Koľko sójového mlieka dať 9 mesačnému?

mina333
29. mar 2011

Malému má 9mesiacov mám dávať sojové mlieko ale nik nevie poradiť kolko a ako často ešte mu len idú robiť testy na neznášanlivosť laktozy

ani3012
29. mar 2011

a keď majú podozrenie na neznášanlivosť laktózy , tak prečo ti hneď neodporučili bezlaktózové mlieko pre tak malé dieťa ?

Sójové mlieko-dávkovanie je na krabici
zo 400 g urobíš 4 l nápoja
100 g..... 1 liter
50g.........0,5 litra
25 g........0,25 litra
12,5 g......0,125 l

treba si nájsť nejakú vhodnú nádobku ako pri um.mliekach 😉

ikke
30. mar 2011

otazka je, ci dr. mali na mysli priamo sojove mlieko, alebo skor dojcenske mlieko na baze soji (ako Nutrilon soya - neviem, ci je na slovensku), toto si over.
kolko a ako casto - myslim, ze rovnako, ako by si davala ine dojcenske mlieko, pri dojcenskom mlieku je to napr. aj uvedene na krabici

kaja73
30. mar 2011

Ak ma roblem z laktozou,tak davaj normalne UM,ale bez laktozy,prečo hned sojove?Myslim že francuzke UM existuje aj bezlaktozove.Ale su aj ine druhy,ved sa popytaj v lekarni http://www.france-lait.sk/pociatocna-dojcenska-...

juranka
9. dec 2011

Ahojte, zaujimalo by ma ci mozem 9 mes. babu dat sojove mlieko, pespekt. uvarit malej z toho kruoicovu kasu? Este kojim ale tolko mlieka by som si neodsala aby bolo este aj na kasu 😀 Sojove mlieko pijem pravidelne, mam ho teda vzdy k dispizicii. Ja lenze ci treba kupovat kvoli tomu UM ked jej chcem z casu na cas urobit kasicku.