Ako oznámiť rodičom, že sa chcem odsťahovať?

silvia662
22. nov 2013

Ahojte. Mám menší problém s priateľom sme sa rozhodli že začneme spolu bývať, bývali by sme u budúcich svokrovcov. Problém je v tom že neviem ako to oznámiť našim s tatinom by ani taký problém nebol horšie je to s mamou keďže ona si myslí že budem otravovať pri čom to tak vôbec nie je a nechce si to akosi nechať vysvetliť. Vopred ďakujem za odpovede 🙂

hajajanka
22. nov 2013

Otravovat koho? Nejako sa z tvojho prispevku neviem vysomarit.

seemani
22. nov 2013

@hajajanka otravovať svokrovcov

@silvia662 koľko máš rokov, že potrebuješ súhlas rodičov?

silvia662
autor
22. nov 2013

otravovať budúcich svokrovcov..sama maminu nechápem keďže nim to nevadí a berú ma do rodiny....

hajajanka
22. nov 2013

Jaj tak, nejako mi tam chybalo to "byvali by sme...", mam dojem, ze slovo "by" tam nebolo 🙂

Odstahovanie od rodicov sa oznamuje jednoduchym oznamenim - ideme sa stahovat, tam a tam, vtedy a vtedy. Ved snad nemas 15 rokov, aby si musela mat suhlas od rodicov 😉 Ja som sa stahovala od rodicov po vyske a jedneho pekneho dna som doma povedala, ze som si nasla byt a ze po vikende sa stahujem. Cez vikend som si zbalila veci a odstahovala som sa 😀 Kym druhi ludia riesili, preco sa stahujem a naco, tak ja som balila a nosila veci do noveho bytu.

silvia662
autor
22. nov 2013

seemani mám 20 a nehovorím že potrebujem súhlas len neviem ako im to povedať alebo lepšie povedané ako začať túto tému

speranza1
22. nov 2013

@silvia662 myslis si , ze lepsie ti bude u svokrovcov???

anuska74
22. nov 2013

@speranza1
No skús na to prísť sama, ako sa budeš potom hlásiť o slovo,keď si budeš chcieť niečo presadiť u svokrovcov. 😉

speranza1
22. nov 2013

@anuska74 prepac nerozumiem ti..

silvia662
autor
22. nov 2013

zo svokrovcami si rozumiem veľmi dobre a máme celkom dobrý vzťah takže myslím že tam by problém nebol

lenbea
22. nov 2013

To vážne chceš ísť k "svokrovcom"?!?!?!??!?! nerozmýšlaj, ako im (rodičom) máš povedať, že ideš preč, ale ako im povieš, že sa chceš vrátiť!!!!!!!!!! K svokrovcom nikdy. Môžu byť akokoľvek prijateľskí, ale nikdy...

speranza1
22. nov 2013

@silvia662 to je velmi pekne, ze si so svokrovcami rozumies...ale je rozdiel prist k nim na navstevu a je rozdiel byvat s nimi...
- moj nazor je taky, ze ak sa uz chcete osamostatnit s priatelom, tak si najdite podnajom a vyskusajte si to vo dvojici sami.... ale to je len naozaj moj osobny nazor🙂
Prajem Ti vela stastia do zivota 🙂

anuska74
22. nov 2013

@anuska74
A so svokrovcami máš super vzťah, teda lepší ako doma.
Myslela som to tak, že nauč sa formulovať svoje požiadavky, tak proste že si za tým stojíš, teda aj odsťahovaním , je to tvoje rozhodnutie a všetko si zvážila.

eeffka
22. nov 2013

@silvia662 no dievca zlate, ze k svokrovcom, cista samovrazda !!! hajde do temy"cvokra" a ty si len "frajerka" este mozes utakat a mas kam, tak az to budes oznamovat doma velmi nevyskakuj aby ta mamka naspat zobrala.
Uplne cele zle !!! ak sa chcete osamostatnit hajde do podnajmu, do 3mesiacov zistite ze jogurty same v ladnicke nerastu a pradlo sa same neperie a ak toto ustojite byvajte spolu ale sami.

hajajanka
22. nov 2013

A teda dievcata maju pravdu v tom, ze ked chcete ist spolu byvat, tak by ste mali byvat vy dvaja, sami dvaja. Ak nemate na podnajom, vlastny byt alebo akukolvek formu vlastneho byvania, tak odstahovanie k svokrovcom by som zvazila. Si mladucka, mas len 20 rokov, v cudzom dome budes vzdy cudzi element, nebude to tvoja domacnost a moze to byt ovela tazsia skuska pre vas vztah ako samostatne byvanie. Aby sa vam ten vztah nerozpadol este skor ako stihol poriadne zacat. Ja mam rada svojich rodicov, aj svokrovcov, ale nebyvala by som s ani jednym z nich 😀 😀 😀 😀

sakura77
22. nov 2013

no aj keby boli zo zlata ale casom ti zacne vadit ze sa musis prisposobovat...v kupelni...v kuchyni....nemozes behat oblecena v com chces,musis sa predsa pre svokrom obliect....a celkovo,v zivotnom style,predsa su to uz starsi ludia.....to zacne vadit uplne kazdemu....ved vikendy alebo tak chod,ale nastalo by som teda trikrat -teda nie aspon 100krat zvazila....

silvia662
autor
22. nov 2013

už sme si toho spolu preskákali viac než dosť a zvládli sme to takže myslím že spoločné bývanie zvládneme.. Ďakujem za Vaše názory

eeffka
22. nov 2013

@silvia662 na to poviem uz len : mladost, pochabost 😀 , no ale sak zazijes a pochopis. preskakali ste toho spolu dost, hmm mas 20, co ste uz len mohli zazit? uz ste zazili nemat pracu, mat stale ucty, mat vydavky, byt/nebyt tehotna, chciet byt tehotna, gazdovat na svojom... u svokry budes stale len ta mlada, hlupa na navsteve, v JEJ domacnosti, v JEJ kuchyni
ked maju mladi byvat s rodicmi, je bezkonfliktnejsie byvanie u zeninej matky, nakolko su z 1rodiny. iste ze sa teraz svokra na teba usmieva, kusne si do jazyka a preligne, sak za 2-3hod vypadnes. Nuz drzim palce a tasku pre kazdy pripad nevlmi nevybaluj

sono2
22. nov 2013

@silvia662 napíš za rok budeme napnuté

sono2
22. nov 2013

@eeffka no veru a len percento mamičiek si zastane nevestu budúcu...

adulik23
22. nov 2013

tieto problemy sa fakt daju zhrnut len ako mladost, pochabost 😀

a tiez by ma zaujimalo, co vsetko ste uz teda preskakali. 😅 mas 20, doteraz si bola na skole a o vsetkom za teba rozhoduju tvoji rodicia. (keby si bola schopna rozhodovat sama za seba, tak sa nepytas ako mas doma oznamit, ze sa chces stahovat).

speranza1
22. nov 2013

@eeffka posledna veta bola najlepsia s tou taskou 😀 😀 😀 😀 😀

mima4
22. nov 2013

@silvia662

k priatelovej mame byvat???
Ach, necitas ako to neraz konci??? Čo tak najprv vyzrieť? 😉

nice202
22. nov 2013

aaa ved ju nechajte hehe. Dievca zisti aj sama, teraz je to ako hrach na stenu hadzat 😀 a mame povedz doslova "stahujem sa" a je to

latvia
22. nov 2013

temu uzamykam na ziadost zakladatelky..