Ako prať bundu z Exisportu?

penelope2066
20. jan 2015

Nemate niekto tuto bundu z Exisportu? Budem ju prat len neviem ci ju mozem aj v pracke lebo vo vnutri je perie.Na stitku je symbol prania z cislom 30 takze z toho usudzujem, ze by sa v pracke mala dat prat. Len sa bojim ci sa po prani z toho peria vo vnutri nestanu hrce...
http://www.exisport.com/katalog/product/17015-A...

sisaha
20. jan 2015

@penelope2066 stanu, ale mala by si dat do vreciek a rukávov tenisové loptičky

klimova28
20. jan 2015

dá sa prať, ale treba ju potom vysušiť v sušičke, aby sa to perie tak "rozfúkalo".

sissy27
20. jan 2015

@penelope2066 drž sa pokynov na štítku bundy 🙂 ja páperky periem normálne v pračke na 30°C / 1000otáčok, bez loptičiek (skúšala som aj s loptičkami, ale teda žiadny rozdiel som nepostrehla) a žiadny problém... u kvalitných búnd by sa s týmto spôsobom údržby malo rátať...

penelope2066
autor
20. jan 2015

@sissy27 Ja som to chcela dat na 30ku a 400 otacok,tak periem vacsinu veci. Suseda mi zase poradila dat ju na 30ku a synteticky program a pocas susenia ju kazdu chvilu vytriasat.

sissy27
20. jan 2015

@penelope2066 no neviem, oprať bundu na 400otáčok tak po zavesení vytopím susedov a uschne až v auguste 😅 to bude strašne mokré, akurát ti to perie zosmradne... neviem, čo máš ako syntetický program, ja mám taký krátky 30min... a keď ju trošku našuchoríš kým schne, tak tým nič nepokazíš...

ewitta123
20. jan 2015

Paperova bunda sa ma prat samostatne so specialnym pripravkom na perie a nesmie sa zmykat, treba ju susit v susicke.. Ja som manzelovi vyprala paperku s normalnym praskom, susicku sme vtedy nemali a po vyschnuti to bola katastrofa - perie v guciach aj ked som to pocas susenia natriasala - skoro ma prerazil :D

penelope2066
autor
21. jan 2015

@sissy27 ja mam aj taký krátky,ze 12 minútový ale ten pouzivam malo.Vacsinou beriem na programe denne pranie a tam si teplotu aj otacky zvolim sama

ichbinich
21. jan 2015

Ja som paperovu bundu prala programe na vlnu, na 30°C, ten je extra setrny co sa tyka mechanickeho namahania, zmyka mi na 900 otacok, ale kratsie ako pri ostatnych programoch. Pouzivala som tekuty prostriedok na vlnu, na ktorom je napisane, ze je vhdony aj na paperie. Potom som ju susila v susicke s tenisovymi loptickami a dobre natriasla po vysuseni. Ked som ju potom raz prala uz bez susicky, tak som ju niekolkokrat za den natriasala pocas susenia.
Najdolezitejsi je prostriedok na pranie vhodny aj na paperie. Ja mam DenkMit z DMka na jemne veci a vlnu, tekuty v ruzovej flaske. V nom periem aj vlnene veci, je super.

penelope2066
autor
23. jan 2015

@ichbinich Kupila som si ten pripravok z DMka a zajtra ju idem prat, tak som zvedava ako to dopadne...Dufam,ze sa neznici lebo je naozaj super.Ja susicku nemam, ale na stitku je aj tak napisane,ze vraj sa to v susicke suist nema. Rozmyslam ci to operiem na programe na vlnu alebo na rucnom prani.Mne sa daju otacky nastavit podla toho ako zvolim ja. Tak ju teda budem natriasat pocas susenia.Som zvedava ako to dopadne 😒

ichbinich
23. jan 2015

@penelope2066
Program na rucne pranie bude asi este setrnejsi, bude sa pracka asi este menej tocit pocas prania... Vyzmykat to nejak musis, lebo ti to "ozije" este pred tym, ako to stihne uschnut. Takze takych 400-500 otacok by som dala. No a potom pekne natriasat, a natriasat, a natriasat...
Neboj, dopadne to dobre!

penelope2066
autor
23. jan 2015

@ichbinich Dakujem 🙂 No ja mam pracku s otackami 400,600,700,800,1000 tak rozmyslam,ze by som dala tych 600 alebo 700 a potom uz len cakat a natriasat 🙂