Aké je vaše obľúbené červené víno?

lyduuska2
16. máj 2014

Ahojte, aké je pre vás najlepšie červené víno? Potrebujem pre nevestu na svadbu a ona povedala, že chce červené víno... V tomto sa nejako extra nevyznám, tak skúste prosím poradiť, čo je pre vás top 😵 😵 ďakujem...

domak2
16. máj 2014

@lyduuska2 no tu je tazko radit, nakolko kazdy ma inu chut a hlavne objem penazenky 😀 To je priamo pre nevestu jedna flaska alebo pre hosti 50litrov?

tenerifka
16. máj 2014

Vynikajuce vino, pijeme ho najma na Vianoce, ale aj pri inych prilezitostiach....pre mna naj medzi cervenymi

tenerifka
16. máj 2014
klincek
16. máj 2014

@lyduuska2 http://www.vinotop.sk/pages/sk/aktuality.php
na svadbu pre hosti by som volila od vyrobcu Chateau Topolcianky vino Cabernet Sauvignon zo zakladneho radu (najdes v kategorii "akostne vina"). Nie je drahe a je kvalitne, a nie prilis tazke (co je fajn, ak sa predpoklada, ze sa ho vypije viac 😉 ). Mala som ho aj ja a bola vseobecna spokojnost.
ak chces nieco lepsie, vyrobca zostava a skusila by som nieco z rady Chateau Noir (cierne flase) - vyborny je znova Cabernet Sauvignon, ale aj Alibernet a pre mna uplna bomba Neronet, ale ten je dost tazky. Cena je o trosku vyssia, ale stoja za to. Hodia sa aj ako individualny dar na navstevu, oslavu atd.
este lepsie a najdrahsie su ich archivne vina, rovnako C.S, Alib., alebo barikova Frankovka. No zavisi aj od toho, ake chute ma kto rad, ja pri cervenych vinach cielene kupujem tazsie, az "huste"🙂.
Nech sa rozhodnes akokolvek, urcite odporucam slovenske vino. Ale nie som znalec, len vinny pozitkar 😅

ancovicka21a
16. máj 2014

jednoznacne cabernet sauvingon od gallo family,dostat v tescu,je sice drahsie,ale prvotriedne,spickove,proste skoda vypit..no a potom to nase, domace z nasej vinice 😀 na to sa nechyta nic 😀

paskolinka
16. máj 2014

@lyduuska2 ja by som darcek kupovala určite vo vinoteke, tam ti aj poradia. Povieš že zhanas červené pre dámu a mala by si si určiť cenový strop. Veľmi dobre vína sa dajú kúpiť už od 10 eur. Ja by som brala suché neskorý zber alebo výber z hrozna. Ale to sa ťažko radí, ked nevieš, či má rada suché alebo sladsie... To by si sa jej vlastne mohla v pohode aj opýtať pred tým ako kupis 😉

sissy27
16. máj 2014

@lyduuska2 ťažko radiť, napr. @paskolinka píše že by rada suché, ja som zas na sladké... koľko ľudí toľko chutí, treba sa spýtať, čo má rada... a teda tiež som nepochopila, či to bude ako dar pre nevestu, kde sa môžeš trošku plesknúť po vrecku a vybrať niečo luxusnejšie, alebo či to má byť pre hostí na hostinu - tam by som možno oslovila aj nejakého domáceho vinára niekde z vinárskej oblasti, aby dodal súdok či demižóny...

lilkasaska
16. máj 2014

pre mňa Pereg Ríbezľové víno ,je to naj http://www.pereg.sk/produkty/vino-z-ciernych-ri...

ivett1
16. máj 2014

no, baby majú pravdu, ťažko radiť ... ja si vychutnám napr. suché ...ale červené už menej (mám radšej biele...🙂...) a tiež nerozumiem, či to má byť dar ? ... ale asi, lebo víno na svadbu by si hádam zabezpečili svadobčania😀 ... v prípade daru by som fakt zašla do vinotéky, tam ti najlepšie poradia, ale nemusíš tam kúpiť 😉... asi by si sa mala spýtať nevesty , či má radšej "ľahké" vínko, či ťažšie- ako je frankovka, sladšie alebo také trošku trpkasto-kyslasté (to je suché) ...

meluela
16. máj 2014

@lyduuska2 ak je to viac flasi na svadbu, chodte urcite priamo k dobremu vinarovi vo vasom okoli ... za lepsiu cenu dostanes lepsiu kvalitu nez v obchode ci vinoteke. Mozte ochutnat viac vin a rozhodnete sa, ktore je najlepsie. Ak je to len jedna flasa, tak potom vinoteka .. ak to ma byt len pre nevestu ako darcek a ma rada dezertne vina, tak portske by sa mohlo hodit .. ja mam dobru skusenost s tymto shopom http://www.svetnapojov.sk/13-vino-sampanske

annastasia22
16. máj 2014

Ahoj ja chodim ku nam do vinarne v MT a davaju aj ochutnat a najlepsie vino co som doteraz pila je Pereg🙂

oktobermimi
16. máj 2014

Ríbezlové je najlepšie u mna 🙂 ale domáce a nie kupované z Tesca alebo pod. retazcov maximálne z vinotéky ešte 🙂

momicek24
16. máj 2014

Ahoj, ak jej chces kupit kvalitne vino tak odporucam vinarstvo Mrva&Stanko, su top na Slovensku a ich vina su uplna balada 🙂

momicek24
16. máj 2014

napriklad: http://www.mrvastanko.sk/index.php/sk/nase-prod... .. maju aj darcekove balenia 🙂

drahusa2
7. jan 2015
Používateľ drahusa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drahusa2.

Poradte mi dobre červené vínko vhodné na oslavu 🙂 aby to aj dobre vyzeralo a hlavne aby chutilo. Ja víno nepijem a cela organizacia oslavy je na mne

luthyl
22. jan 2015

My sme mali toto vínko na našej svadbe 🙂 a všetkým chutilo 🙂

kiki68
22. jan 2015

ja mam celkom rada moravske vina, viem,ze robia aj dobre barikove tie cervene. Zweigelt je fajn a aj Cabernet je oki. Frankovka je stale pitna, ako na oslavu to staci. Hlavne dbat pri cervenom na spravnu teplotu, to moze znicit vysledok. Ak ide o svadbu,tak by som najprv spravila ochutnavku a teda zistila,co je dobre a co aj sadne na zaludok a tak. ja som predtym vacsinou brala na vacsie akcie co sa robili od firmy Mádl z Bilovic (Morava), ceny fajn aj jednanie velmi fajn. Doteraz tam radi chodime na vylet. Do 10eur / flasa sa da zmesit s takym lepsim pitnym vinom.

teraz som si oblubila aj nejake rakuske odrody, aj ked tu skor maju fajn to biele, cervene je take no...mozno jedna odroda sa da dobre pit. Zijem vo vinarskej oblasti, takze vinka mame na skusanie habadej 😉

lalanka
23. jan 2015
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

@luthyl hento víno som dostala k narodeninam a velmi mi chutila kde by som ho kúpila? teraz sice pit nemozem al chutilo aj mame a bude mat meniny 🙂

luthyl
26. jan 2015

@lalanka vies co my sme ho objednavali telefonicky tu je ich stranka ale neviem ci sa da objednat len jedna flasa. http://vinofiala.sk/ skus zavolat a uvidis 🙂

lalanka
29. jan 2015
Používateľ lalanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lalanka.

@luthyl zavolam a zistim dakujem 🙂 a ake maju druhy vína ja som pila iba cervene

damoska
22. nov 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

stara tema, ale znovu otvorim. Viete niekto, na aku teplotu sa chladi červene vinko?

gab_riella
27. apr 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

@damoska čo viem tak červene sa nechladi. Chladi sa biele a ružove. Ale na aku teplotu neviem, mame na to chladničku na vino

mimiqa
27. apr 2019

Od Perega ribezlove mnam ✌

mimiqa
27. apr 2019

@damoska cervene ma byt izbova teplota...musis vycitit chut ovocia 😘