Reflux a plač po kŕmení

katysska16
21. jún 2020

Ahojte, náš malý je skoro od narodenia bohužiaľ na umelom mlieku.(teraz ma 3 mesiace ) Veľmi veľa grcka / aj tri hodiny po jedle, aj v spánku , aj počas hry, no stále jednoducho / . Mali sme nutrilon AR, maly negrckal no mal z neho zapchu a krv v stolici tak nám predpísali neocate infant ktorý zahustujem nutritonom. No malý teraz grcia nonstop aj keď to zahustujeme. Nedávam mu 150 ml vody ako píšu ale len 120 lebo potom grcka menej . Keď mal 150 tak to celé išlo von. No problém je že po jedení 20 minút neskutočne place , ide vyskočiť z rúk ... neviem nájsť rovnováhu koľko jedla mu davat. Aj keby mu dám 200 tak on to vypije celé, ako keby si nevie povedať že ma dosť ..mali ste to niekto podobne ? Mám sto chuti zmeniť mlieko, nestiham už ani prať čo stále vracká. Nutriton ho akurát tak zapeka... uvažujem nad nutrilonom omneo comfort, ak niekto mal podobný problém napíšte mi . Už som zúfalá. Keď mu dávam 120 mlieka mám pocit že je hladný . Keď dám 150 tak to celé vygrcka. Na gastre mi furt povie len že vydržať , že mlieko určite meniť nejdeme :(

panelacikova
21. jún 2020

ja som dcére dávala UM práveže viac zriedené práve kvôli zápcham. ale neuveríš, dcéra mala asi tak 6 mesiacov, no dávala som jej častejšie, no malé dávky. V 6 mesiacoch okolo 80 ml a radšej raz za 1,5-2 hodiny, podľa potreby. po nakŕmení som ju ešte asi 20 minút držala takmer úplne zvislo, aby jej obsah jedla nevytekal nazad. inak revala ako blázon, pretože z toho páli celý pažerák a je to nepríjemné. a potom som ju (ešte keď bola menšia, že ležala), dávala na poriadne vyvýšenú podložku. no i tak sa veľakrát doriadila. žiaľ, je to nepríjemná porucha a neostáva nič iné, len vydržať :( mimochodom, keď bola bábo, 1-2 mesačné, kŕmila som ju raz za hodinu po cca 30 ml (na odporúčanie lekárky), a takmer všetko zvyšný čas som ju držala zvislo. nikdy viac toto obdobie už nechcem zažiť. kto nezažil, neuverí. takže ja som ju takto vypiplala. akonáhle to bolo inak, že som ju proste musela položiť, okamžite grcala, ale tak, že sa tým hneď aj dusila. otrasné obdobie...

majamat
21. jún 2020

moja dcera mala aterske mleiko a do toho nutriton. pred nutritonom tiez tak plakala po napapani,a le ked sme s nim zacali, plac prestal. no grckala stale,a j 3 hod, po jedle. davala som menej nutritonu, ako by sa malo, koli tomu, ze ju zapekalo. no tiez papala vsetko, co som jej dala. keby jej dam aj 300, tak by to spapala. ked amla 3m zacali sme davat 180ml, lebo bola stale enspokojna, casto plakala,a le grckanie sa zhorsilo, preto sme na nejaky cas znizili na 160ml, ale museli sme davat castejsie. zavidela som mamickam, ked vedeli, ze dieta je hladne, napapalo sa a bol nejaky cas pokoj. moja dcera plakala skoro stale. netusila som kedy chce papat, kedy nieco ine, preto sme boli nuteni davat jej mlieko kazde 2hod, priapdne kazde 3 hod, yvssiu davku, lebo sme nevedei kedy ho chce. s detickami co maju reflux je to tazke, ale neboj, raz z toho vyrastie.

evitka83
21. jún 2020

@katysska16 mame rovnaky problem, akurat syn je vacsinou dojceny, UM dostane, ked uz nemam moje mlieko. Grca od narodenia ci z mojho alebo UM. Na zaciatku som viac dokrmovala kym sa mi rozbehlo mlieko skoro 6 tyzdnov.AR zapekalo. Z omneo comfort hnackoval. Teraz pouzivam colics. Mame lepsie a horsie dni. Akurat to tlmim. Dostava sab simplex, biogaju a ked boli brusko baby calm. Krmim mensimi davkami a castejsie. Ked ho pali zaha tak mu davam sirup. Paradox je, ze ked stiahne flasu po leziacky len v miernom vyvyseni a necham ho tak nejaky cas a az potom ho dam grgnut, tak grcne podstatne menej ako ked ho dam grgnut hned. Moje psy sa uz naucili, ze ked beriem krpca na ruky cez plece, tak vedia, ze zachvilu bude mlieko na zemi a cakaju na to ako na dezert 🤣 tiez som z toho bola prve dva mesiace na nervy, pri dcere som to nepoznala. Teraz to beriem tak, ze asi fakt vydrzat, pomaly sa to lepsi, ked to porovnam par tyzdnov dozadu. Vahovo prospieva. Az moc 😊 uvidime co bude, ked pridu prikrmy.

majamat
21. jún 2020

@panelacikova to ti verim, my sme sice tak casto nekrmili, ale drzali sme ju zvisle minimalne hodinu, lebo najviac grckala tu hodinu po papani. no potom aj dalsie 2 hod dokazala stale nieco vygrcnut. nikdy nespala na rovnom, vzdy mala zvysenu polohu. ked som citala, ako mamicky pri kupe kocika trvali na tom, aby sa opierka chrbatika dala dat uplne rovno, bolo mi to az smiesne. dieta s refluxom rovno by nemoze a nic sa nedeje.
no tym, ze dcera stale plakala, tak ja som ju mala cele dni na rukach, ked som ju dala nachvilu do sedacky, pripadne autosedacky a hojdala, vydrzala 5min. tiez mi 5min, vydrzala na prebal. pulte. potrebovala som odsavat mlieko a aj ked som ho mala do zasoby - mala som vela mleika, no keby neodsavam, tak ubudne. ked bol mm v praci, mala som prblem odsat 2x. a eyste sa mi aj azchadzala. odsavala som aj tak smiesne, ze som sedela na gauci, mala na mojej lavej nohe, opreta o vankus, na opierke a ja som odsavala. boli to tazke casy. aj nosc som pouzivala, nech mam volne ruky aspon na utretie prachu, ci nejake lahke upratanie. varila a zehlila som o polnoci, lebo s dcerou na rukach som nechcela.
no ale zvladli sme to a uz je velka.

katysska16
autor
21. jún 2020

@panelacikova ja si ani neviem predstaviť mu dať len nejakých 80 ml a častejšie . Lebo niekedy mu vezmem flasu len na pár sekund keď hltavo pije a ide sa zájsť že som si vooobec dovolila mu vziať flasu . Po kŕmení ho drzim zvisle aj 30 - 40 minút, postieľku aj kočík ma vyvýšené ale ani neviem v čom to pomáha lebo aj tak grcka stále. Či leží na rovnom či na vyvýšenom. Je to desne obdobie

romanka_369
21. jún 2020

@katysska16 moja mala tiez vzdy vyvratila vsetko co zjedla.. Ma 5 mesiacov uz mala davku 120 kazde 3 hodky no vzdy vracala aj 2 hodiny po jedeni bolo jedno ci sme ju hodinu nosili alebo nie.. Ona vypila aj 150 ml a islo to von..menili sme aj mlieka a stale to bolo to iste..skusila som jej dat 90ml a je spokojna, nevraca tolko a vydrzi 3 hodiny do dalsieho jedenia..v noci pije 150ml 1-2x a to je v poriadku negrcka v noci..tak sa takto premotame uz kym bude viac papat co my😊

katysska16
autor
21. jún 2020

@romanka_369 a ako vam spinka v noci ? Mne pospal do pol tretej od pol ôsmej ale potom keď sa najedol tak o stvrtej bol cely dogrckany. Na gastre mi poradila ho budiť o pol jednej , je to lepšie teda ale potom o jednej už maly zle spi lebo je nespokojný že som ho zobudila

romanka_369
21. jún 2020

@katysska16 tiez tak od pol 8 spi do tej tretej vacsinou..to pije o siedmej 120ml..lebo si grgne a hned ju dam do postielky a zaspinka takze sa nemrvi a nedovraca sa..o tretej papa tych 150ml a bud hned zaspi bez odgrgnutia alebo si odgrgne chvilku je hore a zaspi..len to ze sa tolko nedviha, nestorcuje tak sa nedovraca..ked bola mensia tak sa vzdy do pol hodky dovracala🙄..len cez den max.tych 90 ml a je to ok..niekedy jej aj to vybehne ale lepsie dva krat za den ako 10 krat..

maca2017
21. jún 2020

@katysska16 Skúšali ste Gastrotus sirup? Môj grcal furt. Dosť nám pomohol Sunar AR a ten sirup. Na koliku Espumisan. Ale ozaj grckať prestal až keď sme prešli na prikrmy...

majamat
21. jún 2020

@maca2017 u nas tiez. dcera potom grckala este aj vodu, proste vsetko tekute. prikrmy som robila o kusok hustejsie.
@katysska16 mne v noci spavaladcera celkom fajn,a el vzdy ked sa napapala, tak som ju hore drzala hodinu. nevedela si dobre odgrgnut, casto sa jej ckalo.
o mesiac uz mozete pomaly prechadzat na prikrmy. tie budu lepsie a nebude z nich ak grckat.

panelacikova
21. jún 2020

@maca2017 u nás ani gastrotus nezaberal...

ivangeline
21. jún 2020

Cumel a menej mlieka? Ak ho este nema. Je nespokojny a preto taha...nemisi to byt preto ze je hladny..

katysska16
autor
21. jún 2020

@ivangeline cumel mu dám vždy keď grgne .. menej mlieka sa mu už bojím davat keď po tejto dávke tak strašne place :/

katysska16
autor
21. jún 2020

@majamat ach , to ani ja neviem niekedy či je hladný alebo prečo place . No dúfam že tie prikrmy pomôžu

ivangeline
21. jún 2020

@katysska16 nám prikrmy troška pomohli. Ja dojčím ale má koliky a skrytý reflux. Velmi nepokojna a spat nevie...uspať je ťažko a budí sa ľahko... Už ma 4 a pol. Časom to prejde. Veľa síl. 🙈