Chcem študovať kynológiu

zuz_and
18. okt 2022

Ahoj, chcem študovať v Ke kynológiu, chcem sa opýtať Alma s tým niekto skúsenosť, aké je uplatnenie, poprípade plat, aký je rozdiel medzi cvičením psov pre políciu alebo pre záchrannú službu. Ďakujem

elenajezova
18. okt 2022

Moja dcérka začala teraz prvý ročník na strednej škole odbor kynológia. Takže tiež som celkom zvedavá.

sirka9
18. okt 2022

@zuz_and ja som skončila v 2020, bola som na externom. Úprimne, áno, veľa som sa naučila. Uplatnenie, no, môžeš ísť do ambulancie robiť sestru, tým pádom máš plat sestry, čo je u každého veta iné, v okolí BA ponúkali cca 800 v hrubom. A to sa musíš ešte naučiť potom kopec iných veci, keďže u veta nie sú iba psy. Co sa týka toho, že výcvik policajných alebo záchranárskych psov, tak táto škola ta na to nejak extra nepripravi, na to tam je veľmi málo praxe z výcviku. Skôr treba chodiť do kurzu vycvikovych centier. A k policajtom sa aj tak nedostaneš ak nemáš známosti, tam je cesta ťažká. A na to aby si mala zachranara nemusíš mať kynologiu v KE. Ešte by si mohla ísť teoreticky robiť na hygienu, RVPS ku, ale .... ja som tam bola osobne kvôli sebe, nepotrebovala som to kvôli nejakej práci, preto mi nevadí, že uplatnenie nie je nejaké extra.

cocka3
20. máj 2024

@elenajezova, môžem sa vás opýtať, kde sú SOŠ odbor kynológia - my sme okolie Poprad... Určite to už máte pozistovane krížom krážom... Robia sa skúšky na ten odbor, aké predmety? Dcéra by sa tomu veľmi chcela venovať... Ďakujem