Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako prebieha neurologické vyšetrenie pre febrilné kŕče?

Vyšetrenia
julkaaa1
8. nov 2019

Ahojte chcem.sa vas spytat boli ste niektora s dietatkom na neurologickom vysetreni ? Moja mala ma 3 roky z nicoho nic nam.doma odpadla a ostala. Lezat v krci triasla sa zatial to v nemocnici uzavreli. Ako flebirne krce no sme objednany do Kubina o tyzden tak tam nam snad povedia co sa. Jej to stalo ...stalo sa nam to už raz v Juli ale vtedy mala horucky teraz sme jej merali mala 36 ale ze pri tych krcoch to rychlo vystupi z nicoho nič chcem sa spýtať mate daktora skusenosti s tymto ? A ako prebieha to vysetrenie ? Ďakujem

bukajka_mata
8. nov 2019

@julkaaa1 tak môže mať nábeh na epilepsiu alebo iné neuro poškodenie, budú jej robiť eeg, meranie funkcie mozgu, isto pôjde na CT a aj na MRI

mogaa
8. nov 2019

@julkaaa1 ak mala horúčku mohla to mať z horúčky, ale musia vylúčiť iný problém preto jej budú robiť potrebné vyšetrenia....aby sa vylúčilo neurologické ochorenie mozgu

danicaz
8. nov 2019

@julkaaa1
Vyšetrenie prebieha úplne v pohode,ak je dieťa kľudné,nie je v strese, dajú jej na hlavu špeciálnu čapičku s dierkami,do dierok aplikujú gél, a potom pripoja nejaké elektródy- merače. Dieťa sa bude pozerať na nejakú hračku, sestrička ju zabaví. Len sa nesmie hýbať 🙂 vyšetrenie je bezbolestné,mu sme boli už 2x , teraz v decembri pôjdeme tretí.
Dúfam,že som pomohla.

julkaaa1
autor
8. nov 2019

@danicaz dakujem krasne a vy mate aky problem? Strasne s cim sa take male detičky musia trapit

danicaz
8. nov 2019

@julkaaa1
Naša dcea

danicaz
8. nov 2019

@danicaz
naša dcera mala febrilné kŕče, minulý rok v októbri, boli sme hospitalizovaní v nemocnici cca týždeň. Odvtedy musíme každý pol rok na kontrolu,či sa nerozvinie epilepsie alebo niečo podobné

julkaaa1
autor
8. nov 2019

@danicaz aj my sme tu od pondelka zajtra by nas mali pustiť a v piatok mame ist na neurologiu vam daco zistili ? Boli ste aj vy ? Neopakovalo sa vam to ? Nasa to mala tento rok v juli uz raz a teras zas

danicaz
8. nov 2019

@julkaaa1
Naša mala chvalabohu iba raz tie kŕče,veľmi dúfam,že to už nebude mať nikdy. Zatiaľ jej nič nezistili,ani sa to neopakovalo. Myslíte pozitívne, dávajte pozor na malinkú a držím palce,aby bola v poriadku 🙂

julkaaa1
autor
8. nov 2019

@danicaz strasne a mala to.ked mala.horucku ? Moja z.nicoho nic odpadla a zrazu dostala tie krce ...dakujeme pekne a podobne veľa zdravia hlavne tym.detickam nasim

danicaz
9. nov 2019

@julkaaa1 áno,naša mala kŕče z horúčky.

julkaaa1
autor
10. nov 2019

@danicaz mozem sa.spytat ako to prebiahalo u vas ? U nas dostala krce cela pera jej omodrela ocka mala prevratene hrozne to.bolo kludne mozte aj do spravy dakujem

danicaz
11. nov 2019

@julkaaa1
U nás detto, v kŕči mala celé telo, vyvrátené očká, ale pery nemala modré,chvalabohu. Zato bola v bezvedomí,kým sme sa dostali na pohotovosť do nemocnice.to mohli byť cca 20-30 min. Fakt hrozné... Odvtedy máme v pohotovosti teplomer aj rektálny dithiaden.. a hlavne hlava je v pohotovosti,aspoň tá moja. Mám ten stav stále má očiach. Len si kýchne a ja už kontrolujem teplotu 🙁
Neviem,ako písať do správy, až tak sa tu nevyznám 😇

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre