Akné mi ničí život

17. aug 2020

Dobrý večer prajem,
trápi ma akné. Už asi 7 rokov, od mojich 11ich. Nedokážem sa s tým vyrovnať, nič naň nezaberá (pokojne do komentu dajte nejaké tipy, na 90% z nich Vám odpíšem, že som ich už vyskúšala). Nie je to najhoršie akné, viem, že sú aj horšie stavy, no ide o to, že mne na moje už dlhodobo nič nezaberá. Rozmýšľam kvôli akné o hrozných veciach, nebaví ma žiť, nechodím von, nesocializujem sa, nedokážem to. Objavila som liek s názvom isotretinoin, odmietajú mi ho dávať. Skúsila som už dve kožné, bezúspešne. Som skutočne zúfalá... Nejaké rady od vás?

marinecka95
17. aug 2020

Odporúčam všetkými desiatimi 👍

autor
17. aug 2020

@marinecka95 Za akú dobu bolo vidno výsledky? Prestalo sa akné robiť alebo to len zahojilo to akné čo ste už mali?

sunny8
17. aug 2020

Menej stresu ! A zmena jedálnička

nelka0601
17. aug 2020

Moja spolužiačka mala presne takéto na gympli, ona išla ku koznej tá jej predpísala nejaké tabletky viem ,že to boli dosť silné a musela si urobiť aj nejaké vyšetrenia ale poviem ti že po pol roku mala krásnu plet a vlastne aj teraz ani jeden pupak

len_nig
17. aug 2020

@marinecka95 aj ja odporúčam, mám len masku ale viditeľné pomáha 😊

marinecka95
17. aug 2020

Používam čistiaci gél každý večer, ak mám náhodou nejakú zapálenú vyrážku tak natriem sérum, ráno používam denný nemastný krém. Už vytvorené akné vylieči a takmer vôbec sa netvorí nové. Pleť mám krásnu čistú, výnimkou sú 2-3 vyrážky v čase menštruácie. Zlepšenie bolo vidieť cca 2 týždne po používaní. Odstrašujúca môže byť cena ale marykay “dílerka” dokáže predať s 30% zľavou. Určite odporúčam, ja som tiež kedysi bez makeupu nevyšla ani smeti vysypať

miskooo1987
17. aug 2020

Neviem ako to kožné riešia u báb... ale ja som mal zle akné po 16 rokoch, kozna mi dala nejaké ATB, neviem dnes už názov, asi po 3 týždňoch to prešlo potom... sle viem že som nesmel na svetlo...

autor
17. aug 2020

@nelka0601 to bol asi ten isotretinoin, ktorý mne odmietajú dať pre neviem aký dôvod

nikpa
17. aug 2020

A zisťovala si aj ci nie je problem inde? Možno to ide z vnútra, potravinova alergia, stres, zle stravovanie... Inak ta kozmetika od Mary Kay co ti hore odporúča, je naozaj dobrá. No v tvojom prípade by som patrala aj po hlbšej príčine

autor
17. aug 2020

@miskooo1987 na svetlo ja nechodím ajtak, pretože vtedy mi vidno pleť najviac takžeee.. každopádne antibiotiká by mi na hormonálne akné nepomohli

autor
17. aug 2020

@nikpa Ja mám hormonálne akné, dva týždne pred menštruáciou sa mi tvoria vyrážky, ktoré sa ani nestihnú zahojiť a hneď mám nové lebo znovu ide menštruácia.. Takže tak. Jediné, čo by mi pomohlo je ten liek isotretinoin, ten mi ale nikto nechce predpísať

autor
17. aug 2020

@sunny8 Ako mám mať menej stresu keď moje akné mi spôsobuje stres a depresie už pár rokov

suzzana
17. aug 2020

Choď ku kožnej lekárke, predpise asi najprv antibiotiká a keď nezaberu, sú na to špeciálne lieky - len na predpis. Zbytočné budeš kupovať vodičky, gely a krémy. Má to vnútorný pôvod.Plet sa mi vyčistila úplne za asi 1 mesiac a akné sa už nevrátilo.

limetka69
17. aug 2020

Agoj mam 30 a vyzeram rovnako od 11tich. Uplne mi akne prejde po vysadeni sacharidov. Vsetkych. Neviem to drzat cely zivot. Na 70% prejde po vysadeni lepku. Nepomaha nic z von. Mam za sebou, drahe, lacne, domace a neviem ake alternativy. Je to zo stravy. To viem. Nemam alergie, ani intolerancie. Teraz beriem pestrec mariansky na očistu pecene a na pleti to je vidiet. Odporucam zacat lepkom, uvidis sama. Niekomu to robi mlieko. To som nikdy nevyradila. Takze neviem. Ale myslim si, ze za vsetkym su sacharidy, ktore zboznujem (pecivo, ryza, zemiaky), no ako pisem uz len vysadenie muky (pecivo, cestoviny) je vidiet podstatnu zmenu.

autor
17. aug 2020

@suzzana Áno, antbiotiká som už brala všetky dostupné aké sú na Slovensku na akné. Za mesiac Vám čo presne vyliečilo akné ak sa môžem opýtať?

mtjanka
17. aug 2020

Isotretinoin sa pri depresivnych stavoch nesmie užívať, to je asi dôvod prečo ti ho nechcú predpísať

autor
17. aug 2020

@limetka69 Moje zo stravy nie je. Ja som bola na tri mesiace vegánka kvôli pleti a pleť bola rovnaká, ani lepšia ani horšia.

miskooo1987
17. aug 2020

Mne pomohli.. to svetlo bolo kvôli tým Atb, nie kvôli akné, lebo spôsobujú ťažké popáleniny, ale bolo to asi toto: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Erythromycin

sunny8
17. aug 2020

Hovor si "som so sebou spokojná," .. prijmi samu seba ... Opakuj si to do zblbnutia. Uvidíš zmeny už po pár dňoch. Ako sa chceš cítiť lepšie keď samu seba odmietas? Potom ťa začnú odmietať aj druhí a nabalia sa ti poriadne depresie. Nestresuj sa nejde o život. Zmenis stravu a postoj k samej sebe a ono to.odide. vždy to má pôvod vo vnútri. Nadarmo budeš riešiť tabletky a kozmetiku.

autor
17. aug 2020

@mtjanka Nikto o tých depresívnych stavoch nevie, už zvlášť nie tie kožné u ktorých som bola. Okrem toho jediný ale obrovský dôvod, prečo mám depresie je práve moje akné. Takže tak

miskooo1987
17. aug 2020

@miskooo1987 a teda okolo 18 roku by mi slepec na tvári prečítal Roman....

autor
17. aug 2020

@miskooo1987 Aha, erytromicyn som mala už.

mtjanka
17. aug 2020

Tak potom ešte zle pečeňové testy, vtedy to tiež nechcú predpisovat

autor
17. aug 2020

@mtjanka Tie mi ani nerobili. Vraj moja pleť nie je na isotretinoin dosť zlá. Takto mi to povedali

miskooo1987
17. aug 2020

A nič? Lebo
Mne to pomohlo... najpr nejaké krémiky s tak a toto pomohlo

suzzana
17. aug 2020

Už si presne nepamätám názov, len som musela podpísať papier, že počas užívania a ďalších 6 mesiacov neotehotniem (pre istotu). Antibiotiká boli myslím tetracyklin. Predpísaná mi to pozná lekárka, keď antibiotiká nezabrali.

miskooo1987
17. aug 2020

@miskooo1987 a interny(tabletky€ alebo externý(krém) lebo externe bol
Efekt 0.0 až interne pomohlo...

autor
17. aug 2020

@suzzana O tých som teda ešte nepočula, no asi je to niečo podobné tomu isotretinoínu lebo ani tam sa nesmie otehotnieť, to viem.. Každopádne prečítam si aj o tom niečo, ďakujem

janinque
17. aug 2020

Skinoren, na SVK je na predpis, kupujem cez net z ceskych lekarni. Plus treba uzivat zinok - Zinkorot je super.
Na cistenie pleti pouzivam este gel z Cerave.
Ja som vyskusala snad vsetku existujucu kozmetiku, od beznych drogerkovych znaciek, az po vsetko, co maju v lekarni. Zo vsetkeho to bolo len horsie a horsie. Tato kombinacia mi neskutocne zabrala, mam uz len sem-tam nejaku vyrazku. A to mam 36 rokov a s skne som bojovala od puberty :(

mtjanka
17. aug 2020

No dobre, ak teda nechcú, neprinutime ich... Treba ti pomôcť. Mojej neteri pomohlo ošetrenie aplikáciou IPL v jednom centre estetickej medicíny. Musela to absolvovať 3x ale teraz to ma už fajn