Máme doma postihnuté dieťa

ultraviolet
27. sep 2011

Dobrý večer všetkým. Píšem ako dcéra, ktorá ma strach o svoju mamu.
Túto tému som založila, pretože už neviem ako ďalej a dúfam, že nájdem ľudí s podobným osudom, ktorí by mi mohli poradiť.
Mám zdravotne postihnutého brata, je už dospelý. Moja mama je s ním odmalička doma. Otec už dlhé roky pracuje v zahraničí, takže sa doma skoro vôbec nezdržiava. Ja som odišla taktiež za prácou, no snažím sa chodiť pravidelne domov, aby som mame pomohla. V poslednom čase mama stráca chuť k životu, je apatická, nebaví ju nič robiť. Myslím si, že sa so svojím osudom, ktorý jej nadelil postihnuté dieťa nikdy nevyrovnala a mám strach, že stratila poslednú vôľu, ktorú brala neviem odkiaľ, aby všetko zvládla. Uvažujem nad návratom domov, no bojím sa, či dokážem mame vrátiť energiu. Pokiaľ sa sama vzdáva, neviem, kde nájsť záchranu. Prosím touto cestou všetky maminy, ktoré vedia aké to je, starať sa o postihnuté dieťa, aby mi poradili, kde berú odvahu a silu vstať a začínať nový a rovnaký deň každé ráno.

Ďakujem za pochopenie i odpovede.

hameeda
3. okt 2011

@maminuska : pretoze su to sebci, ktory nevidia dalej od svojho nosa....

katuscakzms
5. okt 2011

@maminuska to je krasne ze je taky skvely,ano kazdy ma muchy aj musiska ale malo kto urobi taku vec ako tvoj terajsi manzel,musi mat srdce a chrbtovu kost na tom spravnom mieste 🙂 to je fajn

dominikabartlova
2. sep 2012

@maminuska mne to pridenajrozumnejsie.... ako aj ty mas zivot, ja viem ze je to vasa dcera ale predaa musite zit aj vy.... myslim ze by to bolo horsie ju mat doma nielen po psychike ale aj financne kedze by ste museli pracu nechat.... a na druhej strane je tam medzi svojimi priatelmi a tu v realnom zivote by celila iba na posmesky...drzim palceky v zivote 🙂

havedka
24. mar 2013

ahojte aj ja som mala dve postihnute deticky,dvojcatka chlapcekov,jedno mi pred rokom a pol umrelo,druhe davidka este mam,popritom mam este dve dopsievajuce deti,ja sama obdivujem maminy ktore sa staraju i o take deticky,je to po psychyckej aj fyzickej stranke tazke,a taka matka ma tazke uz normalne zit,velakrat ani nemam chut vstat,zit,vycerpana,unavena ,ani do prace sa nemozem dostat som tiez stale doma s malym,ma 10rokov chodi do specialnej skoly pre autistou,som unavena ale milujem davidka a prave on ma stale zenie dopredu

natuska87
19. okt 2013

@ultraviolet uff, je to naozaj tazke, to Ti verim....ak sa da, skus maminu zapojit do nejakej komunity, kde by prisla aspon raz za cas na ine myslienky, pripadne prijat pomoc / imked iba mentalnu/ priatelov, najat aspon na cas dna opatrovatelku...ja viem, lahko sa to pise, ale tazsie robi...ten stereotyp a samota cloveka ubija...dnes je to naozaj tazke, drzim vam vsetkym palce!

lunkaa
25. okt 2013

Prepacte, ze Vam vstupujem do debaty, len by som sa chcela skontaktovat a neakou maminou, pripadne poznate niekoho, kto musel dat svoje dietatko do ustavu koli psychickej poruche, ktora sa uz doma nedala zvladnut? Dakujem

veriiii
19. feb 2014

@ultraviolet podla mna je mama unavena,a na druhej strane to moze byt strach z osamelosti..alebo ma nejaky osobny problem a boji sa ako bude postarane o syna,ked nebude ona vladat..je to urcite obetava zena.Mozno nejaky oddych by jej prospel..stretava sa s inymi rodicmi s podobnymi detmi?aj v tomto veku, aspon pre vzajomnu podporu..

mylove321
17. mar 2014

ja keby som mala v maternici postiha este pred terminom kedy moze byt potrat tak idem cize sa tvojej mame nedivim.

mylove321
17. mar 2014

@maminuska lebo ich predstava o zivote neni starat sa o akekolvek dieta ale o zdrave dieta. bolo by asi dobre si pred plodenim deti ujasnit si ci obaja chcu to iste.

maminuska
17. mar 2014

@mylove321
" len sa mi natíska prečo tolko chlapov manželov nezvláda takuto situáciu a opúšťaju partnerku v tak ťažkej situácii , opuštaju ju s vedomím že bude ako citovo tak aj finančne trpiet, že bude trpiet ich dieta jeho neprítomnostou "

zrejme mi odpovedáš na toto .

A to je podla teba pádny dôvod na to aby sa opuštali manželky ? Lebo oni sa chceli starat o zdravé dieta ? A tá matka nie ? Čo v prípade že všetky vyšetrenia su v poriadku a narodené dieta v poriadku nie je ? Čo v prípade aj sa narodí dieta v poriadku , funguje v poriadku a zrazu sa niečo stane ... a máš doma postihnuté dieta?

bejbina188
14. jan 2015

Ahojte obdivuhodne mamičky. Píšem bakalarsku pracu na temu rodina s mentalne postihnutým dieťaťom. Potrebovala by som vyplniť dotazník. Ak Výs to nezataží, prosím kliknite na link, dakujem emoticon
www.iankety.sk/dotaznik/316407293/

miladaf
21. feb 2015

Dobrý deň mohla by som Vás poprosiť?

http://www.survio.com/survey/d/R2B3N6K2L3C1A6E7O

Budem veľmi vďačná, keď dotazník rozpošlete aj svojim známym so zdravotne postihnutými deťmi.

opatrovane
24. feb 2015

@ultravioletdobry den volam sa maria mam syna ma 25 rokov a tiez sa staram sama o neho manzel nas nechal je uz nebohy viem co to je ake to je namahave misko nema zachvaty epilepticke obcas take zachvaty kriku .mam este dvoch zdravych synov mladsi su od neho a pomahaju mi s miskom dost mamka tvoja je stale doma potrebuje oddych aby nacerpala energiu do dalsich dni ja som rada ze mam miska aze je taky aky je naucil ma zit v pokore a drzat sa pri zemi .Koho pan boh miluje toho krizom navstevuje pracovala som chodila som na nocne a doma musela dalej fungovat nemala som na vyber manzel sa o nas nestaral .moze mi tvoja mamka hocikedy napisat o bratovi ako sa ma co robi bude jej lepsie som az vychodu okres presov

dilino
24. feb 2015

v prvom rade nevzdavať sa bojovať nam tiež osud nadelil mala byť zdrava jednou chybičkou gynekologa a už žiaľ cesty nazad nebolo tešili sme sa žiaľ osudna chyba a navratu už niet narodila sa nam dcerka a však po chybe lekara navždy postihnuta ked som sa po cisarskom reze po 15 dnoch zobudila na ARE a lekar sa nadomnou naklonil a povedal vetu do konca života nikdy nezabudnem mate malu dcerku a však bojuje o holy život na ARE a čakame najbližšie dni uvidime ako to bude ale ratajme aj z najhoršim odpadla som doma mala som epilepticky zachvat a museli mi malu ťahať v bezvedomi a žiaľ sa pridusila odumreli jej mozgove bunky počas toho ako ju ťahali vylomili jej uplne klb až koleno jej odišlo po mesiaci z pôrodnice mala som 72 stehov som si ju doniesla domov pokiaľ sa zo šoku spämatate vam trva par dni žiaľ museli sme rychlo konať postarať sa o ňu na začiatku boli prognozy na zomretie a však za neustalej opatery deň noc bez toho aby sme vedeli niečo robiť čo sme museli všetko zisťovať je na svete už 7 rok som s ňou doma štat sa od nas čo mame postihnutych odvratil nedaju mi len do 300 eur a momentalne je tak že ma problemy zo žaludkom, slepotu na obe oči, nechodi , nerozprava, je sice vekom na 7 rokov ale rozumovo na vyvoji 4 mesačneho bäbatka musi nosiť plienky ale da sa hlavne ten optimizmus lepšie je ked ste viacery členovia rodiny ktory sa dokažete o brata postarať aby ta mam na chviľu niekde išla na kavu s kamaratkou, ku kaderničke tak aspoň každy deň na hodinu až dve mala len pre seba zniči mama aj svoje zdravie a pootm čo na take niečo treba pomoc celej rodiny ako pišeš otec je dlhodobo preč aj to je pre mamu ťažke ja mam muža veľmi super a neviem si predstaviť starať sa cele dni sama o dcerku to je nerealne ty sa čuduješ že mam je v depresiach nič ju nebavy no ved ked jej nema kto pomôcť aby sa aspoň na chviľu odbremenila skuste jej pomôcť nepišeš v akom stave je brat či leži chodi rozprava koľko ma rokov a tak pomôžte mamine lebo ak by jej vypovedalo zdravie kto sa o brata postara porozmyšľajte nech aj mama žije trochu svoj život a ma s neho aj nejaku radosť nielen všetky povinnosti dať na mamine plecia nech sa každy zapoji a doprajte aj tej mame oddych masaže, nejaky aktivny žeby s tvojim bratom nebola aspoň dva hodiny denne to je nerealne stale byť zavreta iba s nim to tak dalej nemôže mama fungovať stane sa jej niečo a potom čo ak by nedajbože ona mala zdravotne problemy kto sa postara o brata.

nika2608
3. mar 2016

Dobrý deň, prosím Vás o vyplnenie dotazníka k mojej študentskej vedeckej odbornej činnosti (práci). 🙂 Týka sa včasnej intervencie a potrieb rodín so zdravotne postihnutým dieťatkom. Prosím zdieľajte, posielajte, dáta potrebujem čím skôr 🙂 ĎAKUJEM KRÁSNE!! 🙂

https://docs.google.com/forms/d/1ARg4UtFg49B7O8...

deni18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz