Ako často chodievate teraz na nákupy?

25. mar 2020

Ahojte baby, chcem sa opýtať len tak pre zaujímavosť ako často chodievate teraz nakupovať (vrátane vašich rodinných príslušníkov)? Darí sa vám vyhýbať sa obchodom?

lienka175
25. mar 2020

darí úplne bez problémov, boli sme minulý štvrtok po týždni a odvtedy sme zase neboli a zatiaľ ani nepotrebujeme... keby som zohnala droždie, tak ani mesiac nemusím ísť... chýbali by síce jogurty a čerstvé ovocie, ale prežili by sme 🙂

jaroe
25. mar 2020

2 x do tyzdna, zial, nedari sa menej. Je nas 5, zjeme toho dost, nemame spajzu, mame klasicku chladnicku s mraznickou, nemam kde skladovat vacsie zasoby. Okrem toho takmer nejeme mucne veci, takze viac menej maso, mliecne vyrobky, zelenina a ovocie. Tie klasicke suche potraviny, co sa daju nakupit na kvanta do zasoby u nas idu minimalne, takze potrebujeme castejsie zasobovat....

simca06022011
25. mar 2020

No ja som bola 8.3. 😂 A potom túto sobotu... A č pondelok v lekárni... Predpokladám že musím ísť do obchodu koncom týždňa alebo v pondelok, lebo ani figu nemali posledne. Roky pečiem chlieb, kvások mi už umiera pomaly, nakoľko ani jedna celozrnná múka nebola 🤦‍♀️ žiadne citróny, zázvor, cesnak 😂 čiže ma čaká ďalší nákup... Keby mali co treba, nemusela by som.ist nikam... zásoby mam v komore, mrazaku, aspon pomíňame... Ja zvacsa kupujem ovocie a zeleninu, mliečne výrobky častejšie... Inak chodím bežné na nákup aj raz za mesiac 😂

stanulienkat
25. mar 2020

2x do tyzdna

montemotherone
25. mar 2020

Tak raz za 10 dní sa nám podarilo, teraz možno dáme aj 14 🤔 Chlieb a pečivo pečiem doma, mlieko používame už dávno rastlinné sušené... 🤷‍♀️ muž obetuje v práci a ja s 2 detmi (jedno skoro dospelá kyselina 🙈 a 6 ročné) sme doma

ivca88
25. mar 2020

Raz za týždeň. Ale vydržali by sme aj dlhšie. Len chcel kúpiť to čo predtým nezohnal. Teraz aj dva týždne nemusíme isy

marca12
25. mar 2020

Raz za 2 tyzdne. Varim zo zasob,ale uz mi dochadzaju napady. Ja som aj predtym chodila na velky nakup a potom som nepachla do obchodu. Neznasam tam chodit,je to strateny cas.

sense
25. mar 2020

cez pausu v praci dokupim co treba... hlavne ovocie,zelenina,pecivo

eliska13
25. mar 2020

Raz za týždeň, ale vydržali by sme dlhšie len už som ovocie nemala

fokuska
25. mar 2020

My sme boli pred 2 tyzdnami a minulo sa nam pecivo, sunka, salama, syry, mliecne veci... prazdna chladnicka

Mame este strukoviny, cestoviny (2-3 balenia), ryzu (nacate 1kg balenie), mrazenu zeleninu a maso. Obedy by som vedela varit, ale uz obmedzene (ziadna cibula, cesnak, zemiaky...) a ranajky/vecere by boli problem.

Dnes sme robili vacsi nakup a vydrzime 3-4 tyzdne.

zalka
25. mar 2020

@lienka175 asi dva dni do zadu niekto zverejnil toto na koníkovi http://mladagazdinka.sk/recept-domace-drozdie/?... ešte som neskúšala droždie mám, ... tak možno inšpirácia. No ak naberieš odvahu skúsiť daj vedieť výsledok.

marion09
25. mar 2020

Chodíme tak ako doteraz-raz týždenne na veľký nákup a ešte 2x na mini(pecivo,zelenina).nechodime len tam kde je pozatvarane-obuv,odevy atď.

nikpa
25. mar 2020

3krat do týždňa 🙄 problém u nas je ovocie ktorého aj keď kúpime viac tak nevydrží a zhnije, no a čerstvé mlieko. Chodí len muž ale aj tak by som bola rada keby sme to minimalizovali.

veronikaszabova
25. mar 2020

1x tyzdenne

caroline_
25. mar 2020

2x do týždňa, ale hlavne kvôli vodam a ovociu a zelenine 🙂

autor
25. mar 2020

Ja som bola po 12 dňoch , tiež hlavne kvôli ovociu a zelenine. A hneď som samozrejme dokupila veci čo som pominala. Teraz mrazim úplne všetko aj šunku, aj droždie. A pečivo robím domace.

autor
25. mar 2020

@montemotherone také mlieko nepoznám skúsim si ho tiež pozriet

autor
25. mar 2020

@fokuska 🤦 zabudla som strukoviny dokúpiť , nevadí , pre ne tam nepôjdem

queen_el
25. mar 2020

Normálne chodim raz za týždeň na veľký nákup a ak treba občas na menšie. Teraz tak raz za 10 dní, chcela by som vydržať aj dva týždne. Snažíme sa ísť v takom čase, aby tam nebolo veľa ľudí.

autor
25. mar 2020

@fokuska to je super že toľko vydrzite bez nákupov.

autor
25. mar 2020

Inak bezne som chodievala aj 3krat týždeň lebo vždy som nasla v letaku nieco co som potrebovala a podobne ale budem sa to snazit obmedzit aj keď toto vsetko skonci. Je to len strata casu a akcie sa opakuju. Uvidíme koľko mi to vydrzi

canis_lupus
25. mar 2020

Raz do týždňa, dalo by sa aj menej, v zásade nám vždy chýba nutne len ovocie, zelenina a jogurty, pečivo viem aj napiecť. Ale ovozel musíme mať vždy ☺️

fokuska
26. mar 2020

Vydrzime, pecivo, syr, parky, klobasu, zeleninu a dalsie veci mam v mraznicke. Vyberam postupne. Takze 4 tyzdne tak, ze miniem uplne vsetko co doma mame.

Inak sme zvykli nakupovat raz priblizne raz za tyzden, ale teraz nechodime von - cim menej casto idene do obchodu, tym lepsie.

lenka2710
26. mar 2020

My tiež raz do týždňa, vyjde to ze každú sobotu ide muž na nákup, napíšem co treba! Ale hlavne nejaké mliecne produkty a ovocie, zeleninu čerstvú! Inak mam zásoby, pečivo pečiem doma, lebo sa mi konečne podarilo zohnať kvasnice 😂
Nikdy som nebola taká šťastná, ako keď som ich videla vo vitrine!!!
Teraz ale varím viac, lebo muž si berie obed do práce z domu, takže varím zvlášť jemu a zvlášť nám, takže sa zásoby míňajú rýchlejšie

fokuska
26. mar 2020

Kde ste kupili drozdie? U nas Fresh rozne predajne nic, Tesco nic, Lidl nic... ani cerstve ani susene. Kvoli drozdiu nebudem behat hore-dole, myslela som, ze vcera v Tescu kupim, ale prazdne regaly s mukou, drozdim, dezinfekciou :D

autor
26. mar 2020

@fokuska ahoj mávajú v jednote neviem odkiaľ si ale najlepšie kúpiš v takých tých menších dedinských predajniach a sušené droždie v Kauflande.

fokuska
26. mar 2020

Jednotu tu ani nemame asi... ja som v Kosiciach :D tak teda o 3-4 tyzdne asi skusime Kaufland. Dovtedy nebudem piect kysnute asi :-/

sandrahi
26. mar 2020

tak ja sa snazim len raz za tyzden, aj to sa snazim s rozumom nakupovat, bez listka do obchodu nejdem 😉
chodim vacsinou kupovat len ovocie, zeleninu a sunku, syr 🙂 take bezne veci, ktore maju tendenciu sa rychlo pokazit 🙂

autor
26. mar 2020

@sandrahi aj ja si všetko píšem na lístok , aby som naozaj nič nezabudla 🙂 ale aj tak sa sem tam stane ako teraz že som zabudla na tie strukoviny.

fokuska
26. mar 2020

Ja si pisem podla kategorii - mliecne veci (a vajicka, drozdie a pod. to co v obchode byva pri sebe), potom maso a masove vyrobky, zelenina a ovocie, colonial (muka a veci na pecenie, olej, ocot, ochucovanie, koreniny, konzervy, strukoviny, cestoviny), mrazene veci, pecivo, napoje, drogeria.

Mam na zozname medzery medzi kategoriami a potom podla toho v akom obchode sme a ako nasleduju kategorie tak prechadzam polozky a nic nezabudnem ;)