Aké je číslovanie dámskych rifiel v bazári?

kristina14
7. mar 2012

Mamičky poradťe! keď nosím veľkosť riflí 29 je to M alebo L ko? pozerám tu nejaké a neviem sa rozhodnúť, aké je to číslovanie? ďakujeeeem 😖

sisaha
7. mar 2012

@kristina14 najlepsie bude ak si ich nechas premerat. Kazda znacka ma ine miery a ked ti niekde bezne sadne 29, inde môže aj 30.

kristina14
autor
7. mar 2012

vieš čo oblečiem aj 28 ale podľa mňa dosť záleží od toho aká je látka tej rifľoviny. Ale zvyčajne mi až tak nič presne nesedí, mám vždy niečo medzi číslami, len som chcela vedieť či je to to isté alebo každé číslovanie je iné, a aký je v tom rozdiel.....ja som chudá a vôbec sa v poslednom čase neteším na kupovanie riflí, tie slimky robia také úzke že to by bolo jedine pre takú babu akože kosť a koža....

ikke
7. mar 2012

29 u rifli je asi ako konfekcne c. 36-38, teda urcite maximalne M, skor mozno S
rifle su jedna z veci, ktore by som cez bazar kupovala jedine ak poznam danu znacku a presny model, lebo zle sediace rifle su podla mna horsie nez zle sediace spodne pradlo... 😕

koniarova
7. mar 2012

@kristina14 Ja mám dvoje obľúbené rifle a je na nich v. 27. Ja nosím bežne nohavice č. 40. A tak mi to sedí aj na tie rifle. Ja by som povedala, že v. L.

kristina14
autor
8. mar 2012

aj ja som si minule kúpila 27 a som si myslela že sa mi trochu roztiahnu časom ale nie, ležia mi v skrini, asi ich tuna predám....lebo sa v nich vôbec necítim pohodlne. ale napríklad mám aj 26 tie aladinky široké- sú v páse na gumu. a iné mám zase 40 veľ. a sú s vyšším pásom a sú mi trochu voľné. Lebo ja nemám vôbec zadok ani boky tak mi to nemá na čom držať. Som si objednala 28 slimky od jednej pani a svokra mi povedala že vyzerám ako hurka (ha ha) No žienky ťažko je to!

sisaha
8. mar 2012

@kristina14 😀 no to je to, ze zenska postava je kazda ina...Chlapi taky problem nemaju. Od pasa dolu su vacsinou rovnako súmerní. Gati si proste zapnu pod pupkom a vybavene. Lenze baby maju bud zadky, boky, brucho.. Ja si dokonca aj rifle rovnakej znacky musim skusat rôzne velkosti prave kvoli strihu. Slimky vobec - tie mi ani cez stehna neprejdu, vacsinou bootcut, aj to zalezi latky ci je elastickejsia alebo nie... hrozne no.. 🙂

kristina14
autor
8. mar 2012

veru, veru tak je......chlapom stačia jedny rifle, jedny značkové, a potom tepláky a vybavené...... 😠

viera27
8. mar 2012

29 je M. Ale zalezi od strihu. Ja tiez nosim 28 - 29, podla podielu elastanu a strihu. A v klasickych velkostiach sa vzdy hybem 36/38, Lko urcite nie.