Kŕmenie umelým mliekom

kejna
16. mar 2018

ahojte, som matkou 3 tyzdnoveho synceka. Prve 2 tyzdne som sa pokusala kojit, ale mlieka som mala velmi malo, musela som dokrmovat. Maly mi zuzlal bradavky, prsia boleli, prisatie nebolo ako by malo byt. Od tretieho tyzdna uz davam len umele mlieko Nutrilon Pronatura.
Na krabici je napisane, ze sa ma vzdy pripravit cerstve. Neviem si to predstavit, kedze voda ma byt prevarena a zarabat sa ma pri teplote 40 stupnov. Ja si zarobim do flase a mam v chladnicke, spotrebujem do 24 hodin a ohrievam potrebne mnozstvo pri kazdom krmeni.
Ako to robite vy? Pripadne, poradte, ako si nosite mlieko so sebou, ked potrebujete ist na dlhsie z domu aj s babatkom.

dedeline
16. mar 2018

zohrejem si vodu do termosky, a do nejakej flase skelenenej dam prevarenu vychladenu. a miesam 🙂 alebo necham vychladnut caj.. a zalejem vodou z termosky.

ellaafi
16. mar 2018

Tiež tak, na linke v termosky mám prevarenu vodu (teplú) a v menšej fľaštičke prevarenu vodu ale studenú, tieto dve potom zmiešam do fľaše z ktorej papá podľa ideálnej teploty, pridám mlieko....a tak isto aj keď niekde cestujeme

renatka100
16. mar 2018

@kejna zohrievat uz zarobene mlieko? To sa nesmie ani podla navodu. Treba mat vodu v konvici a do vody zarobit prasok vzdy cerstvy! Iba vtedy su tam potrebne vitaminy. A tiez doporucujem tu termosku s teplou vodou a zarabat do flasky na cestach.

mata1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henka123123
16. mar 2018

Ja mam v konvici vzdy prevarenu vodu kazdy den plnu konvicu a ked mu idem robit mlieko len to v tej konvici na minutku dve prihrejem tu vodu a ked chodime von tak vzdy zarobim mlieko aby bolo uplne horuce a dam do termosky a zavesim na kocik a hotovo 🙂 a ked idem niekam na dlhsie predavaju nutrilon sačky do 120 ml vody sa zaraba 1 sacok tak ten vzdy zoberem so sebou 🙂

dominika7990
16. mar 2018

Mliecko má byt vždy čerstvé. Ja som robila tak že som kupovala dojcensku vodu lucku tu už prevarat nemusíš a len pripravila do termosky vrelu a dolievala studenou. Potom má to už prestalo baviť tak dám vodu vo flaske zohriať do mikrovlnky na želanú teplotu a potom do nej len nasypem um zahrkam a ide papať

pininka
16. mar 2018

Kup si ohrievacku na flase, do nej daj flasku s prevarenou vodou a vzdy budes mat poruke vodu akurat zohriatu a nadavkujes len mlieko. Ja to tak robim od prveho syna, je to nejrychlejsie aj najpraktickejsie. A ked ides von, tak dat vodu do termosky.

nika898
16. mar 2018

@kejna mliecko musi byt vzdy cerstve. Ja som ani svojmu rocnemu synovi nedavala mlieko ktore bolo spravene dlhsie ako dve hodiny. Moznosti mas viacero. Bud budes mat v termoske teplu prevatenu vodu ktoru zriedis so studenou bud vychladnutou prevarenou alebo dojcenskou. Alebo budes zohrievat dojcensku vodu. Alebo mozes vyskusat dat mliecko izbovej teploty teda kup dojcensku vodu a do nej len spravis mliecko. Takto som robila synovi lebo on potom uz teple mlieko nechcel. Ak som sla niekam na dlhsie zbalila som termosku a malu flasku s vodou a sunar.

kejna
autor
16. mar 2018

cize ak si dam prevarit vodu a necham ju vychladnut v nejakej sklenenej flasi, potom mozem z tejto vody pripravit cerstve mlieko tak, ze dam vodu ohriat na tych 37 stupnov a zarobim mlieko kolko treba?

misinka0611
16. mar 2018

Nalejem do flašky dojčenskú vodu, dám ju zohriať v hrnci s vodou, ked je primeranej teploty nasypem UM, pretrepem a hotovo 🙂

nika898
16. mar 2018

@kejna ano presne. A nemusi to byt len sklenena flasa.

dedeline
16. mar 2018

Jasne, nemusi iba sklenena ;)

bambulka1122
16. mar 2018

V navode mas napisane, ze zarobene mlieko sa ma spotrebovat do dvoch hodin. Ani vo sne mi nenapadlo dat malemu mlieko odstate v chladnicke 24 hodin. Zakazdym zarabam cerstve mlieko. Tych desat minut na pripravu ta nezabije. Alebo ako pisu baby, prevarit vodu a dat do termosky

dominika7990
16. mar 2018

@bambulka1122 možno to má z pôrodnice 🤷🏼‍♀️ Počula som že na detskom tak zarábajú mliecko a dajú do chladničky na cely deň :/

caramelbiscuit
16. mar 2018

Ak nie si odporca mikrovlniek tak si len nalej prevarenú alebo dojčenskú vodu do fľašky, daj na 10 sekúnd do mikrovlnky a zarob mliečko 🙂

lusyc
16. mar 2018

Ja mam bud lucku alebo lidlovsku detsku vodu - vraj netreba prevarat, nalejem do fľašky, nadavkujem mlieko, zatrepem a dam flasu do horúcej skoro vriacej vody na chvilu a hotovo. Dalo by sa aj opacne, v horucom kupeli ohriat vodu a tak nasypat mlieko a zatrepat. Pouzivam vylucne sklenenu flasu. Ak idem z domu, vodu prevarim a vrelu nalejem do umelej fľaše, mliEko mam nadavkovane v malej krabicke, flasu dam do termoobalu a pred pouzitim zmiesam.

dedeline
16. mar 2018

@dominika7990 no len v porodnici je viac deti. Tam isto nestoji 24hodin :(

simusska
16. mar 2018

Ja som mala v rýchlovarné kanvici vždy prevarenu vodu a ak bola studená tak som ju ohriala v mikrovlnke. Zarobila mliecko, pretrepala a skúsila na zápästí. V prípade potreby som ho ochladila v miske so studenou vodou.

simusska
16. mar 2018

@dominika7990 áno, ale oni ho tam sterilizuju, preto ho môžu mať zarobené 24 hodín....
Viem ale že niektoré druhy mliecka môžu byť zarobené až Max 2 hodiny

dominika7990
16. mar 2018

@simusska neviem ja som malej za 14 mesiacov možno dvakrát dala keď sme boli von že hodinu a pól zarobené a nemala som už ďalšiu dávku 🤷🏼‍♀️ Ale inak vždy robím čerstvé. Aj doma ako dopije idem rovno umyť fľašu. Žiadne odkladanie na neskôr 🤷🏼‍♀️ Aj keď sa mi zdá že napríklad na nutrilone keď sme skúšali bolo pisane tiež 2-3 hodiny no nedala som jej to už 🤷🏼‍♀️

mogaa
17. mar 2018

To mlieko z chladničky čo treba minúť do 24 hodín - to sa týka odsatého vlastného mlieka, nie umelého...

zabina27
17. mar 2018

Prevar v hrnci vodu, kľudne toľko, čo vypije za den, prípadne prevar ráno a večer, ak chceš čerstvejšiu. Môžeš ju nechávať napr v zavaraninovom pohári, ten sa lepšie umyva/vyvara ako termosky. Keď potrebuješ mlieko, odober, prihrej v mikrovlnke alebo na sporáku, to 1-2dcl trvá max pol minúty, pridaj um, zatrep/premiesaj a je. Sú šikovné nádobky na dávkovanie um, napríklad v dm majú, kde si dáš presný počet odmeriek a potom už len nasypes do fľaše, super na noc alebo na von, na cesty, návštevy

bublinka1426
10. jún 2019

mala som hrozne dilemy dokonca som kupila teplomer kuchynsky aby som vedela kedy ma 37st co je dost dolezite nad 40 st sa zbytocne degraduju tuky a ine latky v UM. ako radia dievcata prv som mala phrievac ale neprislo mi to ono, tak som vzdy prevarila teplu vodu dala do termosky a prevarenu vodu som nechala vychladnut v zavaranina pohar 0,7 🙂 a potom miesala a merala. samozrejem casom uz vies odhadnut pomer ale zo zaciatku som merala kuchynskym teplomerom. asi tak o o polroka uz len odhadom. a robim tak doteraz ma 21m skoro. je to rychle prakticke. a vonka, staci dat mix tepla studena voda do termosky a ides. 2-3hod isto vydrzi teple a ked dakam ides na dlhsie vie sa to zohrait vo vodnom kupeli. 🙂

zuzkap142
2. nov 2019

@kejna ahoj my tiez dokrumujeme um a ked chceme urobit napr 100 ml tak nalejme 30 ml vriacej vody a do 90 ml dolejem dojcensku vodu. (Cize60 ml studenej) Plus pridáme 3 odmerky um a vznikne 100 ml mlieka pripraveného rovno na papanie. Je dobre ak mas ten teplomer ktorý môže merať aj predmety a vodu my to za par seknúd zameriame a mame istotu ze neni horúce ideálna teplota by mala byt okolo 38-40stupnov. 🙂