Prechod z Babylove na Bebu Sensitive alebo Comfort

leria
25. sep 2014

Ahojte baby. Potrebujem poradiť. Moj malý má teraz 9tt. Od zaciatku sme na UM. Pediatrička mi poradila Nutrilon HA, no po ňom ho zapekalo a veľa plakal, tak isto nám po Nutrilone nesadlo ani Hami. Na odporúčanie známej sme skúsili Babylove Bio Pre a odvtedy drobček je pokojný, priberá aj má v pohode stolicu. Teraz sme asi tyzden na Babylove 1 a myslím si ze je to tiez v pohode. No dnes sme boli na kontrole u pediatričky a tá nám odporúčala aby sme prešli na Bebu sensitive alebo Bebu comfort. Ze vraj kvôli železu aby maly nebol chudokrvný a ze majú viac probio látok. Teraz neviem ako sa mám zariadiť. Bola som v dvoch lekárňach, Bebu nemali a navyse tu sensitive treba objednávať, vraj nie je vždy. O cene ani nehovorím. Jasné keby mu babylove nevyhovovalo, tak nepozerám na cenu a kúpim mu mlieko, ktoré sadne bez ohľadu na cenu. Ja neviem co si o tej lekárke myslieť. Preco ma od toho Babylovu odrádza ked je maly ok? Ved tiez obsahuje železo a stolicu má ok. Stále ma zahrnie kopcom letákov na kadejaké produkty. Som z nej sklamaná, mám pocit ze propaguje za každú cenu bez ohľadu na dôsledky. To akože teraz všetky deti, ktoré vyrastajú na babylove sú chudokrvné? Dala mi chrobáka do hlavy, vobec nemam chut mlieko meniť ....nevidím z môjho pohľadu dôvod, no na druhej strane vobec neviem ci drobceka o niečo neukracujem a ci doktorka nemá predsa len pravdu. Vobec neviem aké zloženie má ta Beba, ci je tam veľký rozdiel. Co by ste vy robili? Prešli na Bebu, tak ako ona radila?

petuska2110
10. nov 2014
maminkincecusik
16. nov 2014

Jasné že každá chceme to najlepšie ale financie nepustia,podľa mňa nech predpíše malému železo v kvapkách to je za bagatel a finito ostaň pri babylove
😉

katchicaa
10. dec 2014

Mna doktorka dokonca pochvalila, ze som si vybrala babylove 🙂

uhnakova
10. dec 2014

Takej pediatricke by som neverila ani nos medzi ocami, zjavne dostava "pozornosti" od vyrobcov UM a ktovie este od koho. Ona pouziva strasenie mamiciek sprostostami ako marketingovu strategiu na zvysenie predaja. Kludne davaj dalej Babylove, nebudes si predsa trapit zbytocne babatko a skusat na nom hovadiny, len aby doktorka bola stastna. Neskor zacnes davat prikrmy, zeleza bude mat babo dost. Niektore kase su obohatene o zelezo a zo zeleniny je vybornym zdrojom zeleza cvikla.

lubimesastale100
10. dec 2014

my sme od narodenia na bebe ha....doteraz to bolo ok ale zhruba tyzden ma maly dvojmesacny syncek bolesti a tuhe hovienko ktore nevie sam vykakat tak mu musim pomahat s rektalnou rurkou...uz som z toho na nervy, nechcem ho trapit bolestami tak neviem ci mam prejst na bebu sensitive ktora je na bolave brusko alebo uplne inu znacku ....mame aj probiotika aj harmancekovy caj ale nic nezabera..

lenkadenisa
18. dec 2014

@leria nečítala som celú diskusiu, ale takto: my sme mali od narodenia BEBU HA a katastrofa, bolelo ju bruško, zapekalo, kakala len cez trubičku hnusné zelené, pri prdkaní plakala ako keby ju z kože drali. kúpila som Babylove a úplná zmena, kaká sama 2x denne a všetko je ok! Ja by som už Bebu dieťatku nedala 😒 A Babylove je podľa mňa super, aj keď je lacné. Predsa len všetky UM musia byť schválené, kým ich pustia na trh!