Skladovanie umelého mlieka v chladničke

zulina9
5. okt 2012

Ahojte! V porodnici nas dokrmovali UM. Dali nagn zarobenu flasku s mlieckom a povedali nam ze to mame minut max.do 24 hodin. Moze sa takto skladovat mliecko? 😒

liz_lemon
5. okt 2012

@zulina9 nie, doma sa to nesmie robit lebo v UM sa tak nicia nejake dolezite latky, doma zarobis UM, a bud ho dieta skonzumuje do max 2 hodin, ak nie, musis ho vyhodit
ja som volala na linku Nutrilon, a tam mi to takto povedali, v nemocniciach sa to moze robit, lebo ze tam maju ine podmienky ako su doma

majuskacechova
5. okt 2012

@zulina9 suhlasim s liz_lemon . je to presne tak.... 🙂

bianca
5. okt 2012

@zulina9 nam napr v porodke davali tekutu Bebu z origos flasky no na detskom sme chystali mliecka dopredu.Su ine ako tie co pozna clovek a co kupi v lekarni

lucka1987
5. okt 2012

@zulina9 ani ja som takto dlho neskladovala mliecko, vyskusaj si k tomu mliecku uz len privonat, pokial sa skladuje dlhsie 😖 . ked som vela mliecka doslova vylievala, kedze maly tolko nevypil, tak som to zacala robit tak, ze som rozrobila menej, a potom radsej dorobila

zulina9
autor
5. okt 2012

dakujem za radu

andrejka1974
5. okt 2012

nerobim to

zuzana17
5. okt 2012

Ahoj, ja som bola s malou na infekčnom a musela som ju vtedy dokrmovať. Z detského odd.nám posielali mliečko už vo fľašiach a skladovalo sa max.24h. Bol to klasický Nutrilon HA. Myslím si, že skladovať sa môže, ale ak ho už zohreješ, tak potom nie.

lili_mia
6. okt 2012

@zulina9 skladovať pokiaľ nevychladne, klasicky vo fľaši, nie do chladničky, po zohriatí sa v tom vraj začína tvoriť e.coli, ale toto mám iba z počutia, nemám to overené

uhnakova
5. nov 2012

Umele mlieko vydrzi v chladnicke cca 12 az 24 hodin. Musi sa ale dodrzat postup: zarobit mlieko, ochladit v studenej vode a hned dat do chladnicky. V ziadnom pripade neodkladat poloodjedene flasky - v tych uz su bakterie z ust dietata a mohlo by to robit neplechu. Tieto info mam z dvoch roznych zdrojov - lekar a laktacna poradkyna. Ja takto skladujem UM v noci - vecer zarobim dve flasky, dam do chladnicky a malemu ich v noci ohrievam v ohrievaci na flasky. Neviem si predstavit, ze by som mu v noci zarabala mlieko, asi by sa zblaznil od hladu, ako by mi to dlho trvalo. A mat pripravenu horucu vodu v termoske nie je hygienicke riesenie - po par hodinach su tam strasne namnozene bakterie.