Ako prežívate vianočné obdobie?

enigma7
14. dec 2012

Ahojte mamulky ;)

Ako prezivate Vianocne obdobie ;) mate napecene darceky nakupene ;)? Co mate pre svoju milovanu polovicku pod stromcek dajte tip ;)

lea641981
14. dec 2012

pyzamo mam 😀 pohar simpsonovci na pivo 🙂
minule vianoce dostal osusku s menom a zasteru rad vari aj tento rok som mu chcela zasteru ale kupila som ju skor uz ju ma 🙂

enigma7
autor
14. dec 2012

lea641981
No pekne si to vyriesila /;) ja som milackovi kupila tricka ale zial dozvedel sa tak musim este nieco podniknut ;) dohvie co caka mna ;)

enigma7
autor
14. dec 2012

lea641981

Ale neuskodila by mu ani zastera ;))

lea641981
14. dec 2012

@enigma7 sak a taka vianocne ked bude rybu smazit a pekny obrazok mala sa smeje ked v tom beha ma ju modru a tucniakov na nej velkych ,mala ma 6 mesiacov a riadnu zabavu s nami v kuchyni sa jej paci pri nas 😀 😀 😀 😀 😀

ja mam cervenu s macikmi vianocnymi tak skor aj kvoli malej som to kupila 😀

digysa
14. dec 2012

@enigma7 Sice som teraz v praci, ale ked pridem domov, tak zaznem vsetky vianocne svetla , dekoracie a vianocny stromcek...... deti sa vzdy pozru, ci je nieco pod stromcekom, ja si po veceri slahnem pohar vina, sadnem za pocitac, alebo telku a voniam nase vianocne sviecky a ihlicie so stromceka...

My si s manzelom nic nekupujeme....resp. nic male a osobne, ale tento rok som mu (aj mne) kupila novy kavovar. Moj muz nie je gurman, ale neustale sa stazuje na rychlost kavovarov....vraj pri kazdom je to nekonecny cas, kym sa urobi kava. Tak som mu kupila podla mna jeden skvely kavovat.
My espresso nepijeme, iba prekvapkavanu kavu, takze tie espresso masiny za tisice eur nemusim kupovat 🙂

Zajtra idem cely den balit darceky.....deti aj muz pojdu prec z domu a ja si vsetko pobalim..

Piect sa cosi chystam tiez tento vikend....dostala som dobre tipy od gazdiniek na MK ( za co vam dakujem, vid. moj fotoblog) 😵

lea641981
14. dec 2012

ju zoberiem na ruky a robi buc do tucniakov sranda ze aj v kuchyni pri vareni sa vie mala pobavit na zasterach nasich 😀

enigma7
autor
14. dec 2012

lea641981
Haha ;) aspon sa mate na com zabavit ;)

lea641981
14. dec 2012

@enigma7 inak sa tesim z toho lebo mala rada kuka obrazky v knihach tak som rada ze toto ju viac bavi velke obrazky 😀 😀 😀 na zasterach hotova je z toho a ako hovori s tucniakmi a tato pri nej vsetko miesa lebo mala chce kukat a brbotat ale sak da sa aj varit mu 😀 😀 mala ho trosku obmedzuje v pohybe po kuchyni 😀 musi postat na mieste 😀 ziadne prudke pohyby ale lubi sa nam ze jej sa pacia zastere 😀 😀 😀

slob
14. dec 2012

mňa nákupy ešte len čakajú veď máme ešte čas,ale netreba si to nechávať na poslednú chvíľu.

horana
14. dec 2012

Hlavne sa nesnazim vianocnu atmosferu nejak cielene vytvarat. Najviac mam rada nie vyspickovanu pripravu ale take uplne nenapadne kludne sviatky. A pravidlo skor menej je viac. Menej piect, menej sa stresovat, menej prahnut po dokonalosti. Lebo ide aj o to si oddychnut.
Cize uplne normalne tento vikend ozdobime strom aby si ho deti uzili uz trosku v predstihu, to samo o sebe vytvori atmosku. Tym ze je skor tma v zime, zapalime navecer obcas - kazdy den nestihame, sviecky. Pozerame do nich a rozpravame sa tzv. "cierna hodinka".
Darceky vacsinu uz mam, niektore su na ceste postou, par drobnosti v plane dokupit buduci tyzden.
Na Stedry den mame uz svoje ritualy, co sme si vymysleli, doobeda lavor s vodou pod stromcekom kde pustame v orechovych skrupinach voskom prilepene male sviecky, detom pustime nejaku vianocnu rozpravku. Potom sa ideme vzdy prejist cela rodina. Snazime sa ist vzdy aj do prirody, kde si vzdy odfotime ake bolo pocasie ten ktory rok na Vianoce, ci bol sneh a tak, potom si to pridame k starsim "kolazam". Ideme aj do kostola kuknut jaslicky. Snazim sa mat navarene uz den predtym (salat, polievka, ryba predpripravena), takze ked dojdeme, uz sa len nachysta skorsia obedo-vecera, po nej ide muz s detmi privolat na balkon Jeziska prskavkami, davaju mu znamenie. Kym vyprskaju tych par balikov prskaviek, nenapadne nainstalujem darceky a pridam sa akoze k nim. No a ked doprskame ideme sa pozriet ci sa podarilo privolat.
Potom sa hrame s darcekmi, vzdy su aj knizky aj spol. hra min. jedna...doteraz vzdy nadsenie trvalo tak do 22hod kedy uz su z tych novych veci a pokrocilejsej hodiny a unavy akurat tak kaput a nazenieme ich aj cez protesty do posteli.
Takze tak... 😵

Jaj a pre milovanu polovicku, dospeli si nedavame vecne dary, ale si uz tradicne davame v obalke letenky na spolocnu letnu dovolenku pre celu rodinu, spolu s vytlacenymi fotkami plazi ktore tam planuejme navstivit. A tesime sa z toho cela rodina aj deti.

lea641981
14. dec 2012

letenky?aj ja chcem taky darcek 😀

blackcat8885
14. dec 2012

Ja mám napečené a ozdobené medovníky,v pondelok pečiem vanilkové rožky a darčeky nakupujem až 21 ked na to budem mať konečne čas 🙂

sante81
15. dec 2012

som asi jediná ktorá nemá kupene darčeky, necíti ziadnu atmosféru vianoc, pri 2 chorych detoch ked sedíme doma mi to tento rok nejako uniká. ja si pod stromcek zelám len zdravie pre celu svoju rodinu a aby môj chlap bol viacej doma ako v práci.

jerryjanka
15. dec 2012

ja tak zavidim - ja mam hrozne tyždne posledne
začalo to v novembri ked muž dostal kiahne, ked sa z toho ako tak dostal - dostala ich staršia dcerka - ta sJa vyliečila a bum teraz ich ma mladšia - ta ma len 3 mesiace - do toho ja akutna laryngitída- horučky, bolesti, kašel
je mi do plaču fakt. Doma binec, okna špinave, prach napadany všade, no hrozne - ja sa citim skôr na umretie než na nejake gruntovanie bytu. a tak ako @sante81 jedine čo si želam je aby sme o tyžden boli zdraví a spolu, to by som už aspon nejak malo upratala nazdobila nech ma aspon staršia ake take vianoce. Viac mi netreba. Hrozne sa citim a hrozne sa bojim o malu. 😢

lea641981
15. dec 2012

u nas tradicne so synom pecieme,mu u urobim cesto on vykrajuje ja hadzem do truby 😀
ked pride synovec prida sa tiez a potom zdobime medovnicky a potom malemu prekrajujem zemiacky uvarene v supke a on ich pretlaca 🙂 pomaha so salatikom a ma ho rad 🙂
ozdobujeme stromcek a pustame si vianocne piesne a rozpravky 🙂 chodime na prechadzky 🙂 dame vienocny punc na namesti maly kukuricu varenu 🙂 obdivujeme betlehem 😀 😀
milujem chvilu ked sa stretnem tento rok prve vianoce pri stole uz aj s dcerkou 😀 😀
maly ppa sosovicu ja s chlapom hrikovicu s dubakov a potom rybu a salatik dame a oblatky s medom a cesnakom a kukame rozpravocky a rozbalujeme darceky 😀 to ma maly najradsej 😀

ja sa tesim ze mame co jest a pit 😀 ja darceky nemusim 😝 ale ked to musi byt 😀

dianka2374
15. dec 2012

Tak my sme doma pečieme deň dva pre št. dňom stromček tento rok máme postavený skôr stavali sme už 4. decembra :D darčeky zo strany dcéry i syna ktoré nám a sebe navzájom darúvajú sú už pod stromčekom a aj my sme dali darčeky pod stromček pre nich nemám akurát darček pre manžela idem mu kpiť novú bundu pod stromček :D

pimpulienka
15. dec 2012

Normálne 😉 Napečene mám ešte niečo vykuzlim a darčeky z časti pokupene. Pre dcerku mam darčeky už davnejšie. Pre manžela mam kvalitnu peňaženku a v nej darčekovu kartu so vstupmi do Golemu..asi tak

kukucka1982
15. dec 2012

@sante81 nie si jediná, čo nemá kúpené darčeky, môj chlap je v práci od rána do noci, a keď je doma náhodou na chvíľu, akurát tu spraví bordel, naziape, za 5 minút čo strážil malú si dieťa rozrazilo čelo a líce. ja nemám chuť na nič. malá konečne zaspala, na chvíľu som si sadla. keď som šla piecť, chlap mi vynadal, že načo to idem robiť. atmosféra vianočná ako vyšitá...aspoň, že je malá zdravá. to jediné ma teší. bez ohľadu na ročné obdobie...