Nechápem ženy, ktoré sa na fóre pýtajú na potraty

misaelka
7. jan 2014

Ahojte casto tu citam temy kde sa uzivatelky chodia pytat na potraty. Fakt sa snazim nereagovat ale niekedy ma to dviha zo stolicky,teraz som uz aj napisala co si o teme myslim, je mi to teraz dodatocne luto, bola som prilis ostra... zaujimalo by ma, ci som jedina, co si mysli ze toto je forum urcene pre zeny, co babatko chcu,pripadne sa im nedari? ved ak chcem zistit co stoji potrat, do kolkeho tt tak zagooglim nie? pride mi netaktne a nevhodne pisat sem v kontexte toho, ze su tu vacsinou mamy a zeny, ktorym sa nedari... ako to vidite vy? mozno je aj problem vo mne, ze som prilis citliva a asi by som mala prestat na MK chodit. neviem

zeriempizzu
7. jan 2014

Nemusis vsetko chapat. A nemusis vsetko citat ak sa ti nepaci, v tej teme je z nazvu iste o co ide, tak naco si tam sla ked si taka "citliva"??!

irriss
7. jan 2014

osobne si myslim, ze jedina moznost je NEreagovat, ale neodsuzovat... 😉
Zivot je potvora a NIKDY nevis, jestli prave Tebe jednou MK zachrani odpovedi na zdanlive nepochopitelnou otazku pro vetsinu zen(lidi)...
p.s. Nemyslim si, ze MK ma jednoznacne zamereni...to, ze citis problem a lisis se, pokud chces podstoupit radiakalni rozhodnuti, napr. interupci, to jeste NIKOHO neopravnuje k tomu, aby Te odsoudil, naopak, podle mne sem zena prichazi s touto otazkou , protoze si je vedoma, ze MK muze byt radikalnim rozhodnutim - pomoci...
Pokud je to naopak, vetsinou jde jen o provokace a tudiz je lepsi Nereagovat 😉

Ale odsuzovat NE...svedomi kazdeho z nas rozhodne "za nas"...nekdo je diky svemu rozhodnuti, odosuzeny "sam sebou" na "dusevni smrt"..

kveta
7. jan 2014

@misaelka Nikdy nevies co je za tym.. Mohla byt napriklad znasilnena..
Skus si nastavit zalozku na pc tak, aby Ta to hadzalo priamo na temy pre snazilky a vyhnes sa bolestivym konfrontaciam. Tiez som to tak robievala pri neplodnosti.

livka299
7. jan 2014

@misaelka Nie všetky ženy nevedia otehotnieť. Niektoré sú aj také, ktoré sa o chlapa len "obtrie" a je v tom. Takže moja milá citlivka KĽUD. Nehovorím že potraty tolerujem, nikto nemá právo súdiť. Sme v demokracii. Každý rozhoduje sám za seba. A keď žena si je istá že to chce tak nech ide.

Ako písala hore @zeriempizzu neotváraj tému. Ja tiež neotváram témy o ovulkách a o neplodnosti keď ma nezaujímajú....

misaelka
autor
7. jan 2014

@zeriempizzu nemyslela som to tak ze som ja prilis citliva blbo som to napisala.myslim ze som citliva na konfrontaciu s touto problematikou.aj mi potom prislo luto, ako som zareagovala. Skoda ze sa tu prispevky nedaju vymazat. Fakt sa snazim nesudit nikoho naozaj.a s tym nastavenim zaloziek to vyskusam dakujem
@kveta

svano
7. jan 2014

@misaelkana MK už zaznelo mnoho hlúpych a dych vyrážajúcich otázok, tak prečo nie ohľadne interupcií. Ja sama ich neschvaľujem, ale ani jedna z nás nevie, v akej situácii sa dotyčná nachádza a aké okolnosti ju donútili prikloniť sa k tomuto riešeniu. Každý si nesieme svoj kríž a činíme rozhodnutia v súlade so svojím svedomím. Ja som sa vďaka ťažkým životným skúškam naučila nemoralizovať nad nikým.

monika15
7. jan 2014

no sorry ale je to otvorene forum, a su zeny ktore zial musia ten potrat a keby aj je to ich vlasne rozhodnutie, nikto nema pravo sudit nikoho .
a akoze sorry ked vidis taku otazku tak na co tam lezies ? preco tam ides provokovat?
ked sa mi tema nepaci tak idem dalej.....
na co vyvolavat hadky.... uplne zbytocne.

majuskacechova
7. jan 2014

@misaelka ak si myslis ze si reagovala prilis ostro a neda sa to vymazat tak mozno by ti pomohlo keby si sa ospravedlnila dotycnej. naozaj netreba sudit lebo nevieme co zivot prinesie....

dejnas
7. jan 2014

@misaelka interrupcia je, žiaľ, odvrátená strana tehotenstva a mamičkovských záležitostí....
ťažko hľadám slová, lebo ak je raz niečo "nevhodne, nepresne" napísané, zvyčajne sa to vytrhne z kontextu -
ale v s kratke:
je to stránka o tehotenstve, a či sa nám to ostatným páči alebo nie, sú ženy (a rozhodne ich nie je málo), ktoré sa ocitli v situácii, kedy je pre nich dieťa nežiadúce...
keďže asi ťažko taká žena vygoogli stránku, kde si ženy voľne kecajú o skúsenostiach s UPT, ostáva jej len jediná možnosť - spýtať sa na stránke zaoberajúcej sa tehotenstvom...
k dnešnému dňu, zákon v našej krajine interrupciu povoľuje.... nie je preto na nás, aby sme súdili iných.... tie ženy si svoj "ortieľ" ponesú so sebou, nám neprináleží "hádzať do nich kameňmi"

lulatko11
7. jan 2014

podla mna na stranku pre "mamicky a buduce mamicky" takato tema tiez urcite nepatri! je to provokujuce pre kazdu milujucu matku,taka tema je uplne opozitivum k tejto stranke a jej zameraniu a ucelu.... a podla mna existuju urcite aj ine strany kde sa riesia taketo veci a samozrejme su aj lekari ktori o tom vedia viac ako my tu.toboz ked sme tu hrde maminy ktore zrejme teda s tym pravdepodobne nemaju skusenosti.

briketa
7. jan 2014

@misaelka ( @lulatko11 ) toto forum je plne prispevkov ktore su ooomnoho viac mimo temu MK ako UPT, ktore sa tehotenstva priamo tyka ...
A zatvarat oci pred jednym z najdolezitejich problemov je to najhorsie riesenie co moze byt.
UPT sem patri rovnako ako snazenie. Je vela ludi a ja medzi nimi ktore sa na UPT pozeraju z ineho uhla ako ty. Bol tu uz nejeden prispevok za tie roky, ako zena na UPT nakoniec nesla prave koli MK foru.

svetlanatina
7. jan 2014

@misaelka Vies zeny, ktore chcu potrat ani zdaleka nevedia o com potrat je. Myslia si, ze ide iba o bezny zakrok a je hotovo. NEUVEDOMUJU SI, ze JE TO PREDOVSETKYM ZASAH DO PSYCHIKY. DO KONCA ZIVOTA MAJU TIE ZENY DEPRESIE A MUSIA NAVSTEVOVAT PSYCHIATROV. Ale to im nikto nepovie. Lebo kazdemu to je jedno co bude potom. Myslim si, ze zdravotnictvo by malo viac informovat o tom, ake zle nasledky potrat prinasa. Inac videla som aj film tichy vykrik a tam to bolo vidno co zeny prezivaju, ake su zufale.

diusik
7. jan 2014

@svetlanatina cudovala by si sa,kolko zien z toho nema ziadnu ujmu na psychike,su take co idu aj 2 krat za pol roka,alebo aj 3 krat za zivot ☹ ja si my slim ze je to kazdeho osobna vec,nech si robi so zivotom co chce.
@misaelka neviem aka bola vtedy tvoja reakcia,ale ked vidim niekoho pytat sa na teketo veci,tiez prve co ma napadne je odhovorit.
Inak na koniku sa zacinam ucit,ze do diskusii a tem co sa ma netykaju a na ktore mam uplne iny nazor sa radsej ani nezapajam.Naco si kazit den konfrontaciami

kofoluska
7. jan 2014

@misaelka Chapem, ze ta to rozculuje, ze si klepnes po prstoch alebo napises nieco ostre. Ale tak ako su tu temy o tom, ako sa zeny snazia, ako dietatko xcu a povedzme nedari sa, tak sa nevyhneme ani temam o potratoch. Niekedy mozno zakladatelka temy ani tak nexce vediet len kolko stoji potrat, ale potrebuje aj psychicku podporu. Nikdy nevies, co stoji za jej rozhodnutim a ver, ze to rozhodnutie nie je lahke, tak ako nie je lahke s tym potom cely zivot zit. (Nie, nebola som na potrate, ale situaciu, ked som este nebola pripravena a okolnosti hrali v moj neprospech som zazila. Na stastie sa vtedy ukazalo, ze nie som tehotna.)
Vies, vezmi to z ineho uhla. Rovnako sa tu niektore mamicky rozculuju nad temami "mam milenca" a podobne. Tiez by sem tie milenky nemali pisat? Ja vidim MK skor ako miesto, kde sa stretavame my zeny s nasimi trapeniami. A je jedno, ci je tym trapenim snaha mat dieta, potrat, nestastne manzelstvo, milenec, neposlusne alebo chore dieta. Kazda sme mozno podobnu situaciu zazili a tie, pre ktore je dana situacia nova, potrebuju od niekoho pocut, ze v tom nie su same, pripadne ak sa rozhoduju, co dalej, niekedy im skusenosti inych zien pomozu sa rozhodnut spravne.

Takze - ak sa nexces rozculovat, take temy neotvaraj. 🙂

ika_ba
7. jan 2014

misaelka, aj ja som musela ist na potrat, teda zistili mi, ze babatku nebije srdiecko, vysetrenie mi robili v centre asistovanej reprodukcie a povedali, ze to mozu spravit aj oni, ale musim si to zaplatit, takze skutocne nevies co sa u nej stalo, to bol moj uz druhy potrat
a prvy, babtko odislo same, ked som isla do nemocnice vecer, nechali si ma tam do dalsieho dna a do izby neskor dali pani, ktora mala problemy v tehotenstve, ona ale este stale babatko mala, na druhy den tam dosli aj baby, co dieta nechceli, potrat si same ziadali, vies si predstavit ako som sa medzi nimi citila? a este horsi bol pristup lekarov, jednali so mnou hrozne, ako keby som to sama chcela, plakala som a oni na mna hucali, a to bolo na moje meniny, este aj z toho si utahovali

adeala
7. jan 2014

@misaelka myslím, že keď sem žena dá takú otázku (koľko stojí potrat), vie založiť tému, má dobrú gramatiku, tak nemá problém si to vyhľadať na nete - ale povedala by som, že možno vždy nejak , aspoň v kútiku duše dúfa, že príde niekto, kto jej pomôže, dá jej zázračnú odpoveď a ona to nebude musieť urobiť.
Inak na rovinu poviem, že tie ženy odsudzujem, nech je ich situácia akákoľvek. Jednoducho raz ide o život dieťaťa, tak si nemôžem povedať, že je to "jej vec", ale tiež im k tomu nič nepíšem, nehovorím.

doty1
7. jan 2014

UPT je súčasťou nášho života, či sa to niekomu páči, nepáči, schvaľuje, neschvaľuje. Ak ťa táto téma dostáva do zaslúženej vývrtky, tak také témy neotváraj a zbytočne neprovokuj a neželaj zle. MK má už široký záber, myslieť si, že sem majú prispievať len mamičky prípadne snažilky je naivné.
A viac ako otázka koľko stojí potrat mi príde smutné, keď vidím také fotky nahých detí, ktoré patria naozaj len do súkromných albumov.

lenka110611
7. jan 2014

nechápem načo čítaš niečo, čo sa ti nepáči. každý máme právo na svoj názor či sa ti to páči alebo nie. a v podstate ani nechápem význam tejto otázky - pomôže ti to v niečom??

edie63
7. jan 2014

Nechapem zeny, ktore sa staraju do zivota ostatnych... 😝 Ked sa ti to nepaci, necitaj to alebo vypni pocitac a problem je vyrieseny. 😎

slunce3
7. jan 2014

nemôžem s tebou súhlasiť, toto nieje fórum len o ľudoch čo dieťa chú a snažia sa.. život nieje tak krásny a jednoduchý aby boli všade len pekné témy...
Na téme potrat nevidím nič zlé, k životu patria aj temné chvíle aby sme si tie pekné a svetlé mohli užívať.

suzi33
7. jan 2014

Síce si nahnevaná, ale tak ostro reagovať si nemusela.. Myslíš si, že Tvoja reakcia "ja ta nesudim,akurat dufam ze raz budes chciet dieta mat a vtedy nebudes moct" je vhodná? Priať niekomu, aby nemohol mať deti? Je to jej osobné rozhodnutie, nevieš prečo to robí. Tiež nie som zástanca potratov, ale je to osobné rozhodnutie každej ženy.

aksuram
7. jan 2014

Mozno sem tie zeny napisu otazku ohladne potratu aj preto, ze kdesi v kute vnutra dufaju, ze ich tu niekto od toho odhovori ;)

pingu1
7. jan 2014

forum je o tom, ze sa tu diskutuje. a je v podstate jedno na aku temu

matozazzo
7. jan 2014

@misaelka Ahoj, ja to beriem, ze modry konik je pre zeny, mamicky... vsetky. Mnohe zeny beru tuto stranku ako zdroj vseobecnych aj konkretnych informacii... Preto rozne otazky.

moon321
7. jan 2014

Kazdy den su to hocijake otazky.takze kludne aj takuto otazku si precitam.a ked viem poradim.

cecil36
7. jan 2014

@svetlanatina zena, ktora je pevne rozhodnuta pre UPT nebude mat vycitky svedomia, ani psychicke problemy, ma to v sebe vysporiadane. Taka co vaha, co ju tlaci do toho partner, rodina.... taka vycitky mat bude. A urcite sa neda povedat, ze vsetky zeny alebo väcsina ma depresie, navstevuje psychiatrov do konca zivota. Je to individualne a ako pisem vyssie zalezi to od viacerych faktorov.
@misaelka ja som bola dlhorocna snazilka, a za seba ti mozem povedat, ze ma vobec neirituju a ani nikdy neiritovali temy o UPT, je to kazdeho osobna vec. Neodsudzujem, neposudzujem, nemam na to pravo. Rovnako vsak ziadam, aby nik neposudzoval mna a moje rozhodnutia. lebo su moje!

sissy27
7. jan 2014

@misaelka ja zas nechápem ženy, ktoré sa starajú do toho, do čoho ich je houby... nesúď nikoho, pokiaľ si neprešiel jeho cestu v jeho topánkach... ja tiež nechápem, prečo si niekto fotí ocikané veci a dáva ich na net, ďalšia si do osprostenia fotí šatník a sťahuje fotky čo všetko by chcela a tiež to cápe na net, iná nafotí vajíčkový chleba a zaradí to medzi gurmánske špeciality roka, ženy nemajú problém tu vyvesiť svoj menštruačno-sexuálny životopis aj so spotrebou vložiek a množstva ejakulátu ktoré v nich skončilo, iné sem cápu fotky vo vyťahanom spodnom prádle, fotky holých detí,proste je tu milión vecí, z ktorých sa iným rozum zastavuje - ale tak ži a nechaj žiť... a keď ťa to až tak vytáča tak ja neviem, registruj sa na nejakom inom fóre, napr. niečo pre krajčírky alebo kuchárky, astronautov, zberateľov známok, záhradkárov,tam sa o potratoch asi nedočítaš... vytiahni dobrú knihu, choď s kamoškami na kávu, možností milión, nemusíš tu sedieť a čítať o tom, čo nechceš... teba do interrupcie nikto nenúti, je to možnosť rozhodnúť sa pre každú ženu a každá si ponesie následky svojho rozhodnutia - či sa rozhodne pre interrupciu, pre porodenie ťažko postihnutého dieťaťa, pre život dieťaťa proti vôli okoliu, akokoľvek sa rozhodne, TY za to zodpovednosť neponesieš...

svetlanatina
7. jan 2014

@diusik nesuhlasim s tebou, ze zeny po potrate nemaju ziadnu ujmu na psychike.To hraju iba take divadlo navonok. To tie zeny sa ti takto na verejnosti nepriznaju, ze musia cely zivot riesit psychicke problemy. Ttiez si nemyslim ako si pisala, ze je to kazdeho osobna vec a ze si kazdy moze robit so svojim zivotom co chce. Tak potom ked nam to vsetkym bude jedno, tak sa necudujme, ze tu vsade budeme mat nevyrovnane osobnosti. Ja iba tolko.

svetlanatina
7. jan 2014

@cecil36 tie zeny po potrete maju psychicke problemy. Navonok iba hraju divadlo, ze sa citia OK, ale vo vnutri ich to zerie.

ewellina
7. jan 2014

@sissy27 " ale tak ži a NECHAJ ŽIŤ... " veď práve o to ide. 😉