Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

bibione
25. jan 2010

milaci: neboli ich nahodou brusko?? a to zakazdym krmenim placu ci len v jeden cas...prdia a kakju dobre?

emanka
25. jan 2010

macilaci, nemá v ústach afty alebo soor(žabku)? To je veľmi bolestivé, takže možno preto odmietajú papať...
Tanka, takže predsa si to zvládla - kojiť 🙂 Super, síce na tretíkrát, ale predsa 😉

nika
25. jan 2010

s těmi africkými ženami je to prostě tak. vemte si minulost u nás, žilo se v jedné domácnosti několik generecí, větišnu tři. a vždy se vědělo že prababička, babička vždy novopečené matce pomohou, ukážou, nebyly laktační poradkyně, prostě se toto dědilo z matky na dceru. vyrůstání ve vícegenereční rodině naučí, leckterá žena než otehotněla viděla jak se kojí,.... třeba u starší sestry, prostě ne jak dnes, z netu, obrázků, civilizace má své zlo a já si myslím že jedno z nich je dle mého takové ta "nevědomost přírodních postupů" a přeinformovanost.

já si nepřipouštěla v těhu že bych nekojila, nebo měla problémy. vůbec, taky jsem to řádně oplakala, ane nevzdávám se a bojuji, ikdyž mlíčka je tak asi 1/3 odde mne a zbytek UM.

a heslo: že je to luxus, hm .... nene UM je tu protože nejsem jedinné které ho potřebují.

macilaci
25. jan 2010

no prdia aj kakajú, niekedy nevedia odprdnúť,a ten krik robia hlavne pri poslednom večernom papní. na svitaní pri prvom pekne papjú ani sa niekedy nezobudia. preto nechápe, prečo to robia. v ústach nič nevidím aj ked velmi ťažko tam viem pozrieť, nejaká dobrá rada ako sa dá pozrieť bábu do úst?

rainee
26. jan 2010

no nalepsie ked vrestia 😉 alebo palickou ako u lekara. mozu to byt aj vecerne koliky.

millada
26. jan 2010

chcem sa opytat, či davate babätka po UM vzdy odgrgnut? Aj v noci ked pri papani zaspia? 😕

sunea
26. jan 2010

millada, odgrgnut vzdy. V noci ale nemusia odgrgnut, ak jedia v polospanku, tak tolko vzduchu deti neprehltnu. Staci ulozit mierne na bok.

macilaci
26. jan 2010

oni sú zlaté, doteraz vreštali asi 3 X práve pri tom papaní 🙂
odgrgnúť dávam vždy ale nie stále sa podarí, niekedy si odgrgne o hodinku alebo vôbec, v noci v poslednej dobe negrgnú lebo spia, aj ja som čítala, že vtedy nemusia grgať.

sakura77
26. jan 2010

ja tiez davam aj v noci,na 99% grgne vzdy-ale vynimka sa najde 😉 ale jasne ze necakam pol hodinu,ak do 10 minut nic,ide do hajan...

petka035
26. jan 2010

no my dávame grgnúť stále a v noci si tiež zvykne grgnúť a ak si tiež negrgne do dákych 5min tak ju dám buvať. Naša si grgne niekedy aj bez toho aby pred tým jedla 🙂 napr.ked ju vyberieme z kočíka a pod. najlepšie je to niekde u doktorky alebo v obchode a tak 😀

rainee
26. jan 2010

ked pri krmeni zaspi nedavam odgrgut, inak ano.

millada
26. jan 2010

no fajn odpovede, dakujem 🙂 Ja robim tak isto. Zvyknem dat v noci vtedy, ked vidim, ze zalomi tak, ze sa v zvislej polohe nepreberie. Tak ju necham max. 10 min. Ale ked len zadrieme, tak ju ulozim na bok a hotovo 😀

elzik
26. jan 2010

Maminky, myslíte si, že kojení je opravdu to nejlepší pro naše miminka. Jak jsou na tom s imunitou a nemocností vaše zlatíčka, které jsou na UM? Nám dává kojení pěkně zabrat, ale přesto se pořád tak nějak snažím, abychom kojili, jelikož moje dr. stále opakuje, že to je pro mého chlapečka to nejlepší, ale já už si tím tak jistá nejsem. Začínám být zoufalá, kojíme skoro co 1,5 hodiny, v noci taktéž. Jsem vyřízená. Malý je už 14dní nachlazený a pořád ne a ne se z toho dostat. Tak opravdu nevím, zda je MM to nej co můžu svému broučkovi dát. 😒

babonr
26. jan 2010

Elzik,pokial ta to tak vycerpa vykasli sa na to.A ja si nemyslim,ze imunita zavisi od mm.Ked som bola s malym v nemocnici koli kolike oproti lezala mamicka s chlapcekom ktroy bol kojeny a mal zapal pluc...Kamaratka tiez koji a mala ma 8mesiacov a uz bola aj nachaldnuta.Dnes uz tie UM robia velmi dobre...Ja som tiez presla na UM.Nehovorim,ze je to lepsie ako pri kojeni,ale aspon viem,ze je maly napapany a ja som ako tak oddychnuta.A tie bolesti bruska co ma teraz mal uz aj pri kojeni....

emanka
26. jan 2010

Elzik, ja som kojila iba 2 týždne, od vtedy je na UM, teraz má 8 mesiacov aj týždeň a bola iba raz chorá, no aj to dostala odo mňa zápal priedušiek, keby som ja nebola chorá, tak do dnes je zdravá ako rybička 🙂
No a môj kojený 14-mesačný synovec berie každý druhý mesiac antibiotiká...ono je to individuálne, ale MM je určite najlepšie.....no ale keď to nejde, tak to nejde....ty sa musíš rozhodnúť 😉

lenka1smejka
26. jan 2010

elzik-ja som malu nikdy nekojila iba v porodnici,ked sme prisli domov-som sa na to vykaslala a som aj rada mala este nebola chora a pekne spinka.Ja osobne by som nekojila ani svoje druhe dieta.Ak ti to robi problem tak prestan podla mna MM nema s imunitou nic spolocne ale je to prakticke-mas to stale po ruke,nemusis to zarabat ani zohrievat a este je to lacne ale inak UM je super

millada
26. jan 2010

kakaju vase detičky pri UM do kazdej plienky? Lebo nasa doteraz kakala a posledne dva dni cely den nič 😔 Včera som jej o polnoci rurku strčila, lebo nezabrala ani masaz pupikom, ani cvičenie, ani espumisan a dala potom riadnu davku von. Neviem z čoho to ma ☹

jankova_lenka
26. jan 2010

Som rada, že som si prečítala túto diskusiu. Ja od pôrodu mám problém s kojením. Na tretí deň mi sestričky stláčali prsník a vytieklo mi pár kvapiek... Malú som si prikladala vždy, keď ju doniesli na kojenie a doma tiež som sa snažila prikladať ju čo najčastejšie, ale žiaľ moju laktáciu to nijako nezvýšilo. Doteraz sa snažím pracne vystriekavať ten "zvyšok mlieka", čo teraz činí asi tak cca. 2ml po troch hodinách. Po týchto riadkoch som si uvedomila, že nie som zlá matka, aj keď mlieko nemám. Veľká vďaka za túto tému. 🙂

nika
26. jan 2010

millada a jaké UM dáváš a dáváš čajík? malá ti roste a nebude kakat do každé plenečky.my máme nášupy jak kdy někdy 1x denně někdy 2x někdy i 1 za dva dny. hodně záleží jestli je dítě v pohodě a klidné, pokud neklidnéa nechce pít tak k Dr. ale jinak to neřešit.

a dáváš čajík, jste plně na UM? pokud jo tak můžeš dávat třeba fenyklový nebo já dávám - pro celkovou pohodu, jsou od Hippu granulované jen je dělám slabší ne tolik jak je napísané.

ikdyž mi Prďola vypije asi tak 20ml čaje za den, ale já na půl kojím a na půl UM.

jankovalenka nejsi zlá matka, ale asi si tím projde většině těch co tu chodí. já měla mlezivo až 5 den po porodu a to jsem měla skvělé těhu, pohodový přirozený porod, a stejně. já to rozkojila ale nestačilo to. tak kojím co mám a dám pak flašu s UM, přibíráme jsem spokojené obě, ikdyž slzičky tam taky byly a výščitky.

neboj je nás víc, nejsi vyjímka tak hlavu vzhůru a sem tam se přidej k nám 🙂

elzik
26. jan 2010

Pravě že mi malý příjde daleko spokojenější, když mu dám UM. Zatím tedy dávám večer před spaním a ráno po probuzení, protože po celé noci mám prsa úplně vyšťavená. Včera se malý budil zhruba co 1,5 a to je pak opravdu na "palici".
Zajímalo by mne, jak máte velké pauzy mezi jednotlivými dávkami UM. Malý pije podle návodu 180Ml a měl by mít tuto dávku 5xza den (to vychází zhruba co 4 hodiny), ale on mi vydrží max 3hod a pak už má hlad. Zatím ho tedy přes den kojím, takže mu dám po těch 3 hodinách, ale mám strach, že kdybychom úplně přešly na UM, že mu ty dávky nebudou stačit. ☹ 😒

evikg__2
26. jan 2010

elzik, vies, keby si sa spytala, na inom fore, kde su mamicky, co koja, tak by ti povedali, ze MM je to najlepsie. Ja som davala aj aj kedze som mala malo mliecka, ale moj nazor je, ze z dlhodobeho hladiska nie je velky rozdiel, ci je dieta na MM alebo UM, lebo vtedy je dietatko vacsie a schopne samostatne bojovat proti chorobe a buduje si imunitu. Z kratkodobeho je ale urcite lepsie ak je na MM, lebo tak maly organizmus este nie je dostatocne silny na to, aby s nakazou bojoval. Cez MM davas dietatku svoju imunitu. Napriklad, my sme boli cela rodina chori, ja najviac. Tym, ze som bola chora, moje telo produkovalo protilatky, ktore sa cez mliecko dostavalo dcerke. Ona chora vobec nebola a pritom sme vsetci okolo nej prskali a kychali.

bibione
27. jan 2010

milada: nechci,aby ti babo kakalo do kazdej plienky...to uz je povazovane za hnacku a tu zacina pruser 😅 moj maly kaka raz denne a ked nekaka,tak na druhy den to dobehne a nalozi 2x 😀

bibione
27. jan 2010

elzik: moj krpec pekne stupnoval,ale teraz uz mu staci aj 125ml...viac mi nevypije 😠 ...predtym vydrzal v pohode aj 5hodin a teraz ledva tie 3 hodiny...to ze sa ti budi si zas nevysvetluj,ze je hladny...to by musel mat velmi rychly metabolizmus 😀
nuz,ja si myslim,ze to mas uplne jedno ci das MM alebo UM,teda co sa tyka davok a mnozstva...kym som bola este na MM,tak maly spapal len 50ml a cez flasku doma zhltol 80ml UM a bol naramne spokojny 😉 ...pokial je skutocne stale hladny,tak uz len asi prikrmovat niecim inym...asi ma tu niekto ukamenuje,ale kamoska od 3mes uz davala krupicu,lebo jej maly furt vrestal a odvtedy mala svaty klud 😝

bibione
27. jan 2010

a stym grganim...aj ked krpec pritom znova zalomi,tak posucham po chrbatiku a vysledok sa vascinou dostavi...a ked nic,tak polozim ho na chvilku a o ked zas dvihnem,rihne si ako take prasiatko...je to tsrasne zlate ako si potom vzdychne 😀 inak dlho snim tiez nebojujem,teda v noci,lebo mi zvykne sa aj tym grgnutim prebrat 😠 a uz zacne sermovat ruckami aj nozickami...a zvyknem ho aj trosku stisnut,ked ho mam na pleci...ale len jemne a zabera 😉

bibione
27. jan 2010

macilaci: som ti skomolila nick v predoslom 🙂 pardon...malemu vytieram pusinku,hlavne horne podnebie,lebo sa mu tam z mliecka robi povlak a nerada by som,aby mu to tak kvasilo,tak len zoberem plienku,brnknem mu pod dolnou perou,otvori ustocka ako vtacik a sme dnu 🙂
a ked deticky robia ten krik,sa aj nejak natahuju? ked mi maly toto zacne robit a kvilit,tak mu pomaham s nozkami cvicit a hned je ticho...niekedy mu to samemu nejde tak dobre...aj tak spolu kakame,ze on tlaci az je brontavy a nedari sa...a ja nabehnem na jeho nozky a hovienka nam idu von jedna radost...a jak sa pritom smeje 😀

petka035
27. jan 2010

bibione si si pekne pokecala sama 🙂 s tým grgnutím to máme rovnako,teraz nám Ninka vždy zvrtne hlavu tak aby bola k nám tvarou v tvár a grgne si,asi jej to robí radosť 😀 a nás len tak ovanie.
My v 4mesiacoch aj 2tt pijeme len 120ml,teda ked je to zarobené tak je toho 133, ale tak asi jej to stačí

rainee
27. jan 2010

myslim ze po UM je babatko viac syte a tym aj spokojnejsie + vydrzi dlhsie spinkat /nasa potiahne aj 6-7 hodin v noci tak sa vytesujeme/. ked cucka po troske z prsa tak sa tolko nenapapa a za chvilu je hladne.
dnesne UM su kvalitne,ale podla mna viac zatazuju zaludok ako MM. aj tak mi stale nejde do hlavy ze z toho prasku babo tak pekne rastie a pribera, ved ja by som bola hladna ako vlk 😀
s imunitou je to rozne, su babatka kojene stale chore a UM zdrave, aj naopak, takze tym to nie je.
nasa kaka 1x za den, niekedy 1x za 2 dni ale teda to nalozi riadne. lekarka povedala ze aj par dni ked nie je stolica je OK. cajiky nam zakazala davat /doteraz som uplne nepochopila preco/, ale ja aj tak prilezitostne dam granulovy hipp fenyklovy.
pri zarabani UM sa neriadte uplne presne mnozstvom davok za den, my sme to tak na zaciatku robili a vobec jej to nestacilo, vypije viac. papa teraz cca kazde 3 hod. 160 ml. ale boli casy ked stiahla cez 200, som nechapala. 😲

petka035
27. jan 2010

rainee tak to máte riadnu papkáčku 😉

rainee
27. jan 2010

hej ale ona sa uz velka narodila, ved inak papa 2kg babo a inak 4kg 😀

petka035
27. jan 2010

no to máš pravdu a teraz má kolko?