Agresívni ľudia

27. okt 2021

Žienky ktoré pracujete s ľuďmi a je úplne jedno v akej oblasti.Nemáte pocit,že ľudia sú čím ďalej nie len nervóznejší ,ale aj agresívnejší ?
Už sa zamýšľam či ja som nezačala robiť niečo zle.Hovori sa,že za všetkým sú peniaze,tak neviem či už aj za to zlobou a agresivitou 🤔Ako to vidíte vy?

blevka
28. okt 2021

Minule sme sa s kolegynami bavili na tuto temu a vsetky mame presne ten isty pocit. Denne sa stretavame s agresivnym nervoznym spravanim alebo vyhrazkami. A mam pocit ze v poslednej dobe to eskaluje. Par rokov dozadu sme sa s takymto niecim v praci stretli len velmi zriedka. Neviem cim to je, zacinam mat z toho zly pocit.

karolinakr
28. okt 2021

@blevka j e to koronou, ver mi, z ľudí vyliezlo to najhoršie pod vplyvom stresu, ONO to tam je furt, ale pod dlhodobou psychickou záťažou ľudia reagujú ináč ako v stave kľudu...

karolinakr
28. okt 2021

@blevka vidím to na komentároch na fcb, aj ludia boli pred tym drzí, ale čo je teraz, to je strop, fakt sa to da vidieť že korona dava ľu´dom zabrať

nadazdi
28. okt 2021

Keď odhliadnem od internetu, tak su podľa mňa všetci mili 😅

cacianka
29. okt 2021

@karolinakr myslím si že je to aj dostupnosťou.
V začiatkoch sa asi dostali k netu ľudia v práci, alebo takí hmm rozumnejší, šikovní, čo zarábali a mali v hlave rozum. Rozvojom technológií, ich prudkým šírením, zjednodusované ovládanie, a pod.tak sa dostáva na siete čoraz viac primitivov. Tým sa naozaj nechcem vyzdvihovať ani nič podobné, ale predtým ste vedeli že napr.sused, kolega, ujko z rodiny sú blbci len vaše blízke okolie. Teraz sa práve tí najväčší debili rozdrapuju do sveta. Urážať, ponižovať, vulgarizmy, sa ľahšie píšu do vetra, keby to mali povedať z 👁️ do👁️ tak viac brzdia, lebo skôr dostanú po papuli. Vo virtuálnom svete sú hrdinovia, pľuť síru a napalm im ide najlepšie, lebo nevedia nič rozumné, ničím nevynikaju, nič nedokážu tak ventiluju svoju úbohosť aspoň takto. Sú to" momentálne vopožděný"jedinci, bohužiaľ sa aj rozmnožujú. Normálne slušný človek si aj pofrfle, zvýši hlas, aj vynadá, takýto odpad však vystupuje neskutočne agresívne. slušný je tichšie, zato debilov počuť viac.
To ako niektoré baby, v hlave ozvena, taaaak vytrcia cecky a kačacie huby len aby zaujali.

sasa1983
29. okt 2021

Áno, ja som zdravotník a ľudia sú aj vplyvom okolností stále horší. Tento rok odišlo zo systému štátneho zdravotníctva od januára viac ako 1200sestier.. nie som síce sestra, ale silne zvažujem že odídem. Keď odídu lekári OAIM, nebude sa operovať, odídu onkológovia, ..zostanú občanom súkromní zubári, koziari, očiari, a plastickí chir. a event ortopédi.

luxus10
29. okt 2021

@bobulka109 nepochopila si? nepochopila....

banderaska29
29. okt 2021

ja si vždy poviem, že nemám poňatia, čo ten človek v sebe prežíva, lebo byť agresívnym - to sa nestáva iba tak. ľudia sú už frustrovaní z týchto dvoch rokov plných korony, prepúšťania z prác, obmedzovaní, rozdelili sme sa na dva tábory a to očko a neočko - na človeka to proste doľaháva + ak je to niekto, kto nemá ani v domácom prostredí na ružiach ustlané = na svete je jedna agresívna kôpka nešťastia..

máme takého jedného experta v práci - je extrémne rýchly, spontánny, všetko chce hneď tu ta teraz + je arogantný a ľahostajný, pokora okolo neho nešla. stalo sa mi dvakrát, že som s ním prišla do situácie, kedy bol fakt extrémne nepríjemný (raz bol aj opitý). vyriešila som to s pokojom z mojej strany, potom sa upokojil aj on a ustúpil - raz sa ospravedlnil. áno mala som možnosť ísť jeho líniou. navrieskali by sme a bolo by 😀 ale to u mňa nie je cesta..

bobulka109
29. okt 2021

@luxus10 nie sorry nepochopila 🤦🏽‍♀️ neviem co by som msla pochopit???? z tvojho prispevku urcite nie je nic na chapanie, ani sama nevies, ako mas zareagovat….. hanba

sasa1983
29. okt 2021

@luxus10 a to je veľa? Či málo? Či koľko? Mne sa to dáko veľa nezdá

marca12
29. okt 2021

@laurika999 jasne,ze sa treba vediet odosobnit,ale nie je spravne zatvarat oci. Kam sa dostaneme takymto stylom.

laurika999
31. okt 2021

@marca12 A máš nejaký nápad, ako ľudí "prevychovať" ?

marca12
31. okt 2021

@laurika999 kazdy nech zacne od seba,ale celkovo pokiak ako ludstvo nepadneme na hubu asi sa nic nezmeni. Sme prilis rozmaznani a nic si nevazime

laurika999
31. okt 2021

@marca12 Veď práve preto píšem, že si to netreba brať až tak osobne. Kedže je to problém globálny ...