Ako zvládnuť veľa učenia?

6. dec 2023

Ako zvládnuť veľa učenia? Nejake rady a tipy ako si zapamätať veľa informácií? Ako sa motivovať? 😂
Prípadne je tu nejaký parťák na učenie, nejaký poctivec, ktorý by ma motivoval? 😂

ivangeline
6. dec 2023

Mat hlavne info zhnute na papieri, pouzivat zvyraznivace,citat nahlas,niekomu pomaha chodza ci hovorit inemu omacky okolo.... alebo vidiet to v praxi. U kazdeho zapamatavanie sa moze byt inym podmienene. Mne sa uci najlepsie doobeda. Poobede opakujem. Vela spanku. Zdrava strava. Pomaly fotograficka pamat,ked sa sustredim...

madeincssr
6. dec 2023

Človek si pamätá vizuálne. Podčiarkuj, zvýrazňuj, rob si písomne výcuc, vyrábaj si ako keby "ťaháky" (pri nich sa to naučíš), kresli... a opakuj. Neponocuj cez polnoc. Zdravý a dostatočný spánok vedomosti fixuje.

koniarova
6. dec 2023

Súhlasím s odpoveďami vyššie. Za mňa ešte dostatočná časová rezerva na opakovanie.

ivka225
6. dec 2023

Treba nájsť logickú štruktúru vecí, nie mechanicky sa snažiť všetko napchať do hlavy. Je jasné, že čas štúdia histórie sa takto veľmi skrátiť nedá, ale napríklad pri matematike to ide úplne nádherne.

denkatn
6. dec 2023

ja som si vypracovala system kedysi, ale nemusi byt dobry pre kazdeho. najprv citaj a pociarkuj dolezite, potom precitaj cele skriptum len to dolezite a potom este raz cely text aj dolezite aj podrobnosti. ked ti nejde, tak si sama sprav akoze testove otazky z uciva a si na ne odpovedaj.
je aj taka kniha o rychlocitani, mne to pomahalo, ale teraz uz to znova neviem, kedze to nepouzivam. tam je princip ze sa zameriavas na stred slova a nevyslovujes si ho potichu. ked som to praktikovala na kopu skript, tak islo to. a neboj, cim viac sa ucis, tym sa ti zlepsuje pamat. najtazsie zacat a potom uz to ide. (ja som po skuskach vzdy porazila na chate vsetkych v pexese, kartach, pokry, lebo mala som vytrenovanu pamat🙂

denkatn
6. dec 2023

jaj a este ma napadlo, ze kreslit si pamatove mapy, pri zlozitych veciach a este pisat si plagaty na stenu na zachod, velmi pomaha si to precitat vzdy na wc🙂 alebo aj v kupelni, mozes oblepit cely byt... to neva, ved po skuske das dole🙂

simca06022011
6. dec 2023

kazdy ma iny sposob... napr. tu http://www.cpppap.svsbb.sk/files/info_mats/im_s...
je v informacnych materialoch o tom cela prirucka... ako si poradit s ucenim ;) za mna, zakald je 100%sa sustredit, bez rusenia, citat si to, podciarkovat... kedysi napr. na gymply aj prepisovanie poznamok fungovalo, potom zvyraznovac a potom opakovat.. ale to som na VS zrusila. Nestihala by som to. To su teoreticke veci. A prakticke, matika a pod, proste ratat, do nemoty...

emma2782
6. dec 2023

Ešte na strednej som si robila ťahák, na koniec som ho nemusela použiť, zapamätala som si celé počas toho ako som si ten ťahák vyrábala 😃 Na výške to už bolo o inom. Tam sa mi najlepšie učilo ak som k tomu mala obrázky, na skúške som si vybavila obrázok pred oči a išlo to už samé.
No veľa závisí na tom, čo sa učíš. Na právo by som sa ja osobne nevedela naučiť nič 😃