4 dni jazdím na aute a cítim nadmernú zodpovednosť

kamajka
27. júl 2014

Ahojte dievcata. Od utorka mam auto a kazdy vecer placem. Nenajazdila som este vela vodicak mam len dva mesiace. Popravde nejde mi to velmi,teraz s odstupom casumam pocit,ze ma v autoskole nic nenaucili. Zajtra mam ist do okresneho mesta prepisat auto a mne uz teraz z toho tecu slzy dobreze nie lo zadku. Nemozem spavat,odkedy mam auto,som nervozna a podrazdena a vzdy ked auto odstavim neskutocne ma boli hlava a mam triasku. Jazdit so mnou nema kto,takze tymto smerom to nepojde. Casto ma napada,ze auto prepisem a predam,ze to nezvladnem,ze to jednoducho nie je pre mna. Je to pre mna strasne obrovska zodpovednost. Na jednej strane sa nechcem vzdat,no na druhej...este je to len par dnj a ja uz som suca na psychiatriu...neviem co mam robit,nechcela som sa s tym zdoverit ani manzelovi,nakolko som bola hrrrrdinka ked som chodila do autoskoly,ako ja zvladnem vsetko...No absolutne to uz nezvladam povedala som to aj manzelovi,resp.napisala,on pracuje v ba...jasne ze je nasrdeny...chape ma niektora z vas? Dakujem

luliu
24. aug 2014

@kamajka Sikovnica 😉. Chcelo to len trening. Prajem tisice stastnych kilometrov

miriam11
24. aug 2014

@kamajka ja Ta chapem. Zazivala som nieco podobne. Poviem Ti zname, otrepane, ale chce to len jazdit, jazdit, jazdit. Poradim Ti, nemysli na to, ako a co by sa mohlo stat. Skus jazdit najlepsie ako vies, aj ked budes mat zo zaciatku par "kiksov", ono sa to casom spravi. Nikto uceny z neba nespadol. NEVZDAVAJ TO! Ja jazdim uz 4 roky, keby si videla moje zaciatky. Jazdim po BA, vies si predstavit tych netolerantnych vodicov, parkart som si aj poplakala, ked som napr. zle odbocila, alebo sa dostala do nespravneho pruhu, z ktoreho som uz nemala sancu dostat sa tam, kam som chcela. Par krat ma aj vytrubili, ale prekonala som to, zdokonalila som sa a teraz je to uz pre mna hracka, aj co sa parkovania tyka. Naozaj to chce len vela jazdit 🙂 To das, uvidis. Drzim Ti moc palce a po par mesiacoch budes na seba hrda, ze si samostatna a nepotrebujes pomoc kdekoho, ked sa potrebujes niekam odviezt. My zeny vieme byt tiez skvele vodicky🙂🙂🙂

stevvvka
24. aug 2014

@reny2010 mne frajer povedal, ze jazdim ako fitipaldy - ale on to skor myslel ako ze mi to nejde, z tvojho komentu mam dojem, ze to je pochvala?

stevvvka
24. aug 2014

ja som po spraveni vodicaku 6 rokov nesedela za volantom. ked som musela zacat jazdit, same stresy, nervy, motor zdochynal, kolko som sa ja orevala,....10 km radsej naokolo, nez cez velku krizovatu...poznate to. trocha sa moje jazdenie zlepsilo, a frajer potreboval odviezt do roboty...tak som ho odviezla, a pri cest domov mi na kruhaci 3krat zdochol motor....v najvacsej premavke, ludia jazdili do prace. a ked ma kamiony zacali na tom kruhaci obchadzat, skoro som umrela. ked som stadial vysla, horko tazko, myslela som, ze mam pokazene auto, vobec sa neposuvalo vpred.....ja TAVA som sa rozbiehala na trojke s rucnou brzdou 😀 a potom som si povedala, ze ked som toto zvladla, uz nemam problem. tak jazdim vyse a vyse, ale to parkovanie este treba doladit, a ked mam ist do kauflandu ked je plno, este aj teraz mam hnacky. 😀

stevvvka
24. aug 2014

@kamajka nadmerna zodpovednost - tu by mal mat kazdy.

kamajka
autor
25. aug 2014

@stevvvka dobry kiks s tou trojkou na rucnej😀. Ja v piatok pred tescom ,vycuvala z park.miesta,fajne,reku,dam tam jednotku,vytocim a idem,bo za mnou uz sa zbiehali auta...super,pustam spojku,pridavam plyn,stala som trochu z kopca,tak som mala zatiahnutu rucnu,okis,pustam rucnu kedze auto zabera,ej ale ci ma nesiblo dozadu? Jasne,spiatocka zaradena namiesto 1. Ten za mnou mal infarktove stavy isto😀. Vcera zas som vytiahla kluce a nemala som vyradene..iba tak poskocilo auto a skapalo😀. Ale tak uz si verim kus viac,snad to doladim,a ked nie,tak si budem zetka kupovat cely zivot🙂.

alex31
25. aug 2014

@kamajka .. precitanim tychto prispevkov akoby som citala o sebe ked som sa po 6 rokoch odhodlala sadnut si opet za volant 🙂🙂🙂 ... uplne rovnaky pocit a myslienky ... ale ..... vedela som ze auto potrebujem takze strach musel ist bokom a ja som sa vrhla na cesty 🙂 🙂 🙂 s podobnymi pocitmi a skusenostami ako ty .... a teraz ??? mam svoje vlastne male auticko ....soferujem kazdy den do prace skolky obchodov a aj ked ten strach a zodpovednost tam stale su a velmi velke je to nenahraditelny pocit byt aj po tejto stranke sebestacna a nezavisla ... zrazu sa mi otvorili nove moznosti .. nemusim cakat na busy alebo prosit manzela aby ma niekam s malym odviezol 🙂🙂🙂 .. je to super .... a podla mna vobec nemusis lutovat ze si zacinala uplne sama a nemal ti kto pomoct aby s tebou soferoval ... so mnou po tolkych rokoch zacinal manzel a ti poviem tie jazdy s nim boli viac o hadani sa a o tom ze som si x-krat povedala ze do toho auta viac nenastupim ... ale ... prekonala som to aj ked je pravda ze s manzelom doteraz nerada soferujem ... a ked je so mnou a aute tak mam take nervy ze vzdy urobim taku chybu co by som sama nikdy neurobila ... 🙂 🙂 🙂 takze situacii kde som soferom ja a on je spolusediaci sa radsej vyhybam 🙂 🙂 🙂 nastastie mame kazdy svoje vlastne auto 🙂 ... ale inak si uz dnes neviem predstavit ze by som auto nemala ...

stevvvka
25. aug 2014

@alex31 uplne presne ako ja! priatel mi "radi" stylom - dokedy budes drzat tu spojku? a pritom keby tam nebol, tak ju nestlacim.

alex31
25. aug 2014

@stevvvka ...ved prave ...ked si moj manzel sadne vedla tak si v duchu hovorim ved nevadi ved sedim za volantom kazdy den soferujem kade tade tak co ??? ale to podvedomie akosi nepusti ...a uz to ide akosi samo
... chyba za chybou ...a to mozem ist hoci aj cestoy ktoru viem uz aj naspamet ....ale pravdu si ma aj potesila ked viem ze takto nestresujem len sama ... 🙂

kamilka2012
27. sep 2014

aj mne to ide už oveľa lepšie po 2 mesiacoch šoférovania, tiež som už viezla kadekoho z rodiny a susedov,ale najradšej jazdím sama,respektíve s mojou dcérkou,nikto mi do šoferovania nekeca.Ale parkovanie a cúvanie aj mne robí ešte problém.

penelope2066
27. sep 2014

Tiez som si uzila svoje za volantom,stresy,panika a tak...Mozno budem zla baby,ale ked citam niektore vase prispevky len sa utvrdzujem v tom,ze niektorym zenam by vodicaky nemali ani davat pre ich vlastne dobro a pre klud ostatnych soferov na cestach 😉

kamilka2012
7. feb 2015

no baby, tak ja uz mam od leta najazdenych 4 tisic km a to len tu po okoli, jazdim skoro kazdy den a veeeelmi ma to bavi aj v tomto zlom pocasi,aj smyk som dostala ale ustala som ho, inokedy som sa vystupala oproti iducemu autu a zapadla som v hlbsom snehu, tak ma policajti dvaja potlacili auto 🙂 . Soferovanie je supeeer vec, nechapem ako som mohla bez toho doposial fungovat.

babulka82
29. okt 2015

@kamajka ahoj ako si na tom dnes s jazdenim? boli nejake kiksy či nehody? ja sa prave zaučam a celkom to ide ale tiež mam stres samozrejme ale nie taky že by mi bolo na grc,proste sadnem a idem,kuknem zrkadla a pomaly si prdkam 😀

kamajka
autor
29. okt 2015

@babulka82 ahoj🙂. Uz je to pohoda. Som rada,ze som sa nevzdala. 🙂

papi30
28. nov 2019

@kamajka ahoj. Je to sice stara diskusia, ale natrafila som na nu teraz v ramci podobnej situacie, tak mi neda nespytat sa, ako si na tom so soferovanim po 5rokoch 😜