Ako obmedziť mušky v kuchyni?

iwa7
22. okt 2013

Žienky, neviete ako skoncovať resp. obmedziť mušky v kuchyni? Asi mesiac okupujú našu kuchyňu. Večne ich nachádzam v pohároch s čajom a pod. Podotýkam, že nič zhnité ani rozkladajúce som nenašla 😵

ichbinich
22. okt 2013

Lakaju ich akekolvek "otvorene" potraviny, najma jablka, banany a paradajky.
Prva pomoc je vysavac, povysavat, kolko sa da, viac krat za sebou, viac krat za den.
Odlozit vsetky potraviny.
Nalepit tzv. "zltu lepku", dostat v baumaxe a pod. pri kvetoch, su to take strasne lepkave stitky, na ktore si nasadaju a mali by sa prilepit. Pozor, to lepkave nechytat, nejde to dole ani alkoholom!!!

missska87
22. okt 2013

Ahojte ja ich mám plný byt...do kvetín som vyliala mydlovú vodu, to mi poradili a kvetom to neublížilo a potom som tu už nevydržala a kúpila som sprej proti lietajúcemu hmyzu..Bros sa volá. A pomohlo, pokapali...

cerez
22. okt 2013

Nedržia sa ti v kvetoch?

sashabb
22. okt 2013

@iwa7 . Asi je nejaké zvláštne obdobie alebo ja neviem, lebo nikdy sme mušky nemali. No teraz zabíjam každý deň. Taktiež kamoška rovnaký problem.
Zaujimave je, že pri ovocí ani kvetoch sa nedržia. Neviem odkiaľ vychádzajú - napr. pozerám telku a zrazu ju mam pred ksichtom 😝

gretka2
22. okt 2013

Ja som dala do misky ocot a jar (pomer 1:1) a do rana ich tam bolo niekolko desiatok utopenych. Predtym ich povysavam vysavacom. Vyzeram pri tom ako nejaky akcny hrdina 😀

k_a_j_k_a
22. okt 2013

Zalezi od toho z coho sa vytvorili. Ak z kvetov, tak na to mne pomohli take zlte lepky do kvetinacov. Ak su z ovocia, treba ho prebrat a do poharika dat na dno nejaky sladky alkohol, napr. medovinu, my mame teraz hruskovicu s medom 🙂

monulkaz
22. okt 2013

Ja mám pocit, že to vylieza z novej hliny v kvetináčoch. Ako som ju vymenila, tak aj u nás lietajú, ale vyslovene v okolí kvetináčov....Vraj je to v tej kúpenej namiešanej hline a v teple sa liahnuuuuu. ☹ ... neviem či je to pravda, ale má to logiku.A tiež by som rada vedela ako na to...skúsim dať tú žltú lepku čo radíte....

mirtill
23. okt 2013

oni raz dva zmiznú,je oberačka,čas mušiek-nič nenechajte vonku,smeti treba vysypať,oni idú na mokré potraviny aj veci,ako sú šaty....

snehulienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
23. okt 2013

Recept ktory naozaj funguje:
Odstran vsetky volne polozene potraviny hlavne ovocie, sirupy a zeleninu. Do malej misky, napr. kompotovej daj rozpolenu bobulu hrozna. Na vrch tesne napni potravinarsku foliu. Do folie urob male dierky tak aby sa muska zmestila. Poloz do kuchyne napr. rano a vecer uvidis. Musky sa dnu dostanu ale von nie, hrozno je pre nich neodolatelne.