Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

bibione
11. feb 2010

jankova-lenka: a mavas ju este v perinke?? ci ako si myslela,ze rozbalenu 😎 ...ja cakam max 2 minuty,lebo neskor by som odpadla co sa mi chce strasne spat 😝 po dnesnej noci si grgol zakazdym,ale vcera napr ani raz...mno...ani ja negrgam zakazdym,resp vobec...to som sa asi zle najedla 😀
place takto aj cez den? kolika je len vecer a vzdy v tu istu hodinu,plus minus...tak snou rob lietadielko 😉 nemusis hned lietat ako ta ceska z ruska,ale zabera to...cim vyssie,tym lepsie...odskusane 🙂

alexandrah: no pytala som sa preto,ze ci to trvalo nejak dlho a pises len nejaku hodinku dve 😅 ...nedavaj teplomer,pokial vyslovene nekaka a neprdi...cvic s malym vzdy pred papanim aj formou hrou,maly to ma rad 🙂 a kup si kremik pupik...je taky mentolovy na brusko a masiruj proti hodinovym rucickam

beruska.zuzanka
11. feb 2010

Dobré ránko, tak aj my sa už vyše týždňa radíme k nekojencom 😕 môžeme sa pridať? Práve sme sa dokŕmili a buvame, teda dcérka, ja zas buntoším 😀

bibione
11. feb 2010

ahoj berus 😉 tak vitaj medzi nami,,,napodobne,,,od 4tej som hore 😠

beruska.zuzanka
11. feb 2010

Čauky bibi, teeda, teba všade nájdem 😀 no, ja som bola hore o pol tretej a teraz o pol siestej sme zas papali, ale máme to fajn v noci takto pravidelne papáme 🙂
Keď ste sa bavili o tom večernom zaspávaní, naša malá sa kúpe každý deň medzi šiestou-siedmou, potom ju v spálni v úplnej tme nakŕmim, to je signál, že sa pôjde spať, ona zalomí väčšinou už s fľašou v puse, najneskôr potom do pár minútiek v postieľke, povypráva si s dekou a spí 😀 a väčšinou mi už teraz posledný týždeň prespí do tej pol tretej, potom sa kŕmi, zas odkvecne na fľaši a po troch hodinkách opäť kŕmenie a tak ideme... 🙂

Cez deň má posledných cca 5 dní problém spinkať, skúsim častejšie a na dlhšie s ňou chodiť vonku, snáď sa jej to upraví 🙂

Papáme my zatiaľ Nutrilon, už sme skúsili aj Sunar, ale ju zapekal, tak sme sa k Nutrilonu vrátili a kaká pekne. Akurát grcia často prúdovky, tak ideme na gastro vyšetrenie, ak sa nám potvrdí reflux bude mať mliečko na predpis 🙂 ale radšej, ak by sa nepotvrdil, ale myslím, že má, lebo jej furt mlieko z pusy vyteká po papaní, alebo grcia tie prúdy, chúďa moje malinké...

beruska.zuzanka
11. feb 2010

No a k tomu pomáhaniu teplomerom, alebo rúrkou, aj mne dokina vravela, že ju tým nemám trápiť, radšej masírovať, cvičiť a čajík feniklový, alebo harmančekový dať, tak sme skúsili a bolo fajn, teplomer sme použili len dvakrát, keď sme sa vrátili z pôrodky a ešte som ju aj dojčila, aj dokrmovala, vtedy papala Nutrilon HA, na ten mi ju nastavili v pôrodke, nerobil jej dobre, teraz papá obyč a až na to grcanie si nesťažujem 🙂
Mala aj koliku, tú sme zahnali Nutrilonom comfort a espumisanom, alebo sab simplexom a je ok 🙂

bibione
11. feb 2010

teda ako inac 😀 akurat robimm malemu papat,zase 😠 ...uz som sa vytesovala,ze staci raz za noc,aspon 3dni to takto praktikoval a zas me na a 3hod...ale aspon mame rezim,ze o 18tej papame,okupeme a do pol osmej sme tuhy...u nas zas nefunguje tma ani ticho...prave naopak,zaspava pri telke a zapnbutej malej lampe...potom zasne kvilit,ze uz chce spat a supneme do postele,po pripade dame dudel,jasne musim drzat,lebo si ho vzdy vypluje a ako hafan ho zase hlada...je taky podareny pritom 😝 a v noci chvalabohu este v polospanku a spime dalej
mne tiez uz 2tt nespava velmi cez den...sa mu proste nechce,ked sa v noci vyspi do aleluja 🙂 ,ale kuakme film spolu,on mne na pleci lebo tak to ma rad betar jeden a tak vacsinou aj mi zaspi a poobede ideme von atak dookola
to bude reflux ked grcka prudom 😖 ...my chvalabohu nic...ale strasne casto strikutame...jaaaj sa mi nejak divne pise,nechce sa mi to furt opravovat 😠

bibione
11. feb 2010

tak tak...napodobne 🙂
a akoze ju nastavili na nutrilon?? nechapem,ak si dojcila,preco teda??

beruska.zuzanka
11. feb 2010

bibi, mne sa mliečko veľmi pomalinky rozbiehalo v nemocke, malá zchudla skoro pol kila aj to len preto, lebo keď sa ich na druhý deň po narodení pýtam, že mi malá neciká, tak zo mňa zrobili debila, že som si nevšimla ocikanú plienku 😠 a na tretí deň, keď mala pol kila takmer dole, tak ich napadlo mi ju prevážiť pred a po kŕmení a zistilo sa, že si vytiahne len 10 ml a že viac nejde, ani odsať som viac neodsala na jeden raz... takže chúďa hladovala... tak už v nemocke sme dokrmovali poslednú noc a doma sme pokračovali, mliečko sa síce pomalinky rozbiehalo, ale stále málinko, aj keď som ho podporovala, ako sa dalo... a nakoniec zasa odišlo....

beruska.zuzanka
11. feb 2010

No, ja si idem ešte pospinkať, papa zatiaľ 😉

beruska24.9.
11. feb 2010

bibione - děkuji, nebudu to tedy řešit. Jen jsem zapomněla napsat, že má přes 4 měsíce, takže pokládání na bok nehrozí 😀 Spí na zádíčkách. Tím, že jsem kojila a UM z flašky dávám tak 14 dní, tak teprve získávám zkušenosti 😉

beruska24.9.
11. feb 2010

jankova_lenka: s miminkem budeš pořád za něco bojovat 😀 Já nebudím, prostě má hlad a přibližně každé 3 h. chce papat 😕 Jak jsem psala o příspěvek výš, s flaškou teprve získávám zkušenosti. Užívej si dokud spí. Čím je starší, tím míň toho naspím 😖 Ale neboj, každé mimi je jiné.

babonr
11. feb 2010

Beruska24,9,aj nas spava len na chrbatiku.Ked si neodgrgne poloz babo do postielky a ked ho to zacne tlacit prihlasi sa ,ze ho treba zdvihnut na ruky.

bibione
11. feb 2010

beruska24.9 tak na brusko 😉

babonr: presne tak 😉

beruska24.9.
11. feb 2010

bibione - na bříšku dělá alotrie 😀 takže tak dávám jen přes den (zatím se umí přetočit jen na bok, na bříško musím já). V noci si opět po flašce neodříhla, usnula, tak jsem to nechala být.

rainee
11. feb 2010

citam ze tu maju mamicky problem ze deticky nepapaju alebo malo, my mame opacny problem...ako 2 mesacna vypila cez 2 deci, je taka buclatejsia tak sa bojim aby jej to neostalo. 😕 a poslednu dobu si vobec neodgrcne po papani, tak neviem ci necucla vzduch alebo??? dokedy sa dava vlastne babo odgrcnut, kym nezacne sediet?

lenka1smejka
11. feb 2010

Ja davam malu odgrgnut stale myslim si,ze pokial nezacne chodit...Ale je pravda,ze ked sa ideme po jedle hrat tak si grgne v sede ako sa hrame.Inak to,ze je buclata tak to jej zmizne ako sa zacne hybat a ked zacne chodit.

babonr
13. feb 2010

rainee aj ans je taky papkac.Zatial papa150 ale 6-7x za den.Chcela som mu zvisit davku ale dr.povedal ze nie,bo za 3tyzdne pribral vyse kila.Ale aj rastie ako z vody.Od porodu 11cm.

ksivcova
13. feb 2010

ahojte,moj maly mal taky belavy povlak na stolici,nestretla sa stym niektora???

millada
16. feb 2010

tie, čo pouzivate flase Avent a davate uz aj kašičky, tak davate z ktoreho cumla? Ide to s tym s dvomi dierkami, alebo mate ten, kde sa da polohou menit prietok od najslabšieho po najsilnejši?

mayaotzin
16. feb 2010

AHOJ, tak vzhledem k tomu, ze taky patrime k temer nekojencum, tak bych tady pozadala o par rad 🙂

nase mala ma 5 tydnu uz od porodnice dokrmujeme nutrilonem, protoze jsem se buhuzel i pres veskera usili nerozkojila. Plne jsem tedy nekojila bohuzel ani den.
Kupujeme Nutrilon HA bohuzel se nevyrabi ve vetsich nez 400g plechovkach takze to pri cene 279,- vyjde docela draho njn clovek si zaplati i plechovku. Male vydrzi asi tak 5 dni mozna nekdy 6 dni.

Dnes jsem tak premyslela, kdy asi zacneme prikrmovat jestli az od ukonceneho pateho nebo uz ctvrteho mesice.
Momentalne kvuli castym kolikam davam uz treti den male i fenyklovy caj. Parkrat za den i kojim, ale je toho malo, tak to malevystaci sotva na chvilicku. Za den vypije asi tak 600ml UM. Divala jsem se na nutrilon HA2 ktery je od 6. mesice a na jeho davkovani. Neni mi jasne zda dite opravdu vypije 1200ml UM kdyz bude prikrmovane .. pac pokud jo, tak by nam ta plechovka vydrzela asi tak na dva dny a to by bylo asi 4.400 mesicne jen za nutrilon coz je silene. TAk mi prosim vy ktere dokrmujete povezte kolik toho umeleho mleka davate ??? 😲

petka035
16. feb 2010

mayaotzin tak my máme 5m a pijeme podla mna na náš vek málo,teda nie ako je písané na krabici, ale asi to malej stačí🙂 a pou,žívame obyčajný nutrilon 800g a vydrží nám tak 6dní a už prikrmujeme na obed.tých 1200ml možno vypije také 6mesačné bábo a to je dokrmované ešte len mesiac povedzme, tak to mu ešte prikrm nestačí

mayaotzin
16. feb 2010

Petka tak je to tak jak jsem si myslela... tedy bylo by to na dve tri krabice tydne.. to to je teda pekne, to znamena ze u HA asi teda nezustaneme...pokud nezacnou vyrabet 800g krabice ☹

kasperka1983
16. feb 2010

Chcela by som sa opýtat či sa bruško masíruje v smere alebo v proti smere hodinovych ručičiek???
Lebo som čítala aj tak aj tak a som z toho akosi mimo ☹
Ďakujem

petka035
16. feb 2010

mayaotzin tak my sme mali tiež jednu krabicu HA,ked sme malej začali dávať UM,to už mala 4mesiace aj niečo,no lenže dr nám ju nechcela predpisovať na predpis,iba ak jej donesieme papier,že sme ja alebo mm alergici a to niesme,respektíve mm mal ževraj sennu nadchu(ale u dr nebol)tak nakoniec dávame obyč.nutroš,kt.je tiež dosť drahý a malej vyhovuje
a 800g keby začali vyrábať,tak len za dvojnásobnú cenu 😠

petka035
16. feb 2010

a nám malá ten HA ani nechcela 😝

mayaotzin
16. feb 2010

nejaknechapu proc predepisovat doktorem ???? no ja bych problem prinest papir nemela... nicmene nevidim duvod vzyt je bezne prodejnej. Pediatricka mi rekla sama at ho davam, ze je to lepsi.

Jinak za dvojnasobnou cenu by nebyl, pac takhle platis za dve plechovky tak bys platila za jednu papirovou krabici 🙂

No ja uvidim co mi rekne doktorka mozna se pak vrhnem na normalni nutrilon pac tohle by nas financne zruinovalo.

mayaotzin
16. feb 2010

kasperka.. zacni u prave kycle miminka pak smerem k leve a nahoru kolem pupicku zase k prave kycli miminka. Tak jdou streva... takze PO SMERU

petka035
16. feb 2010

mayaotzin u nás na Slovensku Ti môže HA mlieko predpisovať pediater tak výnde o niečo lacnejšie

beruska24.9.
16. feb 2010

mayaotzin - také dokrmuji HA mlíčkem (tedy až od 4 měs.) máme sunar HA a vychází 300 g krabice na 150 - 190 Kč (snažím se shánět ten za 150). A může se dávat od narození. Jen nemám zkušenosti se změnou mlíčka, když už jedno dáváš.

bibione
16. feb 2010

petka: to ti 800ka vydrzi len 6 dni??? kolko to mala vypije??