Štúdium - zdravotná sestra

sponka810
24. aug 2015

Zdravím, neviem či to patrí presne tu, nie som vlastne ani mamička, ale potrebujem radu a neviem kam sa obrátiť.
Tento rok končím gymnázium a rada by som sa stala zdravotnou sestrou v nemocnici.
Potrebovla by som poradiť ako sa volá odbor ktorý by som mala pre túto prácu isť študovať.
Samozrejme som hľadala na webe a googlila ale odbor všeobecná sestra som našla len v česku ,
Na slovenských vysokých školách som našla len odbor Ošetrovateľstvo a pri tom si niesom istá či budem môcť vykonávať prácu sestry v nemocnici.
Ak sa niekto vyznáte budem vďačná za rady.

barbora286
24. aug 2015

@sponka810 Ahoj ano, odbor je Osetrovatelstvo 🙂

garcia
24. aug 2015

Ahoj, dnes je to uz tak, ze ked vystudujes vysoku skolu odbor osetrovatelstvo bude z teba zdravotna sestra, staci ti aj bakalar v tomto odbore a mozes vykonavat pracu zdravotnej sestry.

lauraa
24. aug 2015

A nie je podmienkou na osetrovatelstvo ukoncena zdr.skola?

lulula1990
24. aug 2015

@sponka810 mozes ist studovat VS Osetrovatelstvo, staci bc, a mozes robit sestru, Alebo pomaturitne denne studium Diplomovana sestra.

janinah
24. aug 2015

@lauraa podmienkou je maturita

@lulula1990 čo ja viem,tak diplomované sestry- štúdium je už zrušené

garcia
24. aug 2015

@lulula1990 tiez si myslim, ze diplomovane uz zrusili

lulula1990
24. aug 2015

@janinah, @gracia, nie, nezrusili, v NR to stale funguje, sama som tam vystudovala.

lulula1990
24. aug 2015

@lauraa ako ktora skola chce ako podmienku ukoncene zdravotne vzdelanie, ked chces ist na vysku. Tusim VS sv.Alzbety. V NR mozes ist studovat Osetrovatelstvo z hociakej skoly a aj v Blave na Komenskeho. Funguje aj denne pomaturitne studium Dipl. sestra. v NR a tusim aj v BA treba pozriet na nete. Ja som pred rokom koncila zdravotnu skolu a zvazovala som co dalej, takze tieto info mam overene.

janinah
24. aug 2015

na diplomovanú je podmienkou prax tuším 3 roky,takže toto nepripadá do úvahy pre
@sponka810

lulula1990
24. aug 2015

@janinah, prax nie je podmienkou, mozes tam ist z hociakej skoly, len musis mat maturitu...ja som isla z obchodnej akademie a dnes robim v ambulancii. Ukoncila som pred rokom diplomovanu

lulula1990
24. aug 2015

@janinah
Do 1. ročníka vyššieho odborného štúdia môžu byť prijatí absolventi stredných škôl ukončených maturitnou skúškou, ktorí splnili podmienky výberového konania.

http://www.szsba.sk/studijne-odbory/diplomovana...

barbora286
24. aug 2015

@lulula1990 ako casto ste chodili do skoly, bolo to ako denne studium?

barbora286
24. aug 2015

@lulula1990 uz som si to nasla je to denne, :(

lulula1990
24. aug 2015

@barbora286..ano je to denne 3 rocne studium, skolu sme mali od pondelka do stvrtka.

helenka2
24. aug 2015

nasla si spravne osetrovatelstvo 🙂

meguliak
24. aug 2015

Po maturite na akejkoľvek strednej skole mozes ist študovať bud na VS- odbor Ošetrovateľstvo alebo na strednú zdravotnícku školu- odbor Všeobecná diplomovana sestra (ale nie kazda zdravotka toto pomaturine nadstavbové studium ponuka).
Obe sa daju študovať iba v dennej forme a pracovat mozes kdekoľvek, ci v nemocnici alebo v amb.
Ja som skončila diplomovanu v TT pred dvomi rokmi, takze viem 🙂

natalushka
24. aug 2015

Ahoj..je to ako pisu baby,odbor na VS osetrovatelstvo..po bakalarovi je z teba zdr.sestra..po maturite,bez praxe mozes absolvovat len dennu formu studia..po bc. myslim,ako odpracujes 1rok,mozes nastupit na externu formu Mgr,inak len dennu..priznavam,uz si to presne nepamatam..ale aj tak ti Mgr nikto nezaplati,takze to je na zvazenie..dobre si vsak rozmysli,ci to ozaj chces🙂 toto povolanie nie je sranda🙂

janinah
24. aug 2015

kedysi bola 4ročná zdravotnícka škola,vychovala zdrav. sestry,ktoré došli do praxe a vedeli robiť,bohate to stačilo....dnes je toľko škôl a odborov,že človek stráca prehľad,každá učí to svoje a vyzerá to tak,že absolventi sú nadupaní teoriou,ale prax pokuľháva /chodia na prax aj k nám,tak čo-to

viem porovnať/, absolventka vš ošetrovateľstvo študuje koľko? 9 rokov? aj strednú školu počítam a stále je "len sestrička" /hlavne vo vzťahu k lekárom 😒 škôl jak maku,veď aj učitelia musia kohosi učiť,a ak chceš byť sestra tak plať roky rokúce....takže z môjho pohľadu je zrušenie klasickej zdrav. školy jedna z tých vecí,ktoré dobre fungovali,ale zrušili sme ich,len aby smeišli s dobou či s europskou úniou čii čertvie s kým 😒

tamarocka
24. aug 2015

@janinah...stare zlate casy...szs zdravotna sestra/detska sestra...

janka987
24. aug 2015

@lulula1990 Mam otázočku, ak niekto vystuduje napr. dipl. vseob. sestru a dlhsiu dobu pracuje v inej oblasti. Su nejake skusky, ak by sa chcel vratit a vykonavat poziciu zdravotnej sestry?

lucyem
24. aug 2015

Ahojte ...prave riesim tuto istu otazku..nasla som skoku sv.alzbety kde je aj externa forma kedze som na materskej...ale podmienky prijatia boli ze potvrdenie o zamestnani ...jemozne tam studovat aj ked som na materskej teda uz na rodicovskej aj ked zamestnanie som mala pred otehotnenim?

aristka
25. aug 2015

@janinah dnes ti pride bakalarka tesne pred ukoncenim a pichne im inj bez aspiracie ...nastupne praxe tiez nula bodov a tak to potom vyzera ,co nam pluju tieto skoly .....kompetentny by sa mali konecne zobudit....

citronius
14. sep 2015

Neviete mi poradiť kde si môžem urobiť špeciálizáciu ako zdravotná sestra aj keď nemám ešte 2 roky praxe a pracujem v DSS?

natalushka
14. sep 2015

No mozno sa pletem..ale ked tam pracujes ako asistent a mas vystudovaneho asistenta,tak jedine VS..neviem,ci aj inde sa to da..mozno niekto poradi lepsie..

mirkat73
14. sep 2015

Moja dcecra studuje druhy rok, na Slov zdravotnickej univerzite v Ba odbor osetrovatelstvo

citronius
14. sep 2015

pracujem tam ako zdravotná sestra

mirkat73
14. sep 2015

je to 3 rocne studium, konci sa Bc

peta77
27. okt 2015

Ahojte. Má prosím niekto skúsenosti s večerným štúdiom na SZŠ. na Strečnianskej v Petržalke, odbor zdravotný asistent? Na stránke neuvádzaju kritériá prijatia a z čoho pozostávajú prímačky atď...
Neviem sa rozhodnúť medzi týmto štúdiom a štúdiom na Fakulte ošetrovateľstva a zdravotných štúdií. Odbor zdravotná sestra, ale denné štúdium. Ďakujem za všetky informácie. 🙂

barbora286
27. okt 2015

@peta77 zdrav.asistent je odbor o nicom.mam vystudovanu 4 rocnu szs tento odbor.ak mas moznist studovat na vyske a denne studium odbor osetrovatelstvo(zdr.sestra)urcite tam,zdr.asistenta neskor olutujes