Nekojenci. Prospívá umelé mléko nebo ne?

mamlas06
29. jún 2009

Diskuse pro maminky, které přes všechny možné i nemožné metody plně nekojí nebo nekojí vůbec...
Sama s kojením bojuju od samého začátku, v porodnici se mi kojení nezdařilo. Doma to chvilku vypadalo nadějně, ale jelikož byla malá navyklá na fllašku, nespolupracovala. Všude se ale píše, že MM je pro mimčo to nejlepší, ale už se moc nemluví o tom, že i dítě na UM prospívá. Dva příklady za vše - kámoška kojila dceru do 2 let, ale ve chvíli, kdy se dostala do školky, byla neustále nemocná. Na druhé straně jiná kamarádka, nikdy pořádně nekojila a byla odkázána na UM. Její děti ale nikdy extra nemarodily....

catrine
20. jan 2010

Baby no lenže to je ten problem že mala nechce papat ani z prska ani z flaše, ani moje odstriekane ani nutrilon, horko tažko do nej niečo dostanem a trva to už asi tyžden, už som bezradna neviem čo sa jej porobilo, predtym bola taky jedačisko, ked ju kojím tak ju važim pred a po krmení tak viem kolko vypije, teraz ako keby utalo nie a nie sa napapt vypije 40 a akože už je najedena tak sa tvari, ani neplačka že je hladna a predtym jej 140 stiahnut nebol problem, mali ste aj vy niečo podobne s vašimi deturencami. To som aj ja rozmyšlala že asi je moc mala dierka lebo som jej to davala z tej avent s tym najmenšim prietokom, asi sa aj dost pri tom narobila lebo pri tom zaspinkala. Rainee a vy použivate ake flašky a dudle s akym prietokom?

babonr
20. jan 2010

No baby,ja mam pocit,ze ten nas synacik bol ozaj hladny a malo sme mu davali 😲 nuz,vyskusam mu zajtra dat 160tku,co to spravi.Chcem sa vas opytat.Mozem si mliecko zarobit vopred a dat do chladnicky?Na nutrilone je siec enapisane,ze pouzit do dvoch hodin,ale ked sme boli v nemocke,tam sa s tym nesr...Rano o siestej doniesli 8davok a to bolo na 24hodin.A este jedna otazka.Dnes v noci maly spal skoro 6hodin,tak som ho budila na krmenie,ale neviem ci som spravila dobre...Len podla mna je este malicky na to,aby tak dlho spal.Neviem...

nika
20. jan 2010

cartine kdy je malá narozena? máš v profilu stále že jsi těhulka, změň si to. dětičky mívaj tzv. spurty, v 3,6 týdnu a 3,6 měsíci. a někdy před spurtem méně jí a pak zase hodně, spurt je že jí hodně, a hodně vyrostou do délky ne na váze.

já kojím a pak dokrmuji a používám flašky Tommee tippee C2N,jiné nechtěla akceptovat. maj dudlíky 0+, 3+ a 6+ zatím jsem u 0+ a je v pohodě. dal ajem ji na zkoušku i 3+ a trvalo ji to stejně dlouho než vypila dávku tak nevím.

babonr já teda nepřipravuji dopředu, ani neschovávám co nedojí. v noci mám převaženou vodu v nerezové termosce (jednu s horkou a druhou se studenou), je to pohodlné, naliju, nasypu a je připraveno během pár sekund.

v UM se udajně šíří rychleji bakterie než v MM které je třeba odstříkané a skladuje se v lednici až 24 hodin.

a budění, já bych nebudila pokud přibírá, děti potřebují i spánek, já kdybch malou budila tak je protivná a stejně nesní, jen trochu a zase zaspí. toto mi dělala u kojení pořád, i přes den.
uidíš jestli to se to bude opakovat, třeba to byla jen vyjímka. mi malá sem tam spí teď 6,5 hodiny ale jen to první spaní (usíná okolo deváté a budí se ve tři) pak v šest nebo v sedm). ale jsme krapek starší.

babonr
20. jan 2010

Maly tiez vacsinou dlhsie spi len ten prvy spanok.Potom kratsie a vacsinou po druhom nocnom krmeni uz nechce zaspinkat,tak sa musime cicikat a nakoniec vacsinou skonci u nas v posteli...Ono v podstate by som mu uz aj mohla dat 160tku.Ved uz ma 4810g.Akoze pribera dobre-porodna vaha 3530g,ale mozno by pribral viac,keby mu davam tak ako by chcel.Ale minuly tyzden sme mu davali aj 130tku za kazdym a aj tak palckal po krmeni,takez neviem.

emanka
20. jan 2010

babonr, vôbec ho nebuď v noci, môžeš byť rada, že toľko spinká, keď ho budeš budiť, zvykne si na nočné kŕmenie a o pár mesiacov ho zas budeš odúčať od nočného kŕmenia 😝
Naša malá tiež tak spávala, keď mala 1 mesiac...bábo sa zobudí samé, hlad ho zobudí...a u nekojených detí je to bežné, že od malička v noci pekne spinkajú 😉 neboj, ešte si určite užiješ nočné vstávanie 😝
No a to mlieko sa nemá zarábať dopredu, po 2 hodinách sa začne rozkladať, takže nechápem, čo vám to v nemocnici dávali...a keď vám to mlieko doniesli na 24 hodín, tak vy ste im to dávali studené?
Ale zas je možné, že v nemocnici vám nedávali nutrillon, čo je dosť pravdepodobné a dávali vám mlieko, ktoré môže byť zarobené dopredu aj 24 hodín...neviem, my máme nutrilon od začiatku...

millada
20. jan 2010

babo, aj nam v nemocke davali dopredu zarobeny nutrilon HA. A vzdy sme si to odliali do flaše a v teplej vode zohriali. Sestrička vravela, ze vydrzi 6-8 hod. zarobeny v chladničke. Tak neviem. Viem, ze na krabici je napisane, ze do 2 hodin skonzumovat, ale mozno myslia nie v chladničke ale pri izbovej teplote. Ved by nedavali hadam v nemocke zle 😕
A naša tiez občas potiahne 5-6 hodin, ale určite nebudim. Ved nech spinka a potom sa napapa, kolko bude chciet 😉

miau
20. jan 2010

neviem ci ste to tu niekde riesili...chcela by som sa opytat ako dlho sa moze UM skladovat zarobene v mraziari?
mlieko si totiz odstriekavam len ked je malo tak dokrmime nutrilonom, ale kedze je to len prilezitostne tak za ten emsiac co moze byt krabica otvorena minieme ozaj minimum aje mi to skoda vyhodit 😒
vopred dakujem za rady

sunea
20. jan 2010

UM sa robi vzdy cerstve...

lenka1smejka
20. jan 2010

Ja si robim mlieko do chladnicky na noc,vzdy som to tak robila od narodenia.V porodnici to tiez tak robili.Kludne si zarobte do chladnicky,keby som mala ist zarabat tak by sa mi mala uplne prebrala a ja tiez

chruminka
20. jan 2010

ja si chystam UM dopredu do chladnicky len na noc,lebo presne ako pise babonr tak v nemocke to tiez vzdy pripravovali dopredu a nic sa im doteraz nestalo a tiez som krpate nebudila ked mi prespali 6-7h v noci.Spia mi takto dobre od cca 6tyzdna ked si dobre pamatam a to nam kazali v porodnici budit kazde 2-2,5h koli nizkej vahe,ale bola to blbost...nemam pocit ze by boli podvyzivene 😀

chruminka
20. jan 2010

jej lenka1smejka pise to iste 😀 mne by zasa moje strasne revali a zobudili by cely panelak takto supnem do mikrosky na 10-20 sek a sup hotovo,dlhsie by nevydrzali cakat

lenka1smejka
20. jan 2010

chruminka-aj ja si to tak zarabam iba na noc lebo mne uz vypije iba jednu flasku za cely den ale aj ked bola mala tak som si to zarabala do chladnicky.No a tebe sa ani necudujem ako by som to zvladala pri dvoch-klobuk dole

ollski
20. jan 2010

do mraziaku sa mi to zda uplne zbytocne, MM chapem, UM??...snazim sa robit vzdy cerstve, no stane sa, ze krpci vymyslaju...a zostane kopa mliecka nevypiteho, tak sa ho snazim co najskor dat do chladky a maju na noc, alebo ranko...zabobene pri izbovej tep, by sa malo vypit do 2h, potom uz aj tak inak vonia 😝
k tej otazke...krabica moze byt otvorena aj dlhsie, treba sa snazit, rychlo nabrat, urobit, dobre zavriet...radsej kupovat male bablenia, alebo take tie jednorazove vzorky, dostat ich v lekarni!! 😉

sakura77
21. jan 2010

fuuha,baby to ako fakt vam v porodke davali UM z chladnicky???? 😕 😕 😕 nam vzdy zarobili cerstve ...a malo by sa to tak robit,ja tiez mam v termoske horucu vodu nachystanu a len doplnim studenou,ved to je za chvilku 😉 ako myslim ze sa nic nestane ked to bude v chladnicke ale tym zohrievanim potom znicis tie probiotika co su v nom ...
babonr a urcite nebud matuska na papanie..neboj ked je hladny zobudi sa 😉 co by ine za to dali keby im tolko

babonr
21. jan 2010

no,tak v noci ho uz budit nebudem.Len napriklad cez den,ked je v kociku tak by prespal aj 5hodin.....To si myslim,ze by som ho mala zobudit,nie?Inak v noci spal 2x po 4hodiny,ale nad ranom sme mali zas problem so zaspanim...Strasne bol mrzuty....Neviem,ci bol este hladny....Rano dostal 160tku ale mam pocit,ze za hodinu si vypyta zas,tak ako keby mal len 130tku..No,uvidime...

babonr
21. jan 2010

A v tej nemocnici nam robili urcite normalne mlieka a nie nejake specialne.Bo Ked nas prijmali tak sa pytali ake mleicko papa a take mu mali aj zarabat.

babonr
21. jan 2010

Niektora tu spominala domace rpace.Co to je?!?Ja som neupratovala ani nepamatam.Posledne mesiace tehotenstva som musela oddychovat a teraz neni kedy...Keby nemam takeho muzicka ako mam asi by sme tu umreli v spine a prachu.Ozehli,uprace....Ja by som tiez porobila ale vazne neni kedy.Ked maly odpadne odpadavam vacsinou s nim.Kasperka radsej urob 90tku(a to je vlastne 100ka)Moj maly,ked som ho kojila tak si ako dvoj tyzdnovy vytiahol minimalne 80-90 na jedno krmenie.Tak ako hovori emily,uvidis kolko spapa a potom sa prisposobis.

petka035
21. jan 2010

fú tak to by som sa asi bála dáť um zarobené do chladničky a potom to zohriať v mikrovlnke 😕 aj ked možno raz... 😅 mne to príde aj takto dosť rýchle ked mám nachystanú horúcu vodu a chladnou to doriedim a šupnem prášok.predtým som um musela vždy ohrievať v ohrievačke alebo v horucej vode a to sa teda malá naškriekala 😖

sunea
21. jan 2010

Ja som vzdy robila cerstve mlieko (aj v porodnici tak robili)...a co sa tyka noci, tak ked bolo treba v noci UM, tak som sa zobudila vzdy, ked sa maly zacal "hmyrit" v postielke, a kym sa stihol prebrat, bolo mlieko hotove.

rainee
21. jan 2010

catrine, pouzivam flasky MAM s takym sirokym ploskym dudlom, prietok 2, myslim ze sa jej z toho dobre pije a ani nema sancu nieco vytiect z pusy 😉
babonr, urcite nebud drobca ked ti tak pekne zaspinkal, bud len rada, ved on sa prihlasi ked bude hladny neboj 😀

rainee
21. jan 2010

UM zarabam vzdy cerstve, ved to je v sekunde hotove, preto nechapem preco ho chcete skladovat v chladnicke alebo mrazit? radsej zarobim menej a potom dorobim keby bolo treba aby zbytocne neostavalo. ked ostane, snazim sa do 2-3 hod. spotrebovat /prihrejem v teplej vode vo flaske, nie v mikrovlnke/ alebo vylejem, co uz.
v nemocke nam davali nutrilon zarabany do striekacky, ohrievala som ho malej potom pod horucou vodou a ako bolo pisane, tiez sme to mali na pol dna, sestricky s tym nemali problem. az potom doma na krabici som citala ze to treba hned spotrebovat 😨
este jeden tip - pri zarabani UM pouzivam dojcensku vodu lucka ktoru uz netreba prevarat a nechat odstat - tj len to zohrejem a pridam UM takze za 5 min. mam hotove mliecko 😀

catrine
21. jan 2010

Ahoj rainee no nad tou som už aj ja rozmyšlala lebo mala nechce vobec pit ani z aventky ani z lovi ani baby nova tak ešte skusim tuto, zatial sa trapime s kojením uvidim dokedy, mliečka ubuda tak už rozmyšlam aku flašu jej kupit aby sa konečne na nejaku chytila, zatial to len žužle nievie čo mam s tym robit, alebo ju pri najhoršom z toho napne, ale cumel dudluje v pohodi, asi si bude musiet len zvyknut na flašu ak by to bolo potrebne, lebo ani dudlik najprv nechcela a teraz pohoda. Rainee a to maš ten dudlik prietok 2 čo je od 4 mesiacov? Ten ulti vent si neskušala aj ten tu baby vychvaluju že je taky makkučky.

petka035
21. jan 2010

no tak my teda lucku prevárame, ved na um je písane že prevariť dojčenskú vodu

ollski
21. jan 2010

catrine, mne maly nechcel ziadne flasky/avent, mam, nuby, babynova ani lovi/ ani cumle vobec ziadne...bol kojeny, ale obcas bolo treba dodat mliecko alebo vodicku, nasla som potom kooonecne chicco latexove siroke cumliky s 1 dierkou, s tych pije doteraz...ked bol malicky aj kasicku pil s chicco cumlikov takych s x dierkou, tie mu zapasovali hned 🙂

ollski
21. jan 2010

no a k vodicke, prevarala aj prevaram....kavu si tiez nezalejem neprevarenou 😎
od jesene robim mliecko do vody z vodovodu (simi 2,5r kubi 1a1/4r), mam vzdy odlozenu vychladenu a dolejem cerstvej prevarenej z kanvice, je to minutka (110ml chladnej 40ml hocucej a jeto akurat 😀)
lucku bezbublinkatu a tomu im davam pit neprevarenu....ale len od smadu nie do mliecka

grammatika
21. jan 2010

Ahojte, to je zvlastne s tou vodou... dodnes mi to nie je jasne a asi nakoniec zavisi od kazdej z nas a asi aj od regionu, kde clovek byva. ja som dcerke od narodenia robila mliecko s dojcenskou vodou luckou, ked ma s dcerou s abnormalnymi kolikami hospitalizovali v nemocnici, tak sa ma pytali ako dcerke robim mliecko a povedali: v ziadnom pripade jej nerobte mlieko s kupenskou vodou, ale s obycajnou z vodovodu.takze dcera je od 1 mesiaca na obycajnej vode z vodovodu. tu samozrejme vzdy prevaram a mam ju uschovanu v troch termoskach: horuca, tepla a chladnejsia. mineralky nekupujeme, vodu mame skvelu bezchlorovu z kohutika.

bibione
21. jan 2010

ahojte 🙂 ja tiez nekupujem lucku a pod vody,kam by som dosla kupovat este vodu?? je to len marketingovy tah,sposob,sko z ludi vytiahnut este viac penazi 😠 davam normalne z kohutika,prevarim,necham vychladnut na okne a sup krmit 😉
maly,ked bol mensi,tiez mi spaval dlhsie,az mi to bolo podozrive,ale zas som bola rada,ze spinka...sak aj ja som sa pri nom zviezla...ale teraz uz nehrozi...papa presne a 3 hodiny az som ztoho na nervy niekedy...strasne ten cas leti
na zaciatku,teda prve tyzdnemsom sa vzdy zobudila,ked sa zacal hybat a natahovat sa,som vedela,ze hybaj baba,lebo inak to nestihnes 😀 teraz uz skor cakam ci ma len neskusa,niekedy totiz znova zaspi...a ten krik co spusti az mekota ako taka kozicka...strasne sa na tom smejem,nemozem za to,to je take zlate...ale nie dlho,tak max minutu...to ho hned pritulim a je ticho...ale inokedy mam nervy...lebo neviem co skor,ci mu dat jest alebo ho cicikat,ked tak vrieska 😅 tak supnem dudel...zas rychlo sviham do kuchyne a zase naspat k malemu,lebo dudel jasne vypluje a potom sa rozculuje,ze ho nema a tak dokola...tak si robim budika vzdy tak pol hodky dopredu,niekedy aj hodinu pred papanim a urobim mu papat a zalahnem naspat a hned ako sa zacne natahovat,uz ma flasku v puse...preventivne 😀

emanka
21. jan 2010

s tou dojčenskou vodou to nie je len marketingový ťah, voda z vodovodu obsahuje dusičnany, na ktoré môže byť dieťa alergické, začne sa dusiť...

bibione
21. jan 2010

emanka> ale co...tak to uy minimalne 90% deti je po smrti...ze?...alebo sa mame na to pripravit? mas osobnu skusenost ci jedna babka povedala 😕

emily76
21. jan 2010

my sme do pol roka davali kupovanu vodu a potom som prevarala z vodovodu. Robim to tak, ze vodu prevarim, dam do termosky ale necham ju v nej vychladnut. A tu potom len supnem do mikrovlnky ked je studena, ked nie, tak jasne ze nie... 😉 A zarabame vzdy cerstve mlieko... nanajvys ked ho hned nevypiju, tak ho dame do toho obalu na flase.. nespomeniem si ako sa to vola.. no ved to poznate, take polystyrenove cudo.. 😎

A bibione.. o tych dusicnanoch som pozerala v telke nejaky program.. decku davali normalnu vodu a ono im skoro umrelo.. je to v tom, ze nie kazde dieta je na ne alergicke alebo citlive.. takze 99tim to neurobi nic a to jedno si to moze odskakat skaredo...