Kozie mlieko a prikladanie

oblivian
31. dec 2015

Do 2 mes. som dcérku plne kojila, potom sa mi začali problémy s tvorbou mlieka, keďže chodím na VŠ a cez soboty dostávala malá odsaté mliečko z fľašky.
Stále sa mi tvorilo menej a menej mlieka, hoci dcéra neodmietla piť MM, ale začala sa hnevať na prsiach, lebo mliečka bolo menej. Vyskúšala som už všetko možné, čaje, pilulky, časté prikladanie atď. nebudem vymenovať...nič však nepomohlo. Začali sme jej dávať zo začiatku Nutrilon, ktorý zapekal, potom francúzske mlieko, ktoré je fajn, a teraz prevarené kozie mlieko (malá má 5 mes.).
Jednak neviem, či mám - a ako - riediť kozie mlieko (inak jej chutí a je to zdravé) - či pol na pol alebo 2 časti kozieho mlieka a 1 časť vody?
No a ešte ma zaujíma, či by sa dala rozbehnúť produkcia MM tým, že začnem mlieko odsávať kvalitnou elektronickou odsávačkou?
Ja som si myslela, že ak budem malú prikladať, nestratím mlieko, ale keďže často odmieta sať a nechce to ani raz skúsiť, som zúfalá... Doteraz som mala mliečko aspoň na jedno kŕmenie v noci a jedno alebo dve cez deň, ale stále je to horšie... Poraďte mi, prosím!

pribinak
31. dec 2015

Preco chces mlieko riediť vodou? To ma potom akú výživovu hodnotu pre to dieta?
Ty ked pijes mlieko, ješ polievku, ci pijes čaj, tak si to riešiš vodou?

Najlepšie by bolo asi kontaktovať laktačnu poradkyňu, ked pises, ze si uz všeličo vyskúšala. Neviem ci poznáš www.mamila.sk

oblivian
autor
31. dec 2015

@pribinak ahoj, laktačná u mňa bola, nevedela pomôcť... jej rady som dodržala, a nič.
či riediť mlieko sa pýtam preto, lebo je to dosť husté, tučné, ani mi nechcela piť neriedené, až keď som k 60ml koziemu mlieku dala 30ml vody, mi to vypila. ale aj tak mala takú hustú stolicu, že plakala pri tlačení...
a to, že ja sebe neriedim mlieko, tak sa nehnevaj, ale nie som 5mes. dieťa! ty by si dala svojmu malému dieťaťu klobásu a hríby? nie?! veď aj ty to ješ! - taká je tvoja analógia...
ale ďakujem za príspevok. 🙂

kaja73
31. dec 2015

@oblivian ked chces davat kozie,tak existuje aj kozie dojcenske...davaj skor to, ako klasicke kozie riedene...kedysi sa aj kravske riedlo,voda plus cukor..ale terza sa to uz enrobi lebo su Um dojcenske...a ako pisem sa sa kupit aj kozie..moj maly na tom fungoval rok...

oblivian
autor
31. dec 2015

@kaja73
jeeežiš, to je aké drahé! :O ale ďakujem 🙂

kaja73
31. dec 2015

@oblivian vidis a pre nas to uz bola malina financna..kedze dovtedy bol na Neocate ,kde krabica stoji ,alebo stala-78 euro..a vydrzi 4 dni..poistovna nam to preplacala len pol rok z roka.....holt Sk zdravotnictvo...sme sa skoro zruinovali..

janulik66666
18. jan 2016

no čo ja viem od starej mamy, tak sa má riediť, 2 ku 1. Ja som tiež kadečo skúšala na tvorbu mlieka, ale ani kvalitná elektrická odsávačka k tomu nepomohla, mám avent, takže viem. Mne tiež ani časté prikladanie nepomohlo, práve opačne, malá ťahala len vzduch a po dokrmení OMM grcala prúdom.. Mne mlieko zosivlo a nakoniec bolo ako voda a ani na jedno krmenie a to som jej dávala z oboch. a tak veľmi som chcela dojčit ☹