Arteterapia

biibiana
2. feb 2023

Ahojte. Vedela by ste mi niektora poradit? Googlim, hladam, ale nic moc.. Keby som do buducna chcela vykonavat tuto profesiu- arteterapia. Ake studium k tomu potrebujem? Pedagogika? Psychologia? Alebo stacia kurzy? Nasla som vselico, ale co z toho je objektivne? Mam ukoncenu strednu umelecku skolu ( uz trochu davnejsie, nie som najmladsia 🤭) Ale malbe sa venujem stale a sama dobre viem, ako mi to pomaha, uvolnuje psychiku, je to velka psychohygiena. Bavi ma neskutocne. Mam moznost zatial viest vytvarne kruzky s detmi. Poradte ked viete, ako dalej, kam ist studovat? Kosice/Presov. Dakujem snad aspon niekto poradi 🙏🌷

thereisabear
2. feb 2023

Ak si priebojná a vieš to s ľuďmi, tak stačí aj kurz.

jan510
2. feb 2023

kurz na slovensku a este je v Olomouci akademia ktora sa zaobera arteterapiou, studium 2 rocne a mas potom akreditovane ako diplomovany arteterapeut, nad tym ja rozmyslam uz rok ze sa na to dam 🙂

biibiana
autor
2. feb 2023

@jan510 dakujem za info. A na SK je kde ten kurz? Mas nejake blizsie info?
Neviem ci som priebojna..skor taka normalna 😀 Ale chcela by som sa neskor pustit aj do animoterapie. Sen mam velky 😀 len ..kde zacat. Najprv studium teda..

thereisabear
2. feb 2023

@biibiana v BA, napíš mi správu, keď máš nejaké otázky

jan510
2. feb 2023

@biibiana na slovensku 3 rocny kurz existuje ale je strasne drahy 3000e Na Slovensku tusim okolie BA

biibiana
autor
2. feb 2023

@jan510 fiha tak to je riadna palka 🤦‍♀️

0silvia0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
2. feb 2023

@biibiana na katedre pedagogiky vytvarneho umenia na Trnavskej univerzity je vo vyucbe aj arteterapia.

biibiana
autor
3. feb 2023

@0silvia0 dakujem, to mam daleko ☹

zbruna
3. feb 2023

@biibiana Sestra vystudovala liecebnu pedagogiku na Ped. Fakulte v Ba, tam daju zaklad pre rozne typy terapii.

biibiana
autor
3. feb 2023

@zbruna dakujem, take nieco hladam aj na vychode, ale zatial som nenasla. Mam 3 deti nemam moznost odist studovat ☹

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
24. mar 2024

@biibiana kurz arteterapie ti je dobrý na to, že si trochu nakuknes do tejto témy. Neoprávňuje ťa vykonávať nič. Na to, aby si sa mohla označovať ako arteterapeut a vykonávať arteterapiu, potrebuješ samozrejme terapeutický výcvik. Je to niekoľkoročné štúdium, väčšinou niekoľkotisícové . Ako tu už niekto písal, pri terapii pracuješ s človekom,ktorý má problém, rôznymi technikami ho otvoris a ďalej čo? Ak nie si terapeut alebo psychológ, narobis viac škody ako úžitku.

monyccka
24. mar 2024

@0silvia0 áno a na psychológii je štatistika počas štúdia. Znamená to, že po skončení psychológie sa môžem venovať štatistike profesionálne ako matematik?

0silvia0
24. mar 2024

@monyccka odpusti si tento arogantny ton. Chcela som len poradit autorke v ramci moznosti, kedze ma vystudovanu umelecku skolu. Kedze tema je vyse roka stara, snad uz nasla co potrebovala pred rokom.
Nech sa paci, porad relevantne autorke ty, ked sa vyznas lepsie v odbore, na mna netreba reagovat.

biibiana
autor
24. mar 2024

Oh dámy. Ďakujem kazdej za informacie a rady. Zacala som studovat zdravotnictvo..nakoniec. Mala som moznost robit arteterapie, s ľuďmi ktori su uz vyliecení. Mal to byt len ako relax vo volnom case, pre nich. Ale nerobim to samozrejme 🙂

monyccka
9. apr 2024

@0silvia0 ach jaj. Čítanie s porozumením...

0silvia0
9. apr 2024

@monyccka presne tak, čítaj s porozumením...