Výpadok mliečka Babylove. Kde ho kúpim?
Ahojte, uz dlhsie maju v nasej DM drogerii vypadok mliecka a neviem co budem robit, syn ine nechce. Poradte, kde inde by som ho mohla kupit. Potrebujem 3 alebo 2. Dakujem za akukolvek radu.
Stručné zhrnutie
- Na Slovensku sa v diskusii potvrdil výpadok mliečok BABYLOVE spôsobený podľa vyjadrení predajcu nedostatkom sušenej BIO srvátky, čo viedlo k obmedzeným dodávkam a rýchlemu vypredávaniu zásob v predajniach dm drogerie markt.
- Ako krátkodobé riešenia rodičia používali iné značky UM (Hami, Sunar, Hipp Bio Combiotic, Nutrilon HA, France Lait AR) alebo nákup zo zahraničia (rakúske predajne, amazon.de) s uvedenými nákladmi na dopravu cca 14–17 EUR a dodacou dobou 7–21 dní.
- DM v komunikácii uviedla plán čiastočného obnovenia dodávok BABYLOVE PRE/1/2 začiatkom februára a čiastočného obnovenia 3 v polovici marca, pričom v diskusii boli aj potvrdenia o lokálnych naskladneniach v rôznych mestách (Komárno, Košice, Trnava a pod.).
Najčastejšie otázky
Q: Prečo je mliečko BABYLOVE dočasne nedostupné?
A: DM odpovedalo, že výpadok je spôsobený nedostatkom BIO srvátky na svetovom trhu a dodávateľ musí obmedziť rozdelenie mliečok medzi všetky krajiny koncernu; DM tiež spomína, že dodávky sa musia deliť medzi 113 predajní na Slovensku.
Q: Kedy by sa mali BABYLOVE mliečka opäť objaviť v predajniach DM?
A: Podľa správy DM v diskusii by sa mali čiastočne obnoviť dodávky BABYLOVE PRE, 1 a 2 približne začiatkom februára a čiastočná obnova BABYLOVE 3 by mala byť v polovici marca (oznam od dm uvedený v príspevku).
Q: Aké náhradné mliečka rodičia v diskusii odporúčajú skúsiť?
A: V diskusii sa ako náhrady spomínali Hami (cena uvádzaná 8 EUR za krabicu trojky), Sunar (vrátane Sunar NutrDefense), Hipp Bio Combiotic (350 g v DM uvádzané 4,99 EUR), France Lait AR pre reflux a Nutrilon HA (u niektorých detí však spôsoboval problémy).
Q: Dá sa BABYLOVE objednať zo zahraničia a aké sú náklady a termín dodania?
A: Používateľka uviedla objednávanie z amazon.de; cena ukázaná pre balenie 3×600 g bola okolo 12,33 EUR za balenie, poštovné z Amazonu na SK uvádzané v diskusii približne 14–17 EUR a dodacia doba 7–21 dní.
Q: Existuje v diskusii informácia o bezpečnostnom upozornení týkajúcom sa produktov BABYLOVE?
A: DM zverejnila informáciu o stiahnutí šarže BABYLOVE BIO MLIEČNA KAŠA S VANILKOU, 250 g, ŠARŽA Č. L615588064, pre prítomnosť baktérie Cronobacter spp.; dm ponúkla vrátenie peňazí za túto šaržu.
Q: Je bezpečné prejsť späť na BABYLOVE po krátkej zmene na iné mliečko?
A: Viaceré mamičky v diskusii odporúčali počkať niekoľko dní až približne týždeň, pretože po zmene značky môže trvať niekoľko dní, kým sa trávenie dieťaťa ustáli; nie je to však jednotné a reakcie sú individuálne.
Závery z diskusie
Zhoda
- Výpadok BABYLOVE bol v diskusii pripisovaný nedostatku BIO srvátky a zníčenej distribúcii od dodávateľa, čo potvrdili aj vyjadrenia dm.
- Rodičia hromadne riešili situáciu tromi smermi: hľadaním zásob v iných mestách, nákupom zo zahraničia (Rakúsko, Nemecko, Maďarsko, amazon.de) alebo prechodom na alternatívne značky (Hami, Sunar, Hipp).
Sporné názory
- Ako príčina výpadku sa uvádzalo buď priamo výrobné obmedzenie kvôli nedostatku srvátky, alebo problém s distribúciou/dodaním na slovenský trh; diskusia uvádza obe verzie ako možné.
- Niektoré príspevky tvrdili, že dostupnosť BABYLOVE v susedných krajinách je rôzna; niektorí používatelia hlásili, že v Rakúsku a Maďarsku mliečko je, iní uviedli aj tamojšie výpadky.
Otvorené otázky
- Kedy presne bude úplne obnovená dostupnosť všetkých variantov BABYLOVE na slovenskom trhu?
- Do akej miery je výpadok dlhodobý a či ovplyvní trvalú dostupnosť značky na Slovensku?
- Ako bezpečne riešiť výmenu značky u detí so špecifickými tráviacimi ťažkosťami (reflux, koliky, zápcha) bez rizika zhoršenia stavu?
Spomenuté značky a firmy
dm drogerie markt, BABYLOVE, Sunar, Nutrilon, Hami, Hipp Bio Combiotic, France Lait, Alnatura, Bebu, LASANA, amazon.de, lekarnazdravi.cz, docsimon.sk, pricemania.sk, Kaufland, HeurekaPoint, Nestlé, GreenPeace (greenpeace.de), Optima
Spomenuté produkty a metódy
BABYLOVE BIO PRE, BABYLOVE 1, BABYLOVE 2, BABYLOVE 3, BABYLOVE BIO MLIEČNA KAŠA S VANILKOU 250 g (ŠARŽA L615588064), Sunar Complex, Sunar NutrDefense, Nutrilon HA, Hami (mliečka), Hipp Bio Combiotic, France Lait AR (AR pre reflux), Alnatura Anfangs Milch Pre, Nestlé Bifidus Junior 1, LASANA (uvádzané ako porovnateľné zloženie), objednávanie z amazon.de (3×600 g balenie), poštovné cca 14–17 EUR, dodacia doba 7–21 dní, espumisan, sab simplex (kvapky proti nadúvaniu), Popradský detský čaj, zásobovanie z rakúskych predajní
Miesta a osoby
Bratislava, Dúbravka, Komárno, Trnava, Levice, Martin, Banská Bystrica, Košice, Zvolen, Poprad, Salzburg, Hainburg, Mosonmagyaróvár (Moson), Budapešť, Viedeň, Rakúsko, Maďarsko, Nemecko, Česká republika, Petržalka, Žilina, Nitra
Ja som si tiez vsimla prazdne pulty, kupovala som vtedy kase. Dufam, ze sa rychlo vratia do regalov, nemam velke zasoby...
Mne v piatok v Hc povedali, že je celoslovenský výpadok, tak som tiež zvedavá...
3 sa teraz vraj neda zohnat, vraj je problem u dodavatela. obvolala som vsetky dmky v ba a nikde nemali, tak kupujeme 2, tie su vsade.
Hm, tak to by sedelo, ja som tiež hľadala 3-ku... Dúfam, že čoskoro budú. Zatiaľ máme Sunar...
Vraj bude az v decembri, ale nemozem sa na to spoliehat. Ak by ste niekto doma mali a nepijete ho, kupim. Bola som nutena kupit 1 ale maly ju velmi nechce a neviem, ci kupit viac.
žienky čpo sa to deje?ja som na dovolenke u rodičov v Martine a tu zatial mliečko je mam v zasobe 3krabice ..ale neviem mam si spravit ešte zasoby,,,,davame aj kravske nemame s ním problém no ale aj tak ked sa vrátim do senca chodíme do DM-ky do ba a tam už nebude,,,to akože nebdue už vobec???
tak nam vcera v BB v DMke oznamili, ze vypadok bude minimalne 3tyzdnovy:( nemame uz ani jednu krabicu doma.....
uffffff no ja mam doma a pijeme aj kravske,,,takže je to vpohode...ale aj tak sia si kupim etda ešte so 2krabice
@lisinka
@zlostitko baby už ani tu v Mt nieje len 1-tka,,teraz som to bola pozriet v meste bolo tam snad 1000ludí a všetci len za mliekom..samozrejme všetcis a pítali pri pokladni čo mju teraz davat detom dokonca to bola taka mala davova psychoza 😒 ale ajsne ved predavačky za to nemože ja davm malej kravske...mam ešte naike krabice 2 babylove 3jky...noo ale aj tak čo take menšie detičky koptré su an to bzviknuté? a baby neviete to mlieko babylove BIO?to ej také isté či?
Jee to aj na to PRE oznaceňi, to uplne zacatecňicke? Jsemmv CR tak si radeji zasoby nakoupim
ja som bola dnes kupovať mlieko samozrejme nič...pytala som sa znamej a vravela, že nemaju nejaku latku do toho mlieka tak je pozastavena výroba ...a vraj ani nevedia kedy začnu dopredaju čo maju a dovidenia....tak som musela kupiť ine...
som si vsimla ze u nas uz zmizli aj 1 a 2, takze budeme musiet kupit asi ine mliecko, vraj nevedia ci sa este bude dodavat a neda sa zohnat ani v okolitych krajinach. takze kto mate moznost nakupte si co uvidite z poslednych zasob 😉
Ahojte, ak by mala niektorá záujem mám doma tri balenia 3. Malá už ho nepotrebuje.

Možem vam ho kupit ja u nás a odoslat postou peniazky by st emi poslali na ucet 🙂