UM Nutrilon a následný prechod na obyčajné kravské

mama4444
4. dec 2022

Dobry den.
Dieta bude mat za chvilku 2 roky a rada by som vymenila nuteilon mlieko za obycajne kravske ( alebo nejake ine odporucate ) aby uz nepil tolko cukru atd ….
rady ? Preco ano preco nie ? Nejake skusenosti? 🙏🏻

Pocula som ze prvy tyzden je taky kristickejsi aj v spanku a problem /hnacka/ ale ze sa to upravi.

Dakujem

denden77
4. dec 2022

@mama4444 nam sa to nepodarilo.. 2r a 3m.. mlieko vyzaduje stale ale kravske odmieta.. 🤦‍♀️
cize sem sa zaroven pripinam, pre pripadne rady 😁

lugie
4. dec 2022

Naša 19M pila (pije) mlieko ešte 2 krát deň. Posledné tri týždne som začala ráno dávať normálne kravské 3,5% mlieko. Za tým má raňajky.
Ja som začala preto dávať obyčajné mlieko, lebo po UM nechcela raňajkovať… nemali sme kritickejší týždeň, nemala ani žiadne ťažkosti i keď je pravda že večer pred spaním UM má. Ja som rada hlavne za to že sa normálne ráno naranajkuje 🙏🏼 . V najbližšej dobe sa plánujem zbaviť aj večerného mlieka 😂

mama4444
autor
4. dec 2022

@lugie tak ze plnotucne mlieko ?? Mozem aj polotucnd ci to ee ?

helcanw
4. dec 2022

Môj pije kravské 3,5% od roka. Najprv som mu ho miešala z um a postupne som zvyšovala dávku kravského s znižovaná nutrilon. Prechod bol úplne v pohode, nemal žiadne hnačky, zapchy ani bolenie bruska.

lugie
4. dec 2022

@mama4444 pozerám že sme v rovnakej skupine Aprilovky tak predpokladám že máme deti v rovnakom veku. Áno, mne pediatrička vravela že môže normálne kupované plnotučné 3,5% mlieko od toho roka. No zas vravela že do dvoch rokov kľudne 2x do dňa UM. Ja ho už nedávam kvôli tomu neranajkovaniu… podľa mňa môžeš skúsiť dať obyčajne mlieko a uvidíš či bude chutiť 😊 a podľa toho sa zariadis 😊

mama4444
autor
4. dec 2022

@lugie ano April 🙂
Tak skusim dat najprv mix 1,5 a nuteilon ( co doma mame ) a neskor 3,5 zohriati ( nie prevarene ) ako mi tu radili ci kamosky 🙂