Ako prekonať strach zo šoférovania?

ardnaxela1989
25. aug 2019

Dobrý deň mám 30 rokov a chcem respektíve musím si urobyt vodičský keďže som sama z malou dosť ho potrebujem ale bojím sa šoférovať bojím sa ze nesprávnym jazdy co vám pomohlo ako ste sa to naučili hlavne tie ktoré ste mali tiež strach

kamilka281986
25. aug 2019

@ardnaxela1989 ísť sa učiť najprv niekde na poľnú cestu 😊porozkladat si fľašky a cuvat pomedzi 😉strach tak rýchlejšie prejde

amelia000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larisalarisa
25. aug 2019

Ja som sa bála neskutočne. Proste som mala paniku . Potom som zrazu bola prinutena sadnúť a ísť. Sama a len sama. A bolo to potom iné. Pochopila som , že auto urobí len to, čo chcem ja. Ak som zvládla ja, tak potom i vy.

luliu
25. aug 2019

Pomôže ti len jedna jediná vec a to spraviť vodicak a šoférovať, šoférovať a šoférovať. Postupom času strach opadne a príde istota

fkata
25. aug 2019

Urobiť si VP, potom jazdiť a jazdiť.
Úprimne, autoškola Ti dá len základy, jazdiť sa naučíš sama a aj techniku jazdy si osvojíš sama.
Ja som nechcela ísť na VP, donútili ma a teraz som rada, ak môžem jazdiť.

dankanka
25. aug 2019

@ardnaxela1989 mňa prehnali pred jazdou ja, doi aj po nej. Taky strach som mala na začiatku. Oči vytrestene, telo nalepené na prednom skle. Pot na čele, triaška :D. Pomohlo len jazdiť a jazdiť. Aj ďalej, do neznáma. Jazdiť v meste, po dedine, na dovolenku. Všade jazdiť. Napriek strachu. Ale rešpekt mam stále. Co je myslím aj dobre.

ardnaxela1989
autor
25. aug 2019

Ja som taka tremistka ze ja sa bojím ze ani tie jazdy v autoškole nesprávym 😀

olisia
25. aug 2019

@ardnaxela1989 nič mi nepomohlo 😀 VP som spravila pred rokom. Strach neskutocny. Treba mať aj dobrého inštruktora. Ja som natrafila na veľmi protivneho. Potom som ho zmenila a bolo lepsie. VP som.spravila na druhý pokus 😀 prvykrat som kuzelky dokecala. A keď som už mala.vodicak v peňaženke, pol roka som šoférovala len tak že manžel musel sedieť vedľa mňa. Po pol roku ma situácia prinútila nastúpiť do auta s dcérou bez muza. A jak dobre bolo 😀 nikto mi do toho nekecal 😀 vodičák mám u rok ale doteraz mám predtym rešpekt a.chodim len po cestách ktoré poznám

lubomir_j
25. aug 2019

Ahoj ja napisem svoju skusenost. Vodicak som robila v 2011 a soferovat som zacala v novembri 2018. tiez som mala strach...ale ten pramenil viac menej zo spojky (viac krat som ju zle zosliapla a auto v strede krizovatky zdochlo). V robote som ale bola donutena kvoli poobednym smenam zacat jazdit. Takze sme kupili auto s automatickou prevodovkou. Je to naozaj lahsie jazdit na takomto aute. Prve jazdy som sa samozrejme bala-treba ist ked je co najmenej aut (ja som chodila medzi 4/5 rano takze pohoda). Teraz po 3/4 roku jazdenia si naozaj viac verim, hoci nerada predbieham. A samozrejme zatial zname trasy ale postupne sa snazim viac a viac. Treba si teda uvedomit z coho prameni strach a chybu moze spravit aj skuseny vodic (aj mm minule v krizovatke zdochlo auto😂😂). Na zaciatok zname trasy a pomaly to pojde😉

asia83
25. aug 2019

@ardnaxela1989 Toto aj mňa zaujíma. Tiež mám strach zo šoférovania. Nie som duchaprítomná a bojím sa havarovania, ohrozenia života blízkych či svojho.

maryetta
25. aug 2019

Poviem ti. Vodicak mam 12rokov. Z toho 2roky som soferovala. 10rokov nic.
Tiez 2male deti. Vsade kam sme isli soferoval manzel. Neskor ja s detmi vzadu.
Teraz je strach neskutocny. Idem aspon na male trasy ale... nebojim sa auta a soferovania. Bojim sa tych “debilkov” co jazdia ako blazni ☹

jana_eyre_2
25. aug 2019

ja som si spravila vodicak v roku 2009.. chvilku potom som aj obcas jazdila, ale ako som otehotnela v 2011, tak som sa zacala sialene bat.. prakticky prvy krat potom som si za volant sadla len raz, v roku 2015 - sla som par km do lidla.. cely nakup som sa triasla a potila zo stresu, ze ma caka cesta spat.. nejako som sa domov dostala a opat som uz za volant nesadla.. potom, ked sa mi narodilo 3dieta, kupili sme velke rodinne auto, automat - kvoli mne.. par krat som sla, bolo to lepsie ale tym ze je obrovske, zase stres..

nakoniec ma proste donutila situacia - postavili v dedine novu skolku a najstarsieho tam preradili - od domu to je 2km.. velmi som sa bala, ze ked zacne skarede pocasie, ja budem musiet dve zvysne deti nutit chodit peso pre najstarsieho.. tak som si spravila plan - 15.9.2017 kedze bol sviatok a prazdne cesty som sadla sama do auta a premyslela si lahku cestu k skolke - nasla vhodne miesto kde by som zaparkovala a urobila si niekolko krat okruh.. 19.9. som prvy krat sla tu cestu aj s detmi a postupne som si zvykala a zvykala, ze teraz uz idem v pohode kamkolvek, aj zaparkujem.. vzdy si ale musim naplanovat cestu aby som sa citila isto, ale chodim bezne aj poBA a to uz je podla mna vyssi level 😂 (mam ale vyhodu, ze som bola dlhe roky spoluhazdec a som z bratislavy) takze tento september to budu 2r a deti mi vravia, ze uz jazdim ako tato 😂

mala som uz aj mensiu nehodu, raz som sa nesustredila dostatocne a osuchla som sa o branu do parkoviska v skole.. museli sme az dvere menit, odvtedy si davam vacsi pozor.. dost ma to ale vystresovalo..

maciatko2212
25. aug 2019

@ardnaxela1989 ja som na tom rovnako už 2 roky sa odhodlávam ísť robiť vodičak

dankanka
25. aug 2019

@ardnaxela1989 a tak nespravíš na prvý urobíš na druhý.. Tretí, štvrtý.. Proste raz urobíš, ak budeš chcieť 🙂

77daniela77
25. aug 2019

Ja mam roky vodiča,aj som šoféroval dobre,sama za seba sa nebojím šoférovať,ja sa bojím tých druhých šoférov/🙂

shilou
25. aug 2019

Presne toho isteho som sa bala aj ja🙂 Presne na 30rokov som si aj ja urobila vodicak...a nelutujem. Som sebestacna.

ivanka12311
25. aug 2019

Tiež som sa bála, teraz si sadnem a idem keď musím...ale vždy mám pred tým rešpekt nazapinsm ani rádio nič len sa sústredím dopredu na cestu 😃...

kikidee
25. aug 2019

Podla mna je zaklad nepanikarit a nestresovat. Zdochne ti auto na krizovatke? No a co, nie si prva ani posledna, kaslat na vytrubovacov, zapnut blikacky a pekne porozmyslat co mas dalej robit. Drzat sa v pravom pruhu a svoju jazdu prisposobit svojim schopnostiam. Odporucam aj zaciatocnicku nalepku na auto.

canerko
25. aug 2019

Ja mam vodicak tri mesiace.Predtym som jazdila bez vodicaku rozne auta aj kombi.Vsetky skusky som spravila na prvu.A potom ked som mala sadnut za volant strasna panika aj ma prehnalo za kazdym ked som mala ist jazdit.Vyberala som si jednoduchsie parkoviska a cesty.Po mesiaci ako keby utalo.Jazdim bez strachu aj idem do hustejsej premavky.Akurat si planujem vo stredu odviest dve hodiny tam a dve naspat lebo toto teraz co kazdim to su len kratke trasy.

leonka10
25. aug 2019

@amelia000 ja podobne 😂 vodičak mam 12rokov a 0 najazdenych km 😨 obcas mam aj nocne mory, ze soferujem 😂😂

jana_eyre_2
25. aug 2019

@canerko bez vodicaku si jazdila? asi nerozumiem..

mariejenka
25. aug 2019

Jemine,nie som sama, to je úľava. Mna uz brucho boli,lebo muz kupuje auto pre mna,aby som jazdila s malym, škôlka,lekar, nákupy. Vodicak som spravila ako nic,aj jazdy a potom som jazdila az do havarky,odkedy blokada ako svet. Segra si teraz na 34 rokov robi vodicak. Je naspidovana ako vevericka,tak jej aj kazdej babe drzim palce..segra ak citas😸😸✊✊✊

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelia000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leonka10
25. aug 2019

@amelia000 aspoň niekto vie, co prezivam 😊 predstava šoferky sa ku mne nepriblizuje ani nahodou 😂😂 radsej idem bicyklom

dadulala
25. aug 2019

Jaj to poznam velmi doverne. Vodicak som robila s radostou, milovala som soferovat, kym ku mne nesadol otec cholerik.Chytila som taku paniku, ze som potom 15r za volant nesadla.Az ma prinutila situacia a musela som zacat.Vzala som si ze kondicne jazdy a akurat ma ten dotycny rozculoval vkuse mi do toho vravel a ja som chcela robit veci aj podla seba.Tak po dvoch som isla parkrat s manzelom a potom sama.No co ti poviem, prve 3 mesiace vzdy pred soferovanim som poriadne nespala, 3x pred jazdou sa pos..la, schudla som 5 kg a spotila sa aj ked bola zima.Kazdu novu cestu som si pozrela cez google earth, jaj no sranda bola.Teraz po 2 rokoch uz si neviem predstavit byt bez auta.Uspora casu obrovska, hlavne ked som s detmi vacsinou sama.Stale su miesta kam autom nejdem, take ze podzemne parkoviska su level kde nikdy nebudem 😆, nove miesta si vzdy pozriem, no strach uz nemam, iba velky respekt.Mna skor desia tí magori okolo, koli 1 sec. sa spravaju jak besni.Kasli na trubenia velkych gerojov, mne pomohlo aj veeelke Z na okne vzadu.Drzim palce, da sa to zvladnut.Inak po roku jazdenia do mna napalil polsky kamion, dilino mi vpalil do mojho pruhu, aj ma sanitka viezla, vsetko dobre dopadlo a neodradilo ma to jazdit. Zvladnes to 😊😊

canerko
25. aug 2019

@jana_eyre_2 Ano este 1999. v Chorvatsku je vsetko mozne

diewcatqoo
25. aug 2019

Tiez mam vodicak uz 12 rokov a asi 2 km odjazdene po polnej ceste. Pocas jazd v autoskole mi pod auto skocilo asi 3 rocne dieta. Este dobre, ze som sla pomaly a instruktor stihol zareagovat... odvtedy sa soferovania neskutocne bojim.
Minuly rok som dala par jazd po polnych cestach, reku, ze sa musim uz osmelit.. tiez mam dieta a uz by bolo na case zacat soferovat. Mame silne sportove auto, s ktorym manzel jazdi aj na okruhy a raz sa mi stalo, ze som trochu tukla do plynu a hodilo ma o sedadlo. Tak odvtedy som zas pokadena a uz sa aj zacinam zmierovat s tym, ze nebudem nikdy soferovat

andrejka1974
25. aug 2019

@ardnaxela1989 neboj dáš to ja som si robila vodiča až keď som mala 3 dieťa čiže mi bolo 26 rokov strach veľký ale urobila som si ho a teraz po 18 rokoch jazdím furt manžel to využíva