Aké kurzy odporúčate matke, ktorá má syna s PAS?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

mám syna škôlkara s PAS. Stretávame sa s rôznymi problémami, tak som rozmýšľala nad štúdiom logopédie, špeciálnej pedagogiky alebo psychológie.

Chodíme k psychologičke a dodržiavame všetky postupy, ale chcela som urobiť pre syna ešte viac. A to byť mu nielen mamou, ktorá dodržiava rady skúsených, ale sama sa stať odborníčkou na jeho problém. Škola ma baví.

Musela by som si urobiť bakalára a externe to trvá aj 4 roky. Logopédia sa študovať ani nedá.

Existujú nejaké kurzy, ktoré by som mohla absolvovať?

Webináre mám odsledované. Rozmýšľala som aj nad špeciálnou pedagogikou, aby som mu vedela pomôcť pri nástupe do škole.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade Vám odporúčam sa obrátiť na centrá pre deti s PAS ako je napr. Andreas, ktorí by Vás mohli v tomto smere odborne naviesť.

Ak by ste sa rozhodli študovať psychológiu alebo špeciálnu pedagogiku, tak štúdium je všeobecné a veľmi Vám nedá praktické rady ako s dieťaťom pracovať, čo si myslím, že je Váš zámer.

Bohužiaľ, prehľad v kurzoch pre rodičov detí s PAS nemám, nakoľko sa tejto diagnóze nevenujem.

Preto odporúčam kontaktovať centrá, ktoré nemajú len psychológov ale aj pedagógov vyškolených v tejto oblasti.

Prajem veľa zdaru.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička