Ako periete Adidas tenisky?

baskarepkova
22. aug 2019

Ahojte, mamky. Prosím vás, periete svoje tenisky v práčke? Konklrétne ma zaujíma značka Adidas. Potrebujem vyprať biele Adidas NMD RACER, boli dosť drahé a bojím sa či s nimi nič nespravím ak ich hodím do práčky. Rozmýšľam, že aký program dať, či len samé a prášok a aviváž asi nie... Neskúšal to už niekto ? Poraďte mi ak viete, lebo ja fakt netuším ako. Ďakujem 🙂

ladyvi
22. aug 2019

Nechcem ta nahovarat, ale ja teda periem moje adidasky uz roky na 30tke(niekedy aj na 40tke) na rychlom programe, s vanishom alebo s praskom na skvrny a bielenie, a teda vzdy su ako nove. Jedny mi vydrzali asi 4 roky a pranie tak 4x do roka minimalne. Uz su vyhodene, ale len preto, ze som zodrala podrazky. Dalsie tie uz videli pracku viac ako 15x a nic, ale ze absolutne nic, im nie je. Nikdy nelepene. Najnovsie som prala asi 3x a tiez sa nic nestalo 😂 pre mna adidasy su neznicitelne topanky.

maminecka266
22. aug 2019

@baskarepkova vsetky tendy peiem v pracke, ale ak sa fakt bojis, natri ich bieliacov zubnou pastou a vykefuj, je to super!

baskarepkova
autor
22. aug 2019

vazne? A ja som sa bala ich strcit do pracky ale ako vidim, nemam sa coho bat 🙂

veronikaszabova
22. aug 2019

@baskarepkova vsetky tenisky periem v pracke na 30st, 15min.
Ako nove 🙂

olivnik
22. aug 2019

Ja periem adidasy na programe pre sportove veci..je to 30min cyklus na 30°C myslim ze 800 otacok. Mam ich 5r a nie je im nic , my len adidasy kupujeme vsetkym trom. Najlepsia znacka podla v pomere cena /kvalita

laurinkam
22. aug 2019

@veronikaszabova aj zmykate?

eliska13
22. aug 2019

@laurinkam áno normálne ich dávam ako, keď prádlo periem, ale ja vyberám vložky pri praní nech sú mimo tenisiek nech sa aj vnutro operie

veronikaszabova
22. aug 2019
rakahaka
22. aug 2019

Len stratis moznost reklamacie potom ;)

natalia2285
22. aug 2019

Ja mam tiež biele a normálne som ich dala prať na 40ku 😀 sú čisté ale tie nite mi nevybielilo 😑

saskia_98
23. aug 2019

@rakahaka o tom by sa dalo dlho rozpravat, kedze braskovi reklamaciu uznali a topanky mal xy krat oprate..
K teme. Ja periem nie len adidas ale aj ostatne na 30 stupnov a najkratsi program s tekutym praskom bez avivaže. A niky periem takto uz 6ty rok a furt su jak nove 🙂

lenuliatko84
23. aug 2019

Ja periem vsetky tenisky na 40 tke.aj adidas,aj nike ,aj tommy hilf,aj lacoste.este nikdy sa im nic nestalo.avivaz nedavam len ariel na biele pradlo a vzdybsu ako sneh biele

miriamik77
23. aug 2019

Podľa mňa sa im na 30 nemá č o stať. Tak sa mi vidí, že to je aj na záručnom napísané. No ak sa aj napriek tomu bojíš, tak najlepšie spravíš, ak si ich operieš v rukách a hotovo

rainee
23. aug 2019

Adidasky sú kvalitné,takže v kľude ich môžeš dať oprať na 30-40ke dáky kratší program a nízke otáčky zmykania. Ja si vacsinou biele tenisky nekupujem lebo to fakt málokedy dobre operie do biela, ale s ostatnými žiadny problém. Periem ich každé 2 mesiace.

27dianka
27. aug 2019

@miriamik77 Lenže v rukách ich neoperieš tak aby boli ozaj čisté, ja už niekoľkokrát som sa o to snažila a nebolo to také ako keď vyjdu z práčky.

essenceee
17. mar 2020

tiež mam biele koženo koženkove tenisky od TH a mam ich rok a ešte stale su biele, bez naznaku žltej farby. A som rada, pretože neviem ako by som to vyčistila