Aké máte skúsenosti so záhradným bazénom?

erienka
23. dec 2013

Rozmýšľame, že si na zahrade dame spravit bazen (asi 5 krat 3 metre). Pocula som vsak uz take nazory, ze je okolo neho strasne vela roboty a viac sa oplati ist na kupalisko🙂 Aku mate skusenost s bazenom? dakujem

macamac
23. dec 2013

neviem, v akej krajine žiješ, ale ak na Slovensku, tak kvôli dvom mesiacom v roku, kedy sa dá kúpať a aj to leto musí vyjsť, by som osobne bazén vonku do zeme nerobila
my osobne sme mali klasický ten veľký s priemerom do 4m + sme k tomu mali komplet ho zakrytý, s možnosťou zazipsovania, akoby v takom "stane" s priesvitnými stenami
starostlivosť?
no, chémia - čistenie a podchvíľou zapnutá filtrácia...vieš, aj keď som mala pred bazénom rohož, deti na nohách nanosia do vody piesok, trávu,...
ono, ak máte obrovský pozemok, možno by vám neprekážalo ukrojiť z neho pre bazén
ale určite by som ho zastrešila, lebo každý dážď, vietor...ti ho zanesie špinou
a to krytie má ešte jednu výhodu - v podstate kedykoľvek počas celého dňa sa môžte kúpať, nepraží vám slnko na hlavu

ono, ja som nebola ochotná ubrať toľko miesta na dvore a vykopať bazén, lebo trištvrte roka by som obchádzala zazimovanú dieru a pripravila deti o kus zeme, ktorý sa dá využiť inak 😉

bazén, ako sme mali my, sa po zime schová a záhrada slúži ďalej na hranie futbalu, stavanie snehuliaka.....
fakt sa to v našich klimatickom pásme neoplatí 😉

potom jedine sa mi páči, ak má niekto priamo v dome alebo k domu pristavenú miestnosť so všetkým, čo k tomu patrí a využíva ho celoročne
ale to sme už v iných cenových reláciach 😉

erienka
autor
23. dec 2013

@macamac dakujem za nazor, asi by sa mi tiez hodil skor ten typ bazena, ako mas ty. Musim nad tym pouvazovat

macamac
23. dec 2013

@erienka nie je zač 😉
do leta máš ešte čas 😀 😉 🙂

sissy27
23. dec 2013

@erienka tak 5x3 metre rozhodne nie je na plávanie, len na také čľapkanie a áno, je okolo toho veľa roboty a veľa investícií... vodu neviem či máte zadarmo, ale spočítaj si už len teda vykopanie jamy, osadenie samotného bazéna, napustenie vodou... potom samozrejme chémia, filtrácia, čerpadlo, ak ho chceš využívať aj dlhšie ako len cez leto, tak asi aj vyhrievanie vody...
a spočítaj si koľko vás vyjde doprava a vstupné na kúpalisko 🙂 nehovoriac o tom, že na kúpalisko sa môžeš vybrať kam chceš, bazén máš stále jeden a ten istý... jediné, čo by som ocenila pri vlastnom bazéne, tak asi súkromie, ale aj to je dosť pravdepodobné, že sa vám zvýši počet návštev, najmä v letnom období 😅
keď už bazén na zahradu, tak bohate postačí taký nadzemný, a to si zober, že do takého "pľuvátka" ide cca 1000 litrov vody, tak si vypočítaj, koľko vody budeš potrebovať do toho "tvojho" a koľko ťa len to bude stáť...
ak neviete, čo s peniazmi, tak hurá do toho, inak nie...

linda20111
23. dec 2013

@macamac pamatas si kde ste kupili vas bazen? ja som nedavno pozerala bazeny na internete, ale nenasla som taky typ co sa da zazipsovat, ale podla toho co si pisala je to velmi prakticke toto by bolo najlepsie aj pre nas.

erienka
autor
23. dec 2013

@sissy27 praveze vodu mame zo studne, teda zadarmo. A bazen som chcela len tak na clapkanie pre deti. Ale budem uvazovat o tom nadzemnom

macamac
23. dec 2013

@linda20111
http://www.mall.sk/prislusenstvo-bazeny/marimex...
takto to vyzerá

no my sme bazén dostali, ja som nejak výrazne po ňom netúžila, ale deťom urobil radosť 🙂
( muž dostal v práci)
akurát sme kupovali filtráciu, aj to je teda pálka

a videla som ich v Baumaxe
predáva sa to samostatne, ale aj ako set - bazén + filtrácia a to krytie samostatne
inak ti poviem - ja by som bez toho krytia bazén fakt nechcela
chránil deti pred slnkom, vetrom, včelami, muchami, dažďom,.....
a na noc sme zazipsovali - aby náhodou nejaká mačka nerozdrapila bazén 😉

macamac
23. dec 2013

@linda20111 inak tá vrchná zelená plachta sa dá dať dolu a môže svietiť na deti aj slnko a ešte má tú výhodu, že ak tú zelenú plachtu zvrchu zastrešenia dáš dolu, stále tam zostáva sieťkové zastrešenie ( nepadá nič zvrchu, nenalieta hmyz, prípadne niečo zo stromov... 😉 )
fakt super vec 🙂

linda20111
23. dec 2013

@macamac dakujem velmi pekne, vyzera to super. aj ja preto chcem to zakrytie aby tam nesla spina, zmyz aj nas pes 🙂
@erienka tiez mame vodu zo studne, ale rozpravala som sa o tom s kolegom, hovoril mi ze ked on napustal svoj bazen zo studne, tak vypustil skoro vsetku vodu, uz mu isla spinava zo spodu a tu nechcel tak musel vypustit bazen a znova napustit ale uz z vodovodu. neviem ci on mal privelky bazen, alebo malu studnu, ale na to treba dat pozor 🙂 🙂

macamac
23. dec 2013

@linda20111 nie je zač
inak my sme napúšťali normálne obecnú vodu, svoju studňu zatiaľ nemáme
a nezbankrotovali sme 😀 😉
ono treba si uvedomiť, že to zastrešenie spraví moc+ teda filtrácia, čistenie, chémia
takže vodu sme nemuseli meniť 😉 🙂

tykat
23. dec 2013

@erienka mame, je to najlepsia vec co sme mohli urobit na nasom pidipozemku. Vodu mame vlastnu zo studne, ohrev cez solarny panel, pieskova filtracia, o vsetko sa stara muz, na zaciatku sezony napustime na konci vypustime, mame cele leto kristalovo cistu vodu prijemne teplu 27-28 stupnov. Deti sa ho nevedia nabazit, mame ho 6 rokov. Je to parada, v tych letnych horucavach sa nam nikam nechce trepat, deti cez prazdniny rano rovno skocia do vody, ideme von, potom obed pridu im nejaki kamosi, zase sa blaznia vo vode, potom idu vedla k susedom co maju aj protiprud, potom utekaju oproti kde maju trampolinu atd. Je to vzdy po ruke, ziadnych x dalsich cvachtajucich sa cudzich ludi. Tu dookola v dedine ma bazen takmer kazdy, ak mas deti sla by som do toho. Kolega ma bazen so zastresenim, take zatahovacie polkruhy, bez ohrevu, slnko vyhreje cez to zastresenie, teplota vody v lete je cca 28-30, kupu sa od maja do oktobra.

sashabb
24. dec 2013

@erienka ak máš možnosť mať normálny bazén so zastrešením tak jednoznačne do toho choď.
Názory ako je to zbytočné, môžeš isť na kúpalisko-jazero a pod. by som absolutne nebrala! Jednoducho nedá sa to porovnať.
Ak máte vodu zo studne nieje o čom.
presne ako píše @tykat
... mali sme "nafukovací" a nič horšie neexistuje. No možno som len náročná 😎

pampuchovlovely
13. feb 2016

Dobry den, rozmyslame o inteligentnom bazene, mame inteligentny dom, tak by som bol rad keby, sme to mali vsetko prepojene. Prosim Vas vedeli by ste mi nieco poradit?

painkiller12
23. feb 2016
Používateľ painkiller12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od painkiller12.

@erienka Ahoj, našla som túto tému, pozerám, že je stará 3 roky, ako ste sa potom rozhodli? Tiež nad bazénom rozmýšľame, no trápia ma rovnaké otázky ako vtedy teba...

erienka
autor
24. feb 2016

@painkiller12 ahoj, napokon sme sa rozhodli ho nekupit

1milka2
24. feb 2016
Používateľ 1milka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1milka2.

@painkiller12 my sme tiez dlho vahali nad bazenom, no nakoniec sme predsa len do toho sli a teraz som za to velmi rada. Volba bola viac menej jasna, nadzemny sme nechceli, rozhodli sme sa pre prelivovy Albixon sestra si ho tiez dala spravit, bola spokojna, tak sme isli na istotu

painkiller12
25. feb 2016
Používateľ painkiller12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od painkiller12.

@1milka2 Dakujem za tip, riešili ste aj zastrešenie?

1milka2
25. feb 2016
Používateľ 1milka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1milka2.

ano samozrejme, rozhodne zastresit, dnes sa da vybrat z velmi vela druhov zastreseni, nie len tie neesteticke co vyzeraju ako sklenniky 😀 mame toto albixon.sk/zastresenie/casablanca-infinity-evo/, hlavne kvoli malej a bezpecnosti...pozor samozerejme davame, no nikdy nevies co sa moze stat

jpetrik
5. mar 2016

Zdravim, co sa tyka bazenov zalezi samozrejme podla toho aky ma clovek budget. Ja mam uz niekolko rokov keramicky samocistiaci bazen. Proste nemusim nic cistit, vsetko sa to cisti samo a nemam s tym starosti. Najhorsie bolo ked som dosiel po tyzdni domov z dovolenky a z bazena uplna bacorina, cize ak clovek ma aj nejake peniazky odlozene odporucam keramicky bazen.
Som to googlil a nejake texty ohladne toho som nasiel tu www.vantage-compass-bazeny.sk.
Ja mam ten Aqua 🙂 😀

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik1678
23. jan 2017
Používateľ anjelik1678 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anjelik1678.

@magda15 my sme si nechavali minuly rok robit zastresenie od albixonu, je to taky typ, ze mozes pod nim normalne ja chodit, nie je to take nizke co sa tak zatahuje. Viesco ja som zatial velmi spokojna, je tam aj ovela teplejsie a hlavne!! ten bazen nie je vkuse spinavy:D

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz