Ako na aktívny životný štýl?

kim2028
26. okt 2022

Ahojte, ako na aktívny životný štýl? To ma vždy zaujímalo, že ako ľudia žijú aktívnym životným štýlom. Ja zahrajem akurát 2 futbaly týždenne mimo domu. Občas raz za 2 týždne nejaký šport v meste pozriem, a to je všetko. Moja chyba je aj tá, že krčmy ma nepriťahujú aj tak piť nemôžem alkohol… Uvažoval som aj o plávaní, ale to až o rok. Nemáme bazén v blízkom okolí momentálne, lebo rekonštruujú.

lenkakravcova
26. okt 2022

@kim2028 "Moja chyba je aj tá, že krčmy ma nepriťahujú aj tak piť nemôžem alkohol" - - - to je chyba?? 😀 Vysedávať v krčmách určite nie je žiaden aktívny životný štýl, takže toto robíš dobre.

ivangeline
26. okt 2022

Cvicit sa da aj doma. Turistika/prechadzky. Zahrada a praca okolo domu,ak si v dome. Aktivny je v zmysle fyzickej aktivity a roznych cinnosti... Stretavat sa s ludmi sa da rozne...ale to teda podla mna nespada do akt ziv stylu.. xD

kim2028
autor
26. okt 2022

@lenkakravcova Svojím spôsobom áno, človek sa chodí rád baviť a ide zmeniť prostredie. Občas zájdem aj do baru na kofolu s kamarátmi, ale býva to tak raz alebo dvakrát za týždeň. Niekedy ani toľko nie...

petamich
26. okt 2022

nemyslim si, ze pod pojmom aktivny zivotny styl niekto myslel 20 sportovych aktivit denne 🙂 skor, ze mas konicky, sportujes, tancujes, spievas, hras na hudobny nastroj, stretavas sa s ludmi, cestujes, vzdelavas sa...proste, ze nesedis cely rok doma pred telkou a okrem toho do prace a z prace

kim2028
autor
26. okt 2022

@ivangeline To áno s tým cvičením súhlas. Ja som strašne lenivý na to, aby som cvičil doma... Ku prechádzkam sa dokážem nakopnúť. Niekedy aj 2 hodiny denne, ale to som nepokladal za aktivitu..

kim2028
autor
26. okt 2022

@petamich no nejaké koníčky sú, aj keď nie vždy sa mi chce. Šachy, vzdelávanie, futbal v TV, počúvanie hudby, PC hry, seriály alebo filmy. V tom všetkom mám záľubu a možno som aj na niečo zabudol...

jaskolka
26. okt 2022

Aktívny životný štýl nie je to, že v kuse športujes
Jednoducho žiješ aktívne, teda pestujes záujmy, záľuby, chodíš von s kamarátmi, chodíš trebárs tancovať, do divadla, do kina, doma vyrábas nejaké veci, proste ze neležís pred telkou a lá "gaucing
Presne ako vyššie ti pisala aj @petamich.

viestta
26. okt 2022

@kim2028 raz dva krát v týždni bar je akutar. Aj keď piješ "len" kofolu.

kim2028
autor
26. okt 2022

@jaskolka Veď jasné no. Ja si pripadám skôr ako domased. Aj keď no je vidno pokroky. Len niektoré vecí beriem už za samozrejmé... Len som bol zvedavý, že čo si predstavujú ľudia, že čo je aktívny životný štýl. Podľa rodičov nežijem ako mladý človek. Tak dá sa to podľa mňa. Musím to žiť v rámci schopností. Napr. tie futbaly 2x v týždni a musím tam chodiť, lebo keď neprídem ja tak vraj ten futbal nestojí za veľa... Neviem posúdiť, lebo neviem, že čo stvárajú tam...

queen_mary
26. okt 2022

Tak to co ty popisujes nie je podla mna uplne aktivny zivotny styl, ale zaluba v spolocenskych aktivitach 😀

Moja oredstava aktivneho zivotneho stylu:

Single: rano vstane, joga/beh, zdrave ranajky, praca, po praci napriklad do trznice, vecera, vecer pri knihe/strikovanie/whatever

Matka: chodi s detmi pravidelne von, ma navarene, stiha si popri detoch aj zacvicit, vymysla detom aktivity, aby nesedeli pri telke.

Celkovo k aktivnemu zivotnemu stylu my pasuje este aj hobby, ktoremu sa venujes. Nejaky sport (kurz plavania, joga, bojove umenie, beh,...) alebo malovanie, pecenie, vyroba vencov, ozdob,... .

evica17
26. okt 2022

@kim2028 tak pokiaľ nepresedis x hodín pred tv/mobilom tak je to podľa mňa aktívny životný štýl. Aj takú prechádzku by som tam rátala do toho,to vie tiež veľa dať telu aj duši.
Pasívne si niekoho predstavujem,že príde domov a sadne pred tv alebo mobil a Kuka aj hodiny a potom porobi čo treba a ide spať. Aktívne že príde domov,zacvičiť si alebo sa vzdeláva, ide von s kamošmi,alebo sám a tak a relaxuje pri knihe, alebo občas aj tv,mobil (však to není zloen treba zdravú mieru v Tom, niektorý sú mega zavislaci)

777januska777
26. okt 2022

Podľa mna by si mohol skúsiť niečo nové, nejaké nové aktivity, lebo keď robíš veci dookola, tak sa ti to zdá nudné. Za mňa osobne podľa mňa máš taký normálny životný štýl a aj aktívnejší ako veľa iných ludi, len tam možno chyba niečo nové, niečo čo to oživí.

mirage
26. okt 2022

@kim2028 ty si sem nedavno pisal, ze si na invalidnom, alebo sa liecis na psychiatricke problemy, nepamatam si presne, a nemas ako vyplnit dni, dost ti tam baby radili.

kim2028
autor
27. okt 2022

@evica17 Ďakujem za príspevok. Ja som si predstavoval tiež nejako takto. Myslím si, že nežijem pasívne, ale mama prúdi stále do mňa. Viem, že nemyslí to zle. Každý deň niekam sa nedá ani ísť. Mne stačia aj tie 3-4 aktívnejšie dní počas týždňa.
@777januska777 Máš pravdu, ale nič nové ma nenapadá. Mohol by som skúsiť aj teoreticky nejaké ručné práce, ale nie som na to zručný.
@mirage Niečo som poriešil ku svojej spokojnosti, ale len som bol zvedavý, že ako ľudia vnímajú aktívny životný štýl. Na internete bolo dosť málo článkov, čo sa tej oblasti týka a nebol som vôbec múdrejší z toho...