Aká značka topánok je kvalitná?

19. júl 2021

Prosím, akú značku by ste mi odporúčali, čo sa týka top kvality? Prosím, len nie barefoot. Ešte som ochotná pristúpiť alternatíve, ale bf nie.
Zatiaľ sme nosili protetika a geox, ale chcem sa poradiť, keďže sú tu určite mamičky ktoré sa vyznajú a tiež chcú pre svoje dieťa to naj.
Má mať klenbu? Nemá mať klenbu? Geox? Primigi? Rak?? Fakt netuším, chcem nech sú hlavne kvalitné. Za obuv pre dieťa som ochotná dať hocikolko eur.
Dcéra má 18mesiacov

pribinak
19. júl 2021

Superfit. Inú značku ani nekupujem

abbey1
19. júl 2021

V prvých rokoch bez klenby. Mäkká ohybná podrážka.

alfonzia10
19. júl 2021

Ja som sa rozprávala s detskou fyzioterapeutkou a vravela,ze male deti nepotrebuju topanky s klenbou, maju prirodzene plochu nohu. Treba topanky s makkou spickou a pevnym clenkom. Pozor na Raky, ich papucky maju vyvysenu patu a fyzio vravela, ze urcite nie. Predtym ich dcera nosila. Presli sme na protetiku. Ono zalezi aj od nozicky dietata, ci ju ma sirsiu, vyssi priehlavok... Primigi boli fajn, hlavne cizmy, mali sme aj Superfit, Protetika.

anjelicek26
19. júl 2021

Zavisi aky ma typ nohy... my teraz musime prejst na ortopedicke, ale dcera ma vbocene kolena, hrozi nam operacia, nosime vlozky do topanok. To je uplne ine, ako ked ma clovek dieta zo zdravymi nohami... doteraz sme nosili kompromisy - bisgaard, enfant, primigi, froddo... geoxy su aj mojej s uzkymi nohami sialene uzke, nechapem, na ake deti to robia, ked clovek vytiahne podrazku skoro onemie...

luccija
19. júl 2021

Záleží aké má dieťa nôžku a len skúšať...my sme mali Protetika, Primigi a geoxy

autor
19. júl 2021

@anjelicek26 čože? Moja ma širšiu nozku a geoxy jej krasne sedia 😀

Všetkým vám ďakujem
Inak moja urcite sa nenarodila s plochou nohou. Robili sme otlačky a ma krásnu klenbu.
Inak dosť špičkuje. Po dovolenke sa už chystám na ortopédiu, aj keď lekárka vraví, že v tom veku je to v pohode.
Superfit som ešte nepočula, idem pozrieť.
Ale teší ma že aj podľa vás sú tie značky ôk- geox, primigi... to uz asi vybrať len podľa toho, ako sadnú.
No a musím cez internet, v celom Prešove nekúpite NIČ kvalitné . Samé neznáme značky a topánky za 15eur, čo už samo o kvalite vypovedá
Ten istý problém som mala s kočíkmi. Zrejme tu na východe sa musíme uspokojiť s nižšou kvalitou😏

anjelicek26
19. júl 2021

Geoxy na sirsiu nohu nemozu sediet. Mam synov zo sirokymi nohami a znacky, co nosi dcera, nemozu nosit ani jednu. Bud nemas porovnanie "siroka noha", alebo obuvas dietatku prilis uzke topanky. Ved skus odfotit stielku topanky a postav (zatazovu) vahu nozicky a uvidis co sa stane... Keby vam sedia primigi a geox - tak mate uzke nohy. Kupuj cez internet - co nesadne posles nazad...doma v klude poskusate...

autor
19. júl 2021

@anjelicek26 ale nozka jej do botasky krasne vojde a co sme mali geox tak v nich chodila najlepšie. Jedine ako píšeš, že nemá úzku. No podľa toho ako som pomerala tak mala 5,6cm cca co vraj je širšia. Tak neviem, skúsim ešte raz zmerať. Ano jedine cez internet mi ostáva. Zvyknem objednať rovno viac kusov a co nesedí vratim

anjelicek26
19. júl 2021

Musis ju postavit na papier a odmerat zatazovu sirku nozicky a aj dlzku, potom vybrat stielku s topanky a obkreslit +2mm navyse a mas celkovo ako to v topanke vyzera. Mne az toto v mnoho veciach pomohlo vybrat spravne topanky, lebo moje dieta sa ani jedno - v zivote na male/uzke topanky nestazovalo, proste maju to volakde 😂 Syn ma plutvu, ze ja vravim jak dlha tak siroka, to je nieco strasneho 😂 Jemu su uzke aj vela modelov od camper 😅

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyci
19. júl 2021

ja ked som vytiahla vlozku z geoxov, tiez som nechapala pre koho to je take uzke. zatial sme pouzivali len sandalky. prve mal barefoot. nosil ich asi 2 tyzdne a zhodli sme sa s muzom, ze radsej pevny clenok. nosil protetika sandalky, ale ako noha rastla do dlzky, zdali sa mi vpredu uzke a ze mu deformuju malicky. dalsie som kupila Superfit. zatial som s nimi nadmieru spokojna. su makke a vpredu nie su z bokov napevno. podrazka je fajn. v sandaloch beha vacsinu roka. ked je mokro, tak ma gumaky. z toho lahkeho materialu od demar.

autor
19. júl 2021

@beata_k ok , tak
A teraz ktoré topánky nemaju tu klenbu?😀
Lebo protetika a geox urcite ma

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sam2
19. júl 2021

Pripnem sa sem ak mozem. Riesim rovnaky problem. Drobec (15m) zacina chodit. Vsetky BF leteli do kosa. To bola za mna katastrofa. Starsi (8r) mal zo zaciatku RAK a potom klasika adidas nike etc …. Chcela som ist v stredu pozriet Protetiky. Ale teraz som na vazkach

autor
19. júl 2021

@sam2 aj u nás leteli bf do kosa

shee11
19. júl 2021

a ake bf vam leteli do kosa?

sam2
19. júl 2021

@shee11 ja som mala asi 5 znaciek (LBL, liliputi, freycoo a este jednu som mala tak francuzky mi znela)

shee11
19. júl 2021

@sam2 dobra BF alternativa - nie su az tak siroke, ohýbné, pevna pata a kvalitné prevedenie (koža) je maďarská značka DDStep.

enoula
19. júl 2021

https://www.stastnenozky.sk/detske-barefoot-cel...
Tu je fajn prehlad topanok aj linky ako spravne merat.. u nas sa bf osvedcilo, ale u nas je uzsia noha a vela vydrzali značky froddo, bobux a ricosta
A fakt vela robi spravne pomeranie...a potom trafiť sa do radu danej znacky. Aj dd step je vraj fajn, no u nas nesedelo tvarovo

autor
19. júl 2021

@shee11 ddstep, bobux, liliputi, a ďalšie 2 nepamätám
Co krok, to bola na zemi. A to mi 2 vraj školenie tetusky premeriavali nožičky
Okrem toho začala chodiť po spickach - v bf!
A tiež som sa napocuvala, ze urcite nepadá kvôli topankam.
Z dňa na deň som jej vymenila obuv a zázračné prestala padať. Bohužiaľ, spickovanie jej ostalo, aj keď nie vždy. Keď ju upozornime, zíde dole na päty. Je to len hlúpy zlozvyk kvôli blbým bf

renka30
19. júl 2021

Keď boli dcéry menšie, zvykla som im kupovať ECCO, Elefanten, alebo Primigi

zuzuliennka1
19. júl 2021

ja som si nechala poradit v bratislave v obchode jezko bezko - odmerali nie len dlzku nohy ale vysvetlili aj typ nohy - syn ma sirsiu nozku, proste taka akokeby plutvicka, a na jeho typ nohy su najlepsie znacky froddo, superfit, ciciban,…
v online obchode jezkobezko si vies aj vyfiltrovat topanky presne podla tohto - ze na aky typ nohy
(dnes a zajtra sa ale nanestastie na ich stranku nedostanes, lebo robia inventuru, ale odporucam)

autor
19. júl 2021

Ďakujem všetkým xa rady.
Objednala som Geox a skúsila som aj superfit, tak uvidíme.

@renka30 ecco si bola.spokojna? Tie mali u nas v obchode, nemali klenbu co ma.odradilo, no po dnešnej info ze klenba ani nemá byť, tak som mohla aspoň vyskusat- ale nemali veľmi pekne na vyber 🙃

renka30
19. júl 2021

ano, aj ja ich nosim, deckam som kupovavala hlavne sandalky a goratexove cizmy ECCO (a je to slovensky vyrobca, co u mna tiez zavazilo)

zuzuliennka1
19. júl 2021

@renka30 ecco je napr. moja najoblubenejsia znacka 🙂 vzdy si tam najdem topanky pre seba, na jar, leto, jesen aj zimu 🙂 uz dlhee roky

sam2
19. júl 2021

Aha, tieto geox vyzeraju byt bez klenby 🤔

autor
19. júl 2021

@sam2 podla foto tazko povedať, že nemajú klenbu. Uvidím ako dôjdu

anjelicek26
20. júl 2021

Inak ja by som na tu protetiku az tak nenadavala...co som pozerala ich najnovsie rady tak spravili velke kroky dopredu, jasne nie vsetky modely, ale maju aj celkom obstojne kompromisne topanky...tiez som ich mala zafixovane ako no go, ale menim uz nazor... to iste d.d.step len tie su mojej prilis siroke, ma to ako lode. Co je skoda fakt lebo maju krasne dievcenske modely, pohodlnne, kvalitne... https://www.footic.com/kids-spring-shoes/d-d-st...

bielavila
17. nov 2021

@anjelicek26 prosim ta ake ropanky kupujes malej? Ja mam 3 rocnu a tiez ma vybocene kolena, treba jej tiez s klenbou, vobec neviem vybrat a protetika sa mi nepaci a musia byt aj vodeodolne, diky