Pohostenie pre "bezlaktózovú" návštevu

h2
13. aug 2020

Dajte prosím nejaké tipy, čo ponúknuť návšteve, ktorá nemôže laktózu. (Nie hlavné jedlo, len zákusok a nejaké menšie pohostenie.) Ďakujem.

1xenia1
13. aug 2020

Existuje kopa receptov na kolače bez smotany a mlieka, skúsila by som aj nejakú natierku na jednohubky, nemusí ísť do každej maslo

veronikaa006
13. aug 2020

dnes už kúpiš aj bezlaktózne mlieko, smotanu, tvaroh, jogurt...takže nebude problém urobiť hociaký zákusok

vikusjk
13. aug 2020

@h2 ja som robila bezlaktozove kolace tak, ze som kupila bezlaktozovy tvaroh, maslo a mlieko a inak som postupovala klasicky, len s pouzitim týchto bezlaktozovych potravin. Cerstve ovocie a klasicky kakaovy korpus, velmi im chutilo.

h2
autor
13. aug 2020

@veronikaa006 Nemám skúsenosť s týmito bezlaktózovými produktami, radšej by som niečo, kam vôbec nejde mlieko, maslo, smotana, syr...

lucik194
13. aug 2020

budu to dospelaci ci deti?
mam bezlaktozovu dceru....
mensie pohostenie urob natierku (humus, quacamole, oskvarkovu s vajickom.... tak nikde nejde maslo ani mliecne)
- pecie sa s nimi uplne rovnako ako s mliecnymi (nie je ziaden rozdiel) nic sa nerozteka, chuti to uplne rovnako
takze urob kludne babovku, ovocny kolac, bublaninu..... hocico len do toho das bezlaktozove mlieko

h2
autor
13. aug 2020

@lucik194 Budú to dospelí, bezlaktózová je len jedna z nich. Ďakujem za zaujímavé tipy.

myskahryzka
13. aug 2020

@h2 Či laktozove, ci bezlaktozove...tam nie je rozdiel v chuti ani v konzistencii, či v inej vlastnosti toho výrobku. Je v nich len pridaný enzým laktaza. Rozdiel je len v cene, ale ani to nie je žiadna tragédia. 😉

h2
autor
13. aug 2020

OK, tak asi vybehnem na nákup bezlaktózových produktov. 😊

korunka1
13. aug 2020

@h2 so slivovicou pôjdeš na istotu 😀

myskahryzka
13. aug 2020

@h2 Najlepší výber majú v Kauflande, aby si zbytočne nebehala. 😉 Aj billa sa lepší, ale stále to nie je ono.

nairia
13. aug 2020

@h2 este si zisti, ci mozu bezlaktozove. moja kamoska ma alergiu na nejaku mliecnu bielkovinu, co je v mliekach aj bezlaktozovych, cize vobec mliecne produkty nemoze jest/pit.

3petka
13. aug 2020

@h2 Ja som teraz mala tiež návštevu kde dcéra kamošky je bezlaktózová a bezlepková. Takže všetko som urobila normálne a len jej som kúpila koláčik čo môže a poliala čokoládou čo môže...

petruldo
13. aug 2020

@nairia je rozdiel intolerancia laktózy a alergia na bielkovinu kravského mlieka. pri tej prvej sa môžu upravené mliečne výrobky - BEZLAKTÓZOVÉ a pri tej druhej sa nesmie NIČ mliečne, ani sója a niekto nemôže ani teľacie a hovädzie mäso.

nairia
13. aug 2020

@petruldo ano, ja viem, len niektori iba vypluju, ze nemozu mlieko a vsetci si to spoja s tym, ze ved bezlaktozove... a u kamosky som sa dozvedela, ze existuje este aj ta alergia zvlast. preto som sa dovtierkala, ze treba si niekedy aj toto zistit pre istotu 😉

evamea
13. aug 2020

Svokra má celiakiu a intoleranciu na laktózu, kúpila som bezlaktózové tvarohy, šľahačku atď v Kauflande a urobila cheesecake, druhý bol s klasickými produktmi a prekvapivo ten bez laktózy mi chutil viac. 😄 Nebolo to ani moc drahé a chuťovo dobré. Takisto bezlepkové bezlaktózové koláče jej pečiem ja a všetko som zohnala tam. 🙂

hlubik
13. aug 2020

uz je aj bezlaktozova hera

hlubik
13. aug 2020

kolac piskota s vodou a mlieko bezlaktozove uvaris puding das heru na vrh cokoladu. Mozes pod plnku dat banany

hlubik
13. aug 2020

pohostenie sunka bezlaktozovy emcian zelenina pecivo

hlubik
13. aug 2020

chlebicky tak isto

h2
autor
13. aug 2020

Ďakujem, baby, rozhodla som sa, že nebudem behať po obchodoch a experimentovať s niečím, čo nepoznám, spravím šalát s kuracím mäsom, k tomu pečivo a upečiem buď bublaninu, alebo bábovku. Plus nejaké kúpené slané blbostičky.

namornicka
13. aug 2020

najlepšie by bolo zájsť pre zákusky do cukrárne, kde ponúkajú aj bezlaktózové. Kúpiš rôzne druhy a pre dotyčnú bez laktózy.

namornicka
13. aug 2020

alebo potom zmrzlinové sorbety, tam nie je mlieko

ketrint
14. aug 2020

@h2 to nie je experimentovanie ani behanie po obchodoch 😉 nerob si stres... Vlasnosti, chut, vsetko maju ako klasicke potraviny, absolutne nepostrehnes rozdiel (len trochu v cene). A maju to bezne aj v malych potravinach, pokojne ak v Terne, malom Tescu, dokonca aj v Delii, takze ziaden problem.
Drzim palce a uzite si navstevu 😉

h2
autor
14. aug 2020

@ketrint Ďakujem krásne, je to od Teba milé.