Môžem už dávať 15 mesačnému krabicové plnotučné mlieko?

vladkabalazova
1. nov 2021

Ahojte chcem sa opýtať malý je na UM.mlieku Nutrilon ale uvažujem že by som mu už mohla dávať normálne krabicove 3;5% plnotučné mlieko značka mliekarne kunin.
Pokračovala by som stále aj na UM ale Nutrilon čo pije malý zrušili a sú nejaké nové z vanilkovou príchuťou a to mu dávať nechcem potom sú ešte nové Nutrilon ADVANCE ale to tiež nie keďže malý píl normálny Nutrilon tak preto uvazujem na tomto krabicovom a bolo by to aj výhodnejšie keďže Nutrilon stojí 17,80.
Čo myslíte vy? Prvému synovi som už vymenila za Nutrilon krabicove od roka a znášal ho dobre alebo ešte uvažujem o susenom plnotucnom mlieku ale to je asi to isté?

anjelicek26
1. nov 2021

Kedze ma vyse roka, pije pod pol litra mlieka denne (?) tak v pohode mozes dat kravske. Skus najprv miesat s tym, co pil doteraz a potom komplet, ak sa neobjavi problem s kakanim (tvrda stolica, zapekanie), neobjavi sa ekzem, bolesti bruska, kludne zmente... pokial ti dieta pekne pravidelne papa a mlieko je teda uz len ten ranny a vecerny ritual pred spanim, tak v pohode...

vladkabalazova
autor
1. nov 2021

@anjelicek26 Ahoj malý pije ešte mlieko aj 4razy do dňa a pýtam sa preto lebo Nutrilon mu už dochádzaa ešte ma na dve fľaše tak neviem včera som pobehala lekárne aj velke obchody ale obyčajný Nutrilon nieje akurát ten Nutrilon advance a ten vanilkovy

vladkabalazova
autor
1. nov 2021

@anjelicek26 malému som už pred mesiacom skúsila kilupit vanilkový dráčik v tej malej krabičke a normálne vypil a nebolelo ho ani brusko

anjelicek26
1. nov 2021

@vladkabalazova tak skus to pitie mliecka trochu ubrat celkovo, nech viacej papa... mlieko len pred spinkanim. Potom mozete kludne vymenit. Ine mliecko mu nechuti? Napriklad babylove s dm?

katie253
1. nov 2021

@vladkabalazova ja som mu dávala postupne, napríklad dáš 180ml mu a plus do toho 60 ml kravské, tak som dávala pár dní potom som navýšila kravské a znížila umelé, kým pil celú fľašu kravské. Keď som mu dala prvý krát čisté kravské tak mi to nechcel piť, preto som zvolila takýto spôsob.
Pri mladšom budem postupovať rovnako.

dominika_sk
1. nov 2021

Aspon do dvoch rokov je najlepšie davať formulu a nie kravske mlieko. To sa použiva len do varenia a prikrmov.

simca06022011
1. nov 2021

No hlavne tie dracik mlieka a somrainy mu nekupuj, ved to je zbytovne somarina cukor. Daj mu obyčajne mlieko a uvidis. Myslim, ze sa nemas coho bat. Prinajhorsom prejdeš späť na um, alebo sa obmedzí pitie mlieka, uz 15m dieta tolko mlieka nemusi pit 4x denne, a toto mozno posunie maleho a bude papať ine jedlo miesto toho. Inak aj tie ochutene pokracovacie boli fajn, aj hipp a babylove sme my striedali uz v tomto veku. Vecer som robila kaše napr hami, kludne do flase, rano som varila obylne kaše s kadecim, postupne sme úplne zrusili cucanie mlieka. V cca 2r sme mali uz mlieko len večer, kozie.

vladkabalazova
autor
1. nov 2021

@simca06022011 tak skúsim obmedziť to mlieko na menej a budem mu dávať viac papat

pribinak
1. nov 2021

@vladkabalazova ak chceš tak Kupuj normálne kravské mlieko, ale nie tie hovadiny ktoré majú 100 rokov záruku a okolo mlieka už ani nešli, čím viac veci v zložení výrobku tým väčší humus to je
Takze na dracik “mlieko” by som sa vykašľala

jjanulienka
1. nov 2021

Ja keď som prestala kojit dala som malej už len ráno nutrilon ale veľmi z neho prdela tak som jej vyskúšala kravské a už je dobre. Ale dávam len ráno cca 180ml

janinah
1. nov 2021

len nie trvanlivé chémie bielej farby v krabici,to nechcela ani naša mačka

evkamotka
1. nov 2021

Moj pije takyto bezny nutrilon
https://dojcenske-mlieka.heureka.sk/nutrilon-3-...

Zamysli sa prosim nad tym, ci vsetko co je biele a tekute je to iste. Lebo to nie je jedno, ci das nutrilon alebo kravske mlieko len preto, ze sa obe volaju "mlieko". Pediatri to neodporucaju z padnych medicinskych dôvodov a dospeli k tomu na zaklade x desatroci trvajuceho vyskumu. Preto sa umele mlieka vyrabaju, lebo kravske nestaci a nie je vhodné. Nedavaj mu to.

Na zamyslenie ak budes mat cas: pozri si zloženie vitamínov, mineralov, stopovych prvkov atd v nutrilone a v kravskom mlieku.

Moj maly syn sa nepogrcal ani ho nebolelo brusko ked mu dal dedko klobasu na kocky a babka inokedy cokoladu. Napriek tomu to predsa nie je pre lucidneho dospeleho argument, aby tym krmit male dieta. Nie, kravske vhodne nie je. Nedavaj mu ho aj ked z neho negrcka.

Kup mu nutrilon 3. Ze vylepsili obal s putavym napisom advance je uplne nepodstatne

zuvelyn
1. nov 2021

Predpokladám ze 16mesacny ma uz normálnu a pestrú stravu a mlieko iba zo zvyku. Kľudne by som dávala krabicove. Moj syn napr vobec nepije mlieko (žiadne) od cca tiež 14-15mesiacov.

vladkabalazova
autor
1. nov 2021

@evkamotka tak toto isté mlieko pije malý ale neviem či ho nahradili tím advance alebo ako lebo to normálne už nikde nieje

bikarbona
1. nov 2021

Ahoj, moja dcéra má 15 mesiavov a pije Nutrilon 3. Objednaj z netu. Mňa to vyšlo niekde 6 ks za 12 eur. Kravské deti môžu, ale neodporúča sa. Do dvoch rokov to snáď naše peňaženky zvládnu. A kým to mlieko príde, tak podľa mňa už aj bez mlieka vydrží chvíľu. Dáš mu krupicu na večeru a vydrží 🙂

vladkabalazova
autor
2. nov 2021

@bikarbona akurát som mu dala to krabicove keďže pýtal mlieko a z akej stránky si objednávala keď také lacné lebo ja v lekárni za 6mliek vyhodíme skoro 100€

katulastraka
2. nov 2021

@vladkabalazova 100 eur za 6 obycajnych nutrilonov? Ja za 90 necelych kupujem 6 nutrilonov pro futura a to su asi najdrahsie nutrilony. Ved kukni na heureke kde maju najlacnejsie.

ibrunova
2. nov 2021

@vladkabalazova kľudne mu už môžeš dávať krabicové.

evkamotka
2. nov 2021

@vladkabalazova aj na kupujem z netu za 12e. Pohladaj na heureke. Plus robis si zbytocnu starost, je to normalny nutrilon 3. A tiez nerozumiem-keby aj nebol, preco je to problem, ze nutrilon 3 ma na obale nutrilon 3 advance? Co myslis ze je vacsia zmena pre dieta: prejst raz z N3 na N3 advance, alebo z N3 na kravske?

Podla mna si vyrobca len dizajnovo vylepsil obal, aby to znelo marketingovo lepsie. Je to obycajny nutrilon

bikarbona
2. nov 2021

@vladkabalazova Uz nepamatam nazov, ale napr. feedo ma za cca 12€

vladkabalazova
autor
3. nov 2021

@bikarbona dávam mu Nutrilon už som zohnala

agnes13
9. nov 2021

15-mesačné dieťa ešte nemá dostatočne vyvinuté obličky na to, aby sa vysporiadali s vysokým obsahom bielkovín v kravskom mlieku.
Dala by som si pozor.

mnamko
15. nov 2021

@vladkabalazova ja by som nedavala,nasa odvtedy asi po dvoch mesiacoch stale zahlienena,kadlala tak ze sa dogrcala kazdu noc,az som zistila ze ju kravske mlieko zahlienuje

vladkabalazova
autor
24. nov 2021

@mnamko malému dávam plnotučné sušené mlieko značky SABY a normálne pije nič mu nieje z toho ani mu nezapeka