Aká je šanca predať byt v menšom meste a hneď nájsť druhý?

9. okt 2023

Aká je šanca predať byt v menšom meste a hneď najst druhý, vyhovujúci, po ktorom túžime a kupit ho?
Nechceme ísť na čas k rodine. Chceli by sme sa presťahovať hneď zo starého do nového. Je to vôbec reálne možné? Bude kupujúci ochotný čakať aj pol roka kým nájdeme byt, ktorý budeme chcieť kupit ?

maranta_leuconeura
9. okt 2023

Robi sa to tak, ze byt normalne predate a dohodnete sa s novymi majitelmi, ze tam ostanete byvat a budete im platit najom. Poznam viacero takych pripadov. Ale pocitaj s tym, ze ked novi majitelia zmenia nazor, budete musiet odist, hoci nebudete mat kam. Osobne by som do tohto ako nova majitelka nesla, lebo by som chcela byvat, ale su ludia, co kupuju byt tak ci tak na prenajom a im to mozno bude jedno

jaskolka
9. okt 2023

Toto sa musíte dohodnúť hneď pri predaji, teda potenciálnym kupcom rovno povedať, že nemáte ešte kam ísť a co budu ochotní čakať. Ci teda vôbec budú ochotní do kúpy ísť a rovno sa neotocia.
Keď niekto chce byť ako investičný, tak je možné, ze bude súhlasiť, čiže áno, je to možné. Ale zároveň počítaj s tým, ze mnohých záujemcov zase opačne odradite, lebo veľa ľudí chce byt kúpiť a bývať hneď.
A zase povedať im to až po kúpe... To by bolo jednak veľmi nefer z vašej strany a vlastne by ste riskovali vy, ze vás z dňa na deň vyhodia.

maranta_leuconeura
9. okt 2023

@jaskolka tak povedat im to po kupe to uz nie je problem novych majitelov... mozu ich vyrazit aj s dvermi.

jaskolka
9. okt 2023

@maranta_leuconeura to je pravda 👌.

es2021
9. okt 2023

My sme tak kupovali, ako mlademu paru nam nevadilo pockat par mesiacov kym sa predosli odstahuju. Asi zalezi v akej situacii budu kupcovia.

vanilkovazmrzka
9. okt 2023

Tak ja by som si najskor nasla novy az potom predavala stary 😃

luccija
9. okt 2023

Vyskúšaj ..my sme tiež predali a kupujúci počkali, kým odídeme 3m.Ale, ak to je malé mesto nový byt, ktorý ti bude vyhovovať môžeš hľadať dlho budeš v strese či to stihnete ...

barbie1981
9. okt 2023

Kamarátka predávala byt a pol roka ešte v ňom bývala ,kupcom to nevadilo. Ak máš dobrý byt v dobrej lokalite, kupci si naň radi počkajú

la_dolce_vita
9. okt 2023

Ja som tak kupovala s tým, že som čakala, kým si nenájdu predávajúci iný byt. Ale bolo to aj v zmluve uvedené, do kedy sa najneskôr vysťahujú, tuším pol roka to bolo a aj to dodržali. Nájom mi neplatili, ale dali mi zľavu z ceny.

autor
9. okt 2023

@vanilkovazmrzka byt sme už raz predávali ale neuspesne. Je síce pekný ale bez výťahu vysoko. Takže nájsť si môžem..ale kupcu na tento nájdem oveľa ťažšie. .

vanilkovazmrzka
9. okt 2023

Chapem, poznam taku situaciu. Nuz, treba adekvatne k tomu nastavit cenu… 🤷‍♀️

stanulienkat
9. okt 2023

To su vsetko otazky na vesticu. Kto ti na toto odpovie?

autor
9. okt 2023

@stanulienkat prvá prispievajuca mi napr odpovedala super. Vôbec som nevedela, že sa dá byt predať a platiť nájom novým kupujúcim za dobu, kým si nájdeme nový byt. Tá mi dala hodnotnú odpoveď narozdiel od teba

juliet86
9. okt 2023

tak v BA je viac reapitiek ktore toto risia napr eiesime byvanie. ze ti garantuju predaj stareho kupu noveho. posobia aj miko ba napis im

stanulienkat
9. okt 2023

Ano, ale novi majitelia s tym musia suhlasit. Vies ty, ci budu? Na vsetky tvoje hypoteticke otazky su len hypoteticke odpovede. Nic z toho nemusi byt, ale aj moze. To ti nikto nepovie.

valentina12345
14. okt 2023

Dat sa da, ak sa na tom dohodnete. Vsetkym stranam to vsak musi vyhovovat, co je jednoduchsie spravit, ak mate zaujimavejsiu nehnutelnost, alebo ste napr ochotni zlavit z predajnej ceny. Inak sa novymi majitelom asi nebude chciet cakat (hlavne ak maju z coho vyberat a povedzme maju potencionalnych kupujucich, ktori uz maju predschvalenu hypoteku, alebo platia hotovostou). Ale zalezi. Napr kebyze kupujem niekto vas byt ako investiciu a chce to aj tak prenajimat, tak by mu nemuselo vadit ze uz ma na par mesiacov najomcov🙂
Urcite odporucam vybrat dobru realitku, ktora vam s tym pomoze (aj najst aj predat)