Ako posielať balíky čo najlacnejšie?

dajanka85
27. feb 2013

zacala som tu predavat veci ale zaskocilo ma cena za postovne:posielala som balík jednemu panovi a tovar stal 3 eura a postovne za dobierku som platila 2,50 je to príliz vela podla mna ! poradíte mi ako posielat co najlacnejsie aby som mala spokojnych zakazníkov??

soldi
27. feb 2013

@dajanka85 neposielat na dobierku 🙂 je za nu priplatok 80 centov. posielat druhou triedou obycajne- nie je to sice potom poistene, ale pri tak lacnych zasielkach sa to neoplati. druha trieda obycajne do pol kila stoji 80 centov.
viac info najdes na www.posta.sk nasledne cennik

malinkaaninka
27. feb 2013

veci tak do 5-7 eur si nechávam posielať obyčajne.tie drahšie doporučene.ešte drahšie s poistením.
na dobierku neposielam a ani neberiem.zbytočne sa to predražuje a hlavne ti nik nezaručí že ti nepríde krabica plná suchého chleba napr. ...

zuzka38
27. feb 2013

@dajanka85 moc na vyber nemas, posta dvihla brutalne ceny od noveho roka... cennik si najdes ako pisala soldi na stranke posta.sk takze budes vzdy vediet kolko to stoji.. kupujuci si musi byt vedomy do coho ide sam, ved to platii.. pri drahsich a tazsich veciach sa viac oplati riesit kuriera nez nasu krasnu slovensku postu..

ivett1
28. feb 2013

@dajanka85 kočky majú pravdu ... dobierka je k doporučeným listovým zásielkam a tak sa prirátava ešte k cene zásielky .. t.j. od 1.1.2013 ak posielaš doporučene (vypisuješ podací lístok), 2. trieda, tak cena je 1,45€ + 1,10 € - poukaz na adresu ( to znamená, že ti poštárka peniaze donesie domov, alebo si pôjdeš pre ne na poštu- čiže platba "v hotovosti") alebo +0,80€ - ak vypisuješ poukaz na účet (čiže peniaze ti prídu rovno na tvoj účet) alebo +0,70€ (cez e- hárok) ...toľko k dobierke ...
teda, aby som odpovedala aj na tvoju otázku...najlepšie je posielať balíčky formou doporučených listových zásielok 2. triedy a to pri váhe do 1 kg - vtedy je cena 2,05€ a máš v ruke doklad...ak má balíček už nad 1 kg, tak by som ho poslala už ako balík, lebo tam máš vždy doklad o doručení ("sprievodka") a cena je 2,80€ (u listových zásielok - teda, keď posielaš balík ako doporučený list 2.tr., je to už 3,05€) ... ceny išli neskutočne hore a pri balíkoch dokonca znížili váhový limit- už sa môžu posielať klasicky poštou le balíky do 10kg (predtým to bolo do 15kg) všetky ostatné kuriérom ... alebo si priplácaš už nadváhu?...(toto neviem, lebo som našťastie ešte taký balík neposielala...) ...
a úplne najlacnejšie je ak posielaš 2. triedou (do pol kila je to 0,80€, do 1 kg - 1,40€ a do 2kg - 2,40€) , ale toto by som ti neodporúčala ... lebo... v poslednom čase sa neuveriteľne strácajú takéto obyčajné zásielky ... týmto spôsobom posielaj vždy, len vtedy, ak to bude chcieť kupujúca a vždy jej tam napíš, že je to na jej vlastnú zodpovednosť ... lebo nemáš doklad o odoslaní a teda nemôžeš ani reklamovať v prípade straty balíka ...
a ja, keď nakupujem, tak si väčšinou dávam poslať doporučene, ak sú ceny za tovar cca nad 9€...teda drahšie, obyčajne risknem len v prípade tých nižších cien za tovar, ale je to stále risk a vždy tŕpnem, či mi balíček doručia...
a ešte jedna poznámka ... poštovné si hradí kupujúca, ak nemáš v inzeráte uvedené, že cena je už vrátane poštovného (tak ako to mám ja🙂), takže ...

francesska2
22. apr 2014

Ahojte, ja mam otazku, ked vam pride balik obycajne druhou triedou za tych 80 centov, pride vam do schranky len papierik ze to mate na poste alebo vam to postarka donesie priamo domov? Vdaka.
Lebo predtym mi chodili vsetky balicky domov a teraz som stale doma a vzdy najdem len papierik v schranke... a ako treba posielat aby to prislo priamo domov a nie na postu?