Ako naučiť psíka časom samote?

jankaryan
13. jún 2023

Trošku netradičná téma ale predsa skúsim je tu mnoho milých žien ktoré vedia poradiť. Ahojte dámy, baby.. Pekný deň prajem.. Mám otázočku kúpila som šteniatko na ktoré sa veľmi teším je to aj prekvapenie pre rodinu.. Šteniatko idem vziať koncom mesiaca jún samozrejme beriem si dovolenku v práci aby som s nim bola... Chcela by som sa Vás opýtať ako naučiť časom psíka samote pokiaľ budem v práci? Samozrejme pokiaľ bude malinké bude s mojimi rodičmi sú na dôchodku bývajú odo mňa 3 minútky cca... Ako ste učili svoje 4 nohé lásky na samotu doma pokiaľ ste boli v práci tak aby neštekal sám doma? Po všetkých stránkach bude a malinké postarané... Toto jediná otázka ako ju to učiť.. Za všetky cenné rady budem rada.. 🌞😊 Milujem zvieratká mala som už psíka ale to xxx rokov dozadu.. Ako ju to učiť od šteniatka a ďakujem za každý milý komentár ❤️🙏

lienocka9793
13. jún 2023

@jankaryan ahoj my sme to robili tak, že jeden deň sme odišli na 10 minút von a potom sme sa vrátili samozrejme ho pochválili a dostal maškrtu, že bol sam doma (mal hracky aby sa zabavil), ďalší deň sme odišli na pol hodinu a takto to išlo až kým to nezvládol na celý deň.
Neviem či bývaš v dome alebo v byte, ale náš postupne chcel radšej tráviť dni vonku na záhrade a tam mu ani nevadilo, že je sám. 😊

hennyinnsbruck
13. jún 2023

Mozes zacat vedlajsou izbou . Nechat ho tam 5min a odmenit ked chces - ale iba ak je ticho.
Nie ked steka lebo ho odmenis za stekanie.odmena moze byt hladkanie , pamlsok.
Potom mozes odist za dvere bytu . Cas predlzovat.vzdy sa vratit ked pocujes ze je pes ticho .
Ale nerobila som velke humbum z toho , len super XY.

Neskor by som ani neodmenovala. Vosla do bytu a ani nanho nepozrela prvych 10sekund nieco robila a az potom pohladkala.

ninka297
13. jún 2023

Nechavala som ho v izbe coraz dlhsie sameho. Najskor som zacala 5-timi minutami. Ked bol ticho, odmenila som ho, ked knucal, zabuchala som na dvere a on stichol. Postupne som predlzovala intervaly. Naucil sa to rychlo 🙂

rooberta
13. jún 2023

Tiez sme tak ucili, sedavali sme vonku na schodoch a pocuvali ci knuci, steka. Najprv 5min, 10min atd. Rychlo pochopil, ze sa vzdy vratime.

lenitta
13. jún 2023

naša bude mať dva roky v auguste, a veru dlho nebola sama, len už dakedy bolo treba, aby ostala sama, tak sme začínali postupne, teraz už je doma sama, ale tak max 2-3 hodiny, poviem jej čakaj, ona si ľahne na gauč a keď sa vrátim, leží na tom gauči. My sme mali výhodu v tom, že sme vždy niekto doma boli, a keď nie, nebol problém aby si ju muž vzal do kancla, ja som ju samozrejme do školy brať nemohla 😀 Postupne si zvyká, aj keď neviem, kto má väčšie stresy, či ja alebo ona 😀 Muž mi vravel, že psy nevnímajú čas ako ľudia, že u nich 10 minút je ako hodina, a naopak, že to skrátka nevnímajú. V podstate sme si ju začali učiť na samotu až vlani po návrate z dovolenky, lebo kv"li jej skučaniu sme nemohli opustiť apartmán a ísť do bazéna 😀 ale je to náš poklad

summer23456
13. jún 2023

Naša bývala sama, odkedy sme si ju doniesli,nebola iná možnosť. Ale ona je úžasná,nič nikdy nezničila, vždy po štyroch hodinách odbehnem z práce v rámci obednej pauzy ju dať cikať a tak v podstate odmalička spala,ako sme odisli a keď prídem cez prestávku,tak spí, vycika sa a ide spať. Tiež som sa toho bála a nakoniec úplne super to zvládla. Tiež som občas počúvala za dverami a ani hláska nevydala😉

jankaryan
autor
13. jún 2023

@ninka297 ďakujem veľmi krásne ❤️🙏

jankaryan
autor
13. jún 2023

@lenitta super moc ďakujem vážim si odpoveď ❤️

jankaryan
autor
13. jún 2023

@summer23456 Wow no sama som zvedavá ako to bude s tou mojou 😊🌞🙏

jankaryan
autor
13. jún 2023

@lienocka9793 super tak skúsim dúfam bude dobre 🙏🌞

viky7
13. jún 2023

na stv isla relacia o psikocj a presne tam bola jedna cast o tom, ako naucit psika byt sameho, jeho nevedela ani na par minit nechat a podarilo sa 🙂 skus pozriet v archive, najvernejsi sa to volalo ? idem pozriet

viky7
13. jún 2023

2.4. idla tato cast

luccija
13. jún 2023

@jankaryan baby to pekne napísali plus ja mu nechávam moju mikinu hodim na zem a na nej spí.

vanilkovazmrzka
13. jún 2023

Postupne. Raz ho nechas pol hodku, potom hodku, potom dve. Nauci sa. 🙂

summer23456
13. jún 2023

@jankaryan držím palce,aby to tiež rýchlo pochopila 😉 pes väčšinou spí,keď je sám.

mladena
13. jún 2023

@jankaryan no ja som psíka zo začiatku tak trochu "podplácala" keď som mala odísť na viac hodín, teda dostal nejakú maškrtu napr. bravčovú paprču, bol tým taký zaujatý že ho ani moc netrápilo keď som mala odísť a tiež je dôležité aby bol predtým dobre prejdený ideálne vybehaný a vybil si tak energiu, potom doma už len spí, psík si zvykol rýchlo že prichádzame a odchádzame.

jankaryan
autor
13. jún 2023

@mladena ďakujem no sama som zvedavá dúfam bude dobre 😊

jankaryan
autor
13. jún 2023

@summer23456 pevné verím dúfam sa mi to podarí

jankaryan
autor
13. jún 2023

@vanilkovazmrzka ďakujem veľmi krásne 🙏

jankaryan
autor
13. jún 2023

@luccija hihi super áno aby cítil 🍀🌞

jankaryan
autor
13. jún 2023

@viky7 ďakujem mrknem na to 😊

jankaryan
autor
13. jún 2023

@lenitta darmo maznáčik 😊

anonymanonym
13. jún 2023

Len doplnim ostatne komentare, ze kludne mozete na samotu navykat hned od druheho dna. Nehovorim, ze hned nechat male steniatko uplne same, ale odchod do inej miestnosti nachvilu praktikovat hned a postupne zvysovat kriteria. Aby vas tymi ocickami stenacimi nezblbol tak, ze dni, tyzdne budete stale s nim a zrazu problem 🙂 A nerobit z toho ziadne halo. Ziadne prehnane lucenie a vitanie. Normalna vec, ze prichadzate a odchazate. Nic sa nedeje. A neprichadzat do miestnosti kde je v momente kedy vyvadza (knuci napr.), ale vzdy len v momente kedy je ticho v klude.

summer23456
13. jún 2023

@jankaryan no a my sme jej po celom byte porozklsfali hračky, aby sa mala s čím hrať ak by sa nudila a nezničila nábytok a fakt nič neznicila

anonymanonym
13. jún 2023

A ja napriklad neodporucam nechavat psovi volne hracky, ale tak nech sa kazdy rozhodne sam co a ako so svojim psikom 🙂

summer23456
13. jún 2023

@anonymanonym tak určite záleží od psíka, naša yorksirka zas nehryzla ani tie hračky,žeby ich rozhryzla. Možno nejaké bezpečnejšie,ak je akčný psík.

anonymanonym
13. jún 2023

@summer23456 tak, bezpecnost nie je jediny dovod preco to ja neodporucam 🙂 nevravim, ze je to vyslovene zle (fakt je to na zvazeni kazdeho), ale dovodov preco nenechavat psovi len tak hracky je viacero

summer23456
13. jún 2023

@anonymanonym a prečo? Rada sa poučíme,možno robím zle. naša ma aj teraz hračky keď sme prec,ale už s nimi ani nehne,lebo celý čas spí. A ona zas je fakt taký jemný havko 🙈😉💞

anonymanonym
13. jún 2023

@summer23456 Ked ma pes hracky len tak volne k dispozicii cele dni, tak casom o ne moze stratit zaujem. Nie su uz vzacne. A tym ja stracam moznost budovania vztahu prostrednictvom hry. Ale stracam aj velku cast motivacie pri treningu lebo uz hracku ako odmenu pravdepodobne nebudem moct vyuzit. Ak ma pes vsetko zadarmo (hracky volne k dispozicii, krmne davky dostava len tak...) tak pochopitelne, ze motivacia pracovat pri vycviku alebo posluchnut ked treba klesa 🙂 A je tu otazka aj rezimu psa. Autorka nepise ake plemeno bude mat doma. Ak nejake temperamentnejsie, aktivnejsie, tak o to je dolezitejsie aby bol pes nauceny na rezim a vedel, ze ked nie sme doma je to cas na oddych a nie na vymyslanie. Ale jasne, ze je to vsetko individualne 🙂 Zavisi aj od povahy psa, aj od toho co vlastne od toho psa ocakavame, aj od pristupu k dalsim veciam atd 🙂

summer23456
13. jún 2023

@anonymanonym jaj, chápem. Máš pravdu,keď cvičíte psov. My máme zas gaucoveho psa, takže ona má teraz už hračky vždy na jednom mieste a x keď nie sme doma,ani si ich nevšimne. Keď prídem z práce,už tam loví,s čím sa mám s ňou hrať. Čiže ona si tie hračky spája asi s nami 😂😂Ale zas my ju nejako cielene necvicine,aj keď rozumie normálne aj niektorým slovám bežným. Fakt na udivuje,koľko má rozumu 💞🙈