Kŕmenie UM v noci

teada
26. sep 2011

ahojte, moje 10 mesacne dieta som odstavila od materskeho mliecka z dovodu dalsieho tehotenstva.davam syncekovi UM a tak aj som sa tesila ze prespi celu noc ako viaceri vravia 😅 no moj maly sibal sa teraz teda nebudi na materske mlieko ale na umele.ved take velke dieta a v noci este papat, umele mlieko by malo viac zasytit, so si myslela, ale nie je to tak.moj sa zobudi a je hladny tak hlce, keby som u nedala papat tak poplakava a prehadzuje sa v postielke asi do rana kym by nespustil poriadny krik.neprevlada unho nazor, ze ked sa mu hned neda, on zaspinka, nie nie, ked sa mu neda tak zaspinka, ale na 1 minutu a potom je zas hore, prevaluje sa, vstava, hojda sa na kolienkach , ziva, place, vsetko dokopy...ako odnaucit od nocneho papania?keby bol kojeny, tak ho pochopim, je lahko stravitelne materske mliecko ale umele mlieko je tazsie, o to viac v noci, neviem ako ho naucit na pevny a neruseny spanok...podelte sa ak ste sa stretli s niecim podobnym

mandragora22
26. sep 2011

@teada ahoj, u nas sme na UM od cca 5.mesiaca, dnes ma uz 19 mesiacov a stale papa 1-2x v noci, jednoducho to neriesim, uvidim, co prinesie cas, uz som si zvykla, ze vstavam 2x v noci, robim mlieko a krmim. nie je to nic hrozne, radsej vstanem 2x na UM, nez kojit 15x po par sekund, len aby bolo dieta ticho a aby spalo... zatial s tym nic nemienim robit, pokial to bude pretrvavat aj po 2. roku, tak zacnem pozvolna znizovat davky a snad sa do cca 2,5 roka dostaneme tam, kam chcem, aby v noci nepapalo 😉 😉 ale vo veku 10 mesiacov, ako ma tvoj maly, by som nocne papanie absolutne neriesila. navyse su deti a deti. neviem, aky je tvoj maly, ale nase dieta "nema cas" sa poriadne ani najest ani napit pocas dna (a vobec, bol problem ho nakrmit od nejakeho cca 7.mesiaca), proste si to dobieha v noci, takze ak mas hyperaktivneho syna, ktory robi vsetko mozne, len neje a nepije cez den, tak sa musis zmierit s tym, ze si to dobehne v noci. hlavne, nech je zdravy a spokojny 😉

anjelicek26
26. sep 2011

@teada - aj nas sa budi na umele rovnako ako na materske - teda 2x v noci. To, ze deti na UM spia cele noci je fama z rokov prveho sunaru plneho skrobov, co dnes uz v takej miere zdaleka nie je.

Teraz maleho oducame od nocneho papania, cakame, kym skutocne bude plakat, zacne najprv len mrnkat, pockame, prvu noc o polnoci uz reval - teraz po troch dnoch to bolo az o stvrtej. Snad to do tyzdna fakt pochopi - lebo aj tak po tyzdni uz aj pri zobudeni dostane len vodu. Ale tak nas drobec je od toho tvojho aj o 5 mesiacov starsi.

Hlavnym dovodom rusenia nocneho papania u nas su zubky - bojim sa, ze mu to moze uskodit to nocne papanie, predsalen v trojke mliecku je cukor - a to v noci na detske zubky nepatri.

teada
autor
27. sep 2011

moj papa dost cez den, nemal by co dobiehat v noci, ale dneska spinkal, len ako ho poznam kazdy den je iny a noc tiez🙂my mame teraz sunar original ten modry od konca 10 mesiaca, toho vypije menej..dneska spinkal asi aj preto, si myslim, ze sa nastastie nestocil na brusko a zaspinkal na chrbatiku, ked je na brusku zle spinka a casto sa budi, rusi ho to, aj ho chcem otocit vecer, no on hned registruje a uz je hore a v noci to neustriehnem, ale ked sa uz zobudi tak uz nepomoze nic, len to mliecko🙂tak fajn, ja som si myslela ze umele mlieka su tazke, ze sa nemaju davat v noci.nemam s tym skusenost, kojila som 10 mesiacov, len nedavno odstavila

desszi
27. sep 2011

@teada to ci davas MM alebo UM vobec neovplyvnuje nocny spanok, tak ako pise @anjelicek26
Nas maly ma 2 rocky az teraz nejaky mesiac prestava papat v noci, sam od seba. Ja som mu davala mliecko hned ked sa zacal mrvit, mali sme obdobie skusania, ze pockam, ci zaspi, ale to vobec nefungovalo,len sa viac prebral a potom dlhsie zaspaval. Tak som to neriesila, ked bol a je v noci hladny, tak mu jest dam hned a vacsinou spi dalej.

anjelicek26
27. sep 2011

@desszi @teada - ja len, ze my sme dnes spali celucicku noc 🙂 Takze to oddalovanie nocneho krmenia sa vyplatilo - dostal flasku dnes rano az o siestej. Viem, ze dost papal pocas dna, aj na veceru, aj mliecko si vypil, nema preco pytat v noci... vravim prvu noc vresk o druhej, druhu o tretej, tretiu o stvrtej a tu dnesnu spal uz celu. Snad mu to vydrzi 🙂

Nam akurat nejdu ziadne zuby, ma ich uz 16, tak to bolo skvele obdobie to vyuzit 🙂

bibap
27. sep 2011

@anjelicek26 ahoj, a nechali ste ho vyplakat alebo ako zaspal o tej druhej napriklad? ci dali ste mu vodu alebo ste k nemu chodili ci ste ho nechali tak? Pytam sa, lebo aj ja budem robit takyto trening, ked bude mala vacsia, tak aby som vedela

anjelicek26
27. sep 2011

@bibap - nie o tej druhej potom dostal mliecko. Proste sme nesli hned pri prvom zamrncani, pipnuti za nim a on sa vzdy nazad ulozil spinkat, cuckal si palcek a zaspal. O pol hodku zasa fnukanie a zasa zaspinkal. O tej druhej tu prvu noc uz reval od hladu - tak dostal mliecko. Druhu noc reval az o tej tretej, dovtedy sa len mrvil a fnukal. Tretiu noc sa nemrvil az do tretej, potom sa zacal mrvit a reval o stvrtej... a tuto noc sa ani nemrvil, ani nefnukal - ale spal do tej siestej do rana.

A nie, nechodili sme k nemu... to by bol hned uplne hore a "stazoval" sa

teada
autor
27. sep 2011

@anjelicek26 aj to som skusala.lenze u mojho to bolo nasledovne.minuly tyzden som ho odstavila od MM koli druhemu tehotenstvu.kedze uplne odmietol UM zaspal vo velkom placi a hladny ale spal do rana, to iste sa opakovalo na dalsi den a zas radsej hladny zaspal v placi akoby mal vypit UM...dalsiu noc vypil uz UM cosi a vnoci sa zobudil tak som mu dala len vodicku vypil asi 100ml...takze zatial vsetko ok, ale dalsia noc, co uz som sa tesila ze si zvykol spinkat v noci bez budenia na mliecko sa zobudil a sputil krik tak som bola nutena mu to mliecko dat a vypil asi 200 a to podotykam si uz zvykol na UM a aj vecer predtym vypil okolo 270...dalsia noc bola taka ista, s mliekom, hoci som ho nechavala poplakavat, dostal az okolo pol piatej a potom prisla uz dnesna noc, to mal vecer uz sunar od 10 mesiaca a od poldeviatej vecer spinkal do siedmej s budenim okolo piatej.tak som bola rada, len som zvedava dokedy mu to vydrzi, lebo ako ho poznam, on nas naladi a na dalsiu noc je vsetko uplne inak a hore nohami🙂

zuzanockamt
27. sep 2011

@teada moj syn ma rok a je na umelom v podstate od zaciatku a este celu noc neprespal, stale si ziada 1 - 2 nocne krmenia za noc ... ja to neriesim ... ked potrebuje, tak mu dam jest aj v noci .... on sa oduci sam, ked bude na to cas ... teraz som si vsimla, ze uz par dni za sebou jedol iba raz v noci

sympa1
27. sep 2011

@teada takto ti poviem 🙂 kamaratkyn syncek ,ktoreho nemohli naucit aby prespal celu noc bez papania, zacali mu teda davat huste kasicky na noc a on sa aj tak do 3 rokov!!! v noci budieval na tu kasicku ze je hladny! 😀 a podotykam 2x za noc...skusali vsetko mozne aj cez den ho nedavali spat aby spal v noci..to bolo este horsie lebo v noci sa aj tak budil a cez den bol zase zly...takze naucit ho asi nenaucis...nauci sa sam..musis sa s tym zmierit 😅 vela stastia

dankakk
27. sep 2011

Baby, to ked otehotniem musím prestať kojit? Lebo my planujeme hned ďalšie, ako sa podari... No a ja nechcem prestať kojit :(

zuzanockamt
27. sep 2011

@dankakk mozes dojcit aj pocas tehotenstva, pokial nebude ziadny problem ... skontaktuj sa s laktacnou, ona t to vysvetli, alebo kukni na nete nieco

evka4
27. sep 2011

@teada to, ze syncekovi davas teraz UM neznamena, ze ti zrazu prespi celu noc. Ak si ho 10 mesiacov kojila aj v noci, tak sa neda cakat, ze ti zrazu kvoli zmene mlieka bude spat az do rana. On sa ti budi zo zvyku a asi potrebujes len vela trpezlivosti dovtedy, kym ti prespi celu noc. Drzim palce.

evka4
27. sep 2011

@teada este mi napadlo, ze vela mamiciek naucilo svoje dieta spat celu noc bez jedla metodou kazde dieta sa vie naucit spat... aj tu na MK je o tom tema, skus sa poradit tam, mozno ti ten sposob bude vyhovovat...

anjelicek26
27. sep 2011

@dankakk - nie isteze nemusis prestat kojit, len potom fakt musis poriadne jest, doplnat vitaminy + mineraly, hlavne vapnik - aj umelo, aby to stacilo pre obe deticky. Kludne mozes kojit az do porodu - kedy sa vela starsich deticiek odstavi - lebo chut mliecka sa zmeni - prisposobi sa potrebam novorodenca - ale niektore deticky sa koja dalej a maminy casto koja aj dve deti sucasne. Dat sa to da a tehotenstvo neni dovod prestat kojit. Len hlavne mysli aj na seba a na svoje zdravie - nech sa ti neodvapnia kosti, zuby, neni to sranda. Ale vravim - staci doplnit a je to OK.

exupery
27. sep 2011

Neviem,preco si myslis,ze 10mwsacne dieta by uz malo prespat celu noc,nasa ma vysse rok a pol a budi sa v noci na mliecko...kazde dieta je ine predsa,naco ho trapit...tiez okolo roka prestala v noci pytat papat,a teraz pred par mesiacmi to znovu zacalo,a pritom je riadny papkac...vobec by som to neriesila.

teada
autor
27. sep 2011

myslela som si ze dieta sa potrebuje v noci poriadne vyspinkat, lebo ked sa kazdu chvilku budi a prehadzuje tak to tiez nie je dobre, sak to si neodpocinie ☹ ...a co sa tyka kojenia v tehotenstve, MUDr mi to zakazala, hoci nemyslim ze mam nejake komplikacie.ale vraj kojenei vylucuje oxytocin, ktory sposobuje stahy maternice a ked je babatko v maternici, mohla by ho vypudit a nechcem riskovat, ked clovek nema na svete istotu v nicom, same vedecke poznatky , ktore sa stale casom menia...

nikus82
4. nov 2011

mam 2,5 rocnu dcerku a ta od 6 mesiacov spinka celu noc, narodil sa nam chlapcek ma 4 mesiace a v noci vstavam kazde dve hodiny,pri dcere som to nepoznala a uz som riadne unavena,nepomahaju ani kase ani sytiace mlieko:(

duracelko
6. nov 2011

@nikus82 každé dieťa je iné, môžeš dakovať bohu že aspon tá prvá ti spala dobre. mne nespali ani jeden 😠

ejuska79
6. nov 2011

@nikus82 ja mam zas dceru, ktora bola do roka, kym som ju kojila hore 15 krat, teraz papa v noci len raz, ale budi sa casto a to s placom, nevieme cim to je...a cez den uz ani nespi, len sem-tam max. hodinku....ma 15 mesiacov...ja zas dufam ze druhe babo bude spinkat 🙂

magali
6. nov 2011

nas maly mal rok a stale sa budi raz za noc na UM, aj ked mu na veceru do neho pridam inst. kasu.. dokonca vcera sa zobudil dvakrat a musela som mu to mlieko dat lebo nemohol zaspat.. ja by som to neriesila, nie vsetky deti dokazu prespat celu noc a take reci ze take velke dieta by uz mohlo prespat celu noc som musela pocuvat aj ja, ale to som hned vypustila z hlavy, podla mna su to este male deticky na to aby prespali celu noc.. gratulujem a zaroven zavidim mamickam ktore maju doma dobrych spachtoskov