Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

1. atestačná skúška Ružomberku

tmarky1
10. mar 2015

Prosím vas bol niekto na 1.atestačnej skuske v Ružomberku? ake mate skusenosti? nemate vypracované otazky:
1. Klasifikácia všeobecných cieľov výchovy a vzdelávania
2. Zhodnotenie problematiky taxonómie cieľov
3. Špecifikácia vzdelávacích štandardov
4. Identifikácia jednotlivých zloţiek systému vyučovania
5. Didaktické zásady
6. Organizačné formy vzdelávania
7. Učebné pomôcky a didaktická technika
8. Súčasné trendy v skúšaní a hodnotení
9. Evalvácia a autoevalvácia vo vyučovacom procese
Velmi by mi to pophlo, poslali mi pozvanku už na tuto sobotu a neviem či to zvladnem vypracovať. Dakujem.

jackymack
25. apr 2016

a viete niekto, co su to tie zlozky vyucovania - ta4. otazka?

dudenka
25. apr 2016

@vladulik2 ahoj, ja mam tiez 1-4. Tiez mi este nic neprislo. Neviem kedy budeme mat obhajobu.

holidayova
25. apr 2016

Dievcata prosim vas, chodil niekto aj na predatestacne do RK?

vladulik2
26. apr 2016

@holidayova ja som chodila .....

vladulik2
26. apr 2016

@sorciera24 tak si sa dočkala 😊 ..... Drzim prsty

holidayova
26. apr 2016

@vladulik2 mozem prosim niekolko otazok? Kolko krat ste mali stretnutie? Ako dlho trvalo jedno stretnutie?
A ako casto to byvalo? (Ci raz za mesiac, raz za dva mesiace alebo ako?) Dakujem velmi pekne za odpoved.

sorciera24
30. apr 2016

@jackymack ucivo, ucitel, ziak...aspon ja by som to tam zaradila...

sorciera24
30. apr 2016

@jackymack cha, som sa zobudila, ved ty to uz mas za sebou....na kao bolo? (a co bol ten 4ty okruh? to co som myslela, ci?)....kolko vas bolo?

jackymack
2. máj 2016

bolo to uplne v pohode
@sorciera24 tahali sme si presne tie zadania ako su tu napisane...

jackymack
2. máj 2016

@sorciera24 a bolo nas 20

jackymack
2. máj 2016

@sorciera24 bolo to ucenie, vzdelanie, zasady, metody tam patri vsetko

sorciera24
2. máj 2016

@jackymack jeej, super...uz to mas za sebou......tak snad to pojde aj u nas rychlo a bezbolestne.....
a ekd tam aptri vsetko, tak hadam bude stacit strucne a z praxe.....ze?
a gratulujem este raz! 🙂

slavoslavo
22. máj 2016

@sorciera24

Ako to dopadlo? Daj nejaké info, ako to tam vyzeralo, prosím ťa. Hlavne o prezentácii a otázkach, ktoré sa ťahajú. Ďakujem

slavoslavo
22. máj 2016

Neviem nájsť nič o evalvácii a autoevalvácii vo vyučovacom procese. Kde by som niečo také našiel? Mám Didaktiku od Turka, ale neviem to tam nájsť.

vladulik2
22. máj 2016

@holidayova prepac ..... Vôbec som si nevšimla tvoj otázky ..... Takže stretnutie bolo oficiálne 4x .... 1.krát to bol piatou a sobota, potom 2x v sobotu. ...... Bolo to roztiahnute tuším október, november ....

holidayova
22. máj 2016

@vladulik2 nevadi 🙂 dakujem pekne za Tvoju ospoved

sorciera24
22. máj 2016

@slavoslavo vyborne...absolutne sa netreba abt...ak ovladate svoju pracu, vsetko sa pytaju k nej.....prezemtaciu ani nestihnes celu prejst.....zaujima ich ciel prace, ci bol splneny, vysledky, a hlavne prinos prace pre prax.....vsetky otazky smeruju k praci....otazku si tahas z tych 9 a nic z teorie, vsetko z praxe, ja som si napr. yvtiahla ucebne metody a didakticka technika....tak nechceli delenie z Tureka (napr.)..ale ake pomocky a techniku vyuzivas ty v praxi a preco...... cize ja som si len precitala z Tureka, aby som vedela povedat napr. didakticke zasady, kt. ja pouzivam...ale nechceli vymenovavacky....

vladulik2
13. jún 2016

@sorciera24
@jackymack ajojte dievčatá ...... Prosím vás nemáte vypracované otázky? Dnes mi prišiel list a v piatok idem na obhajobu ..... Mam z toho veľký stres ..... Vdaka

sorciera24
14. jún 2016

@vladulik2 nemam a ani som nemala.....netreba ti nic....teoriu nechcu vobec, vsetko z praxe.....akurat som si prelistovala Tureka,a le fakt zaidne vymenovavacky...

vladulik2
14. jún 2016

@sorciera24 och keď ten strach je silnejší. ......

sorciera24
14. jún 2016

@vladulik2 strach je len v nasich halvach, nenechaj sa nim ovladat......niet sa coho bat.....neboj sa, neuhryznu vas a naozaj jednaju na akademickej a ludskej urovni.....ako s kolegami....

vladulik2
14. jún 2016

@sorciera24 v piatou poobede už budem inak rozprávať 😊 ...... Ale chcem sa ešte opýtať, ci boli aj konkrétne nejaké otázky alebo boli iba tie okruhy ktoré sú na stránke.....

sorciera24
14. jún 2016

@vladulik2 tie okruhy su ako otazky.... ja som si vytiahla Ucebne pomocky a didakticka technika....cize v tom zneni ako na stranke tahas...ale ozaj len strucne a z praxe ta nechaju hovorit

janasu
14. jún 2016

chcela by som sa opýtať, či niekto plánuje odovzdať prácu k decembru? lebo vraj sa odovzdáva v juni a dec, potom kedy bude skúška? ďakujem

sorciera24
14. jún 2016

@janasu do polroka od terminu odovzdania musi byt skuska, ja som odovzdavala k decembru 2015 a teraz v maji som mala skusku...

martulka1990
14. jún 2016

Ahojte dievcata.... ja pisem prace, chcem ju odovzdat teraz do konca juna.... prosim vas, robili ste aj vyskum?prieskum??....alebo je to tam potrebne?? niekde je pisane,ze nie, ze az v druhej a niekde zas,ze ano.... prosim poradte mi. DAKUJEM

sorciera24
14. jún 2016

@martulka1990 ano, pisala som....viem, ze MPCcka prieskum v 1ej nechcu, ze az v druhej....ale tu mi hned povedali, ze musim urobit nejaky prieskum....neviem, ci vsetkym.....ci treba...ale ja som robila

martulka1990
14. jún 2016

@sorciera24 DAKUJEM velmi krasne za odpoved.... a este prodim vas kolko ste mali kapitol?3+vyskum,alebo 2..??

sorciera24
14. jún 2016

@martulka1990 pisem IP 😉

janasu
15. jún 2016

@sorciera24 dakujem pekne, no do konca juna zrejme nestiham dopisat pracu, pisem este nejake teoreticke veci a tiez chystam nejaky akoby prieskum, aj ked tomu velmi nerozumiem, co ako tam mam pisat, lebo mi niekto vravel, ze tam mam napisat nejaku uz existujucu situaciu a tu tam rozobrat, ze ako ziaci pracovali, co ich praca bola lepsia, atd...tak snad tomu rozumiem spravne