VŠ v Ružomberku odbor pedagogika - skúsenosti s externým štúdiom?

lucka12399
24. jan 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať či máte niekto skúsenosť s Univerzitou v Ružomberku odbor pedagogika (elementarna). Chcela by som tam isť na externe študium len som počula, že z tejto vysokej školy nechcú brať potom do zamestnania. Mali ste s tým niekto problém?

zuzanockamt
14. dec 2019

@dovozadokoca v BB na Pgf sme museli mať diktát bezchybný...4 chyby??? to je nonsens...veď to je 3 ... a že učiteľ 🙄🙄🙄

lucka12399
autor
14. dec 2019

@zuzanockamt no je pravda ze s tym zamestnanim mi to viacere hovorili ..

majinka81
14. dec 2019

@dovozadokoca Dakujem za rozsiahlu odpoveď,ide o to,že toto štúdium mi vyhovuje a tak o rok by som skúsila podať si prihlášku.
Poznám aj ja kopec ľudí s VŠ,ktorí robia gramatické chyby.
Jasné,že si to treba oddrieť, nič neni zadarmo.To chodenie cez víkendy by mi aj vyhovovalo a skúšky sú tiež iba cez víkend? Čiže relatívne práca od pondelka do piatku by sa dala v pohode zvládnuť.

zuzanockamt
14. dec 2019

@majinka81 iné je, keď urobí chybu technik ing. a iné, keď učiteľka napíše žen.rod s príponou -ov 🤔

majinka81
14. dec 2019

@zuzanockamt Počula som tiež,ale keď neni nikto iný kvalifikovaný,vezmú aj takého.Ja poznám učiteľky,ktoré už roky pracujú ako učiteľky sú perfektné a tiež tam študovali.Nikto nenarážal,že škola je taká alebo hentaká.Keď si vezmem niektorých spolužiakov,ktorí ukončili VŠ - rôzneho smeru a poznala som akí sú - pravopis šuvix vyjadrovanie otras - jednu súvislú vetu nevedia a sú tiež na vyšších postoch -mám dosť.Je to rôzne a je to všade.

majinka81
14. dec 2019

@zuzanockamt To máš tak keď aj technik urobí chybu vo svojom odbore.

zuzanockamt
14. dec 2019

@majinka81 učiteľ musí ovládať pravopis na 100% a mať vyjadrovanie na úrovni

majinka81
14. dec 2019

@zuzanockamt A ešte som mala aj takého,že keď som sa opýtala na hodine niečo - tak mi povedal,aby som ho neotravovala.Asi tak.

majinka81
14. dec 2019

@zuzanockamt Veru tak.

dovozadokoca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dovozadokoca
14. dec 2019

@zuzanockamt na predškolskej? Za mňa je to tiež malo prísne, ako som sa aj vyjadrila, čo sa diktátu týka. Ale v MŠ sa mi predsa len skôr ako problém zdá nárečie, zaťahovanie, rackovanie a pod.

@majinka81 ja keď porovnám so školami ostatných ľudí v okoli, mám skôr pocit, že skúšky su horšie, čo sa termínov týka. Často cez týždeň.

Prednášky sú oficiálne nepovinné, ak si doštuduješ veci alebo zoženieš materiály. Cvičenia sú povinné. Napr. Ja teraz pri dvoch deťoch chodím len na cvičenia (z čoho ale vyplýva často nejaká seminárna práca navyše).

Ale ja si myslím, že humanitné smery dokáže vyštudovať každý, kto má na to aspoň trochu vlohy, inteligenciu a možno nejakú schopnosť kľučkovať a improvizovať.

Predsa len, nejdeme potom rezať do človeka. Ja ak zabudnem po štátniach učivo o výchove v starom Grécku, tak sa nič nestane.

zuzanockamt
14. dec 2019

@dovozadokoca nie na predškolskej

dovozadokoca
14. dec 2019

@zuzanockamt no, ja som na predškolskej, takže to sa možno ešte dá chápať. Mgr. - primárne vzdelávanie, musia mať bez chyby.

quellka
29. aug 2020

Externe specialna pedagogika Ruzomberok?

snezienkaaa82
22. sep 2021

@sonicka96 ahojte baby, nasla som túto diskusiu, chcel ísť externé do RK na Pedagogiku. ( čisto pedagogika). Pracujem ako vychovávateľka, strednú mam pedagogickú, chcem ešte Bc. Ako často je výučba? Na nete som nenašla rozvrh. Budem vďačná za info

tina2404
14. nov 2021

@snezienkaaa82 ahoj tiez sa chystam podat si externe na pedagogiku. Tak sa k tebe pripnem a pockam na odpived 🙂 . Rada by som vedela ako casto sa chodi. Kedze budem dochadzat...

snezienkaaa82
15. nov 2021

@tina2404 super. Zatiaľ čo viem, tak sa chodí piatky aj soboty, no vraj piatky len občas. Len nemám 100 percentnú info, kamoska chodila už dávno, tak sa to tam po menilo. Odkiaľ si

simculllka
28. mar 2022

Ahojte pripojím sa,riešim teraz VS,kam sa prihlásiť. Ideálne,aby som nemusela chodiť na prednášky. Skúšali ste pozerať aj iné VS? Ba alebo TT?

maminkalaurinka
15. nov 2022

@quellka ahoj našla som túto správu, prosím ťa ty chodíš na špeciálnu pedagogiku externe? Ďakujem