Aké ovocie a akú zeleninu môže jesť zakrslý zajko?

26. dec 2021

Mame maleho zajka ,(zakrsly) davame mu len granule, seno. Ake ovocie a aku zeleninu mu mozem davat ?

pribinak
26. dec 2021

Šalát, mrkvu, jabĺčko

kabinka11
26. dec 2021

Tiež dávam len mrkvu, jablko a šalát ale nikdy nie všetko naraz. Bud len mrkvu za deň, alebo len kúsok jablka.

0silvia0
26. dec 2021

Nasu zajacicu salat prehanal a jablko nemala rada. Davala som jej mrkvu a zeler. Idealne zo svojej zahrady, kupovana mrkva ju tiez niekedy prehanala.

simona92101
26. dec 2021

Ak je este malicky,tak zatial take veci nedavat.az neskor po troskach,lebo moze hnackovat

nixlumi
26. dec 2021

listovu zeleninu moc nedavat, nafukuje, ovocie s kostkami nesmie (slivky, ceresne, marhule....) my davame vela druhov, samozrejme v rozumnej miere: Zelenina (mrkva, uhorka, paradajka, kalerab, paprika....), ovocie (jablko, hruska, jahoda, cucoriedka, melon, banan, hrozno.... ) a ked je kde nazbierat tak cerstva pupava, konariky na obhryzanie, plu z jahodok aj ten zeleny vrch, vnat z mrkvy a podobne 🙂

lucia851
26. dec 2021

Mi sme mali troch, je dávali len jablko alebo mrkvu. Ale ten prvý bol unikát ten jedol našu stravu. Ako polievky, salám, šunku, rezeň, hranolky. A dlho sa dožil.

0silvia0
26. dec 2021

@lucia851 to fakt? Rezen a hranolky? Kolko rokov sa dozil pri takejto strave?

lucia851
27. dec 2021

@0silvia0 áno fakt. Dožil sa ale iba dvoch rokov asi. Lebo mal neaky nádor na krku, sme ho museli dať utratiť

ckatka
27. dec 2021

Zajace sme chovali dakedy a pamätám sa ze starky si veľmi dával pozor, si ich choval "na suchom" alebo "na zelenom". Aby to nekombinoval.
Čiže bud granule seno a voda, alebo mokré veci, čerstvá tráva zelenina ovocie.
Ja som mala morča, a to prisamveru zožralo všetko. Akykolvek "bio odpad" z nášho jedla, ktorý by normálne šiel do kompostu, šupky,ohryzky, ale aj krabicu, tesco tašku....😂😂😂

malita
31. dec 2021

@lucia851 no tak to sa nedozil dlho..

lucia851
3. jan 2022

@malita to nie. Ale všetci čo sme mali boli veľmi veľký. Neviem pre co. Ty dvaja ďalší jedli normálne len seno a kralicie žrádlo a aj tak boli veľký