3 dni temna

28. nov 2023

Zeny viete si to predstavit zeby sa to stalo? Pise sa, ze sa to ma stat zaciatkom
Noveho roku stvrtok piatok sobotu. A ze to pride v roku 2025 a vtedy to bychadza tieto dni. Co si o tom myslite?

autor
28. nov 2023

@beronsche ake lahke sudit cloveka ze?

beronsche
28. nov 2023

Kde ta sudim?
Pisem, ze ak sa rozhodnes zit v iracionalnom strachu z konca sveta, je to tvoje slobodne rozhodnutie, na ktore mas plne pravo..
A ano, stojim si za tym, ze pre najblizsich je tazke s takym clovekom zit, kedze vsetko sa nesie v znameni strachu a beznadeje. A pre deti je to o to tazsie.
Kde presne teda vidis to sudenie tvojej osoby?

1ryba
28. nov 2023

To mi je jasné. 😀

autor
28. nov 2023

@beronsche ze ja zijem v strachu ano desim sa toho no kde som pisala,ze zijem v strachu??

h2
28. nov 2023

Aké temno? Vypnú prúd? Ja mám deň temna, len sa pozriem z okna. ☁️

miggy
28. nov 2023

Prežili sme 1.1.2000, 21.12.2012...prezijeme aj toto....iba že by nie 😂😂😂

ibatanecnica
28. nov 2023

@miggy ak nie, tak nám to môže byť už jedno.

ibatanecnica
28. nov 2023

autorka keď sa desíš, to nie je strach? O týždeň tu nemusíš byť, tak nevidím význam desiť sa

beronsche
28. nov 2023

Autorka - "ak sa rozhodnes..."
Ty snad necitas, co pisem...

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. nov 2023

@ibatanecnica desim sa tej predstavy no neznamena ze kazdy dem mam gucu v zaludku. Kto sa neboji je velmi odvazny je normalne bat sa neznameho

ibatanecnica
28. nov 2023

autorka- nie, nie je. Tiež neviem čo ma čaká a nebojím sa budúcnosti. nech už je akákoľvek. Aký zmysel má poddávať sa strachu? Akurát si tak nejakú chorobu privodím.

stanulienkat
28. nov 2023

Psycholog pomoze. Urcite nie je nahoda, ze veriaci ludia uveria kazdej kravine.

suzy2508
28. nov 2023

Ja len dúfam, že volebné právo nemáš. Síce, dosť veľa by to vysvetľovalo, keďže voľby dopadli, ako aj dopadli. Minimálne vyhľadaj psychológa, lebo vážne nechápem, že sa niekto v 21.storočí ide bičovať náboženskou doktrínou.

hefo
28. nov 2023

@bloger Ktorými veriacimi? Veriacimi v 3 dni temna? Medzi kresťanmi asi sotva - "bdejte, lebo neviete dňa ani hodiny".

lukbe
28. nov 2023

Nie je za šírenie poplasnych správ nejaký paragraf?🙈

autor
28. nov 2023

@suzy2508 bicovat? Neruhaj sa

januska12323
28. nov 2023

Nemôže to prísť už teraz? Na to škaredé počasie sa už nedá pozerať.

ibatanecnica
28. nov 2023

@januska12323 nie, mne toto počasie vyhovuje, ja mám rada aj takéto. Ale zase sú aj iné veci, na ktoré sa ani ja nemôžem pozerať 😉

evelynmozagalega
28. nov 2023

Vo Fínsku maju tri mesiace temna a nikto sa nestazuje. Tri dni v pohode prezijem 🙂

suzy2508
28. nov 2023

A ty prestaň fetovať a rýchlo, lebo ti to škodí a neprospieva 😁

miskakyska
28. nov 2023

Tri dni temna mali byť aj pred koncom sveta pred Vianocami v roku 2012...neboj, nič nebude...
Ale baby zas sa nevyjadruje jak štamgasti z Hornej dolnej... či máte lepší pocit zo seba, keď tu pravidelne niekomu naložíte?

pralinka25
28. nov 2023

no ja neviem. hovori sa ze boh je laska, dobro. preco by laska a dobro rozputavali taketo peklo.
vyvolavanie strachu v ludoch vzdy dobre sluzilo moci. aj nabozenstva boli stavane na tomto zaklade. trest a odmena.
neverim ze by sa boh spraval ako ohrdnute decko a rozputaval taketo sialenstvo len preto aby si k sebe niekoho priputaval. v tom pripade by ukazal rovnaku slabost aku maju ludia. potrebu vlastnit, ovladat, mstit sa a trestat. nie je boh o tom ze je lepsi ako my hriesnici a smrtelnici? nekonecna nadej, laska... nemyslim si ze Boh je odkazany na to aby ho jeho ovecky nasledovali pod hrozbou takejto apokalypsy strachu a teroru. niekde v metrixe je chyba. tak bud je Boh milosrdny laskavy dobry a v roli otca alebo je to pomsytitel, vodca a diktator ktory si musi udrziavat svoje stado nasilim.
na pekelne ukazy som si myslela ze su tu ine bytosti.
no nic. je mozne ze nieco take pride ale bude to vysledok prirodnej katastrofy, ktorych tu uz mimochodm boli stovky. ako bolo spominane vsetci raz umrieme. treba zit tu a teraz najlepsie ako vieme. nikto ti nezaruci ze zajtra sa ti nieco nestane a rok 2025 ta nebude musiet trapit (samozrejme dufam ze sa nestane a budes tu zdrava a stastna este aj v roku 2055)

autor
28. nov 2023

@suzy2508 len aby si sa nedosmiala

autor
28. nov 2023

@miskakyska naozaj?? To
Som nevedela

autor
28. nov 2023

@pralinka25 pekne napisane ❤️

maja22
28. nov 2023

@pralinka25 Súhlasím s tým, že Boh je láska, ale zároveň máme aj vo Svätom písme zachytené udalosti, ktoré poukazujú na to, že keď sa zlo veľmi medzi ľuďmi rozmnoží, tak ho ničí - viď prípad Sodomy a Gomory. Bol ochotný mestá netrestať, ak sa tam nájde aspoň 10 spravodlivých, ale nenašlo sa. Na druhej strane, mnohé katastrofy si ľudia privodia sami. Panna Mária vo Fatime už v roku 1917 varovala, že keď sa ľudstvo neobráti k Bohu, príde ďalšia vojna, hroznejšia ako tá, v ktorej sa aktuálne svet zmietal. A vieme, že to bola pravda, druhá svetová vojna bola naozaj strašnejšia ako prvá. Tiež jej mali predchádzať nejaké prírodné úkazy, ktoré sa naozaj stali. Všade, kde sa Mária zjaví, vyzýva ľudí na obrátenie, pokoru, pokánie a modlitby za pokoj. Božie milosrdenstvo je veľké, ale On je nielen milosrdný, ale aj spravodlivý. Ježiš to tiež veľakrát naznačil.

beronsche
28. nov 2023

@maja22 kde je spravodlivist v tom, ze sa bozi trest vo velkom - ako pises, ze ked sa zlo rozmnozi, boh ho znici, vzdy dotkne aj nevinnych, napr. deti?
Hadam neboli v sodome a gomore este aj nemluvnata skazene a zle..

ndrag
28. nov 2023

pod prispevkom Kauflandu pisali ze 2030, tak teraz ako? 🙄

simca06022011
28. nov 2023

hlavne v tom proroctve je ze izraeliti mali vo svojich pribytkoch svetlo.. no jasne, dalsie bububu, typicke, pre nabozenstva. Viac ani nejdem citat.
Presne ako sa pise v diskusii, tolko koncov sveta a sodom a gomor sme uz cakali a nic...