Ako riešiť schodisko kvôli bezpečnosti detí?

jankaberto
9. aug 2013

Čakám bábätko a aj kvôli našim dvom drobcom sme sa rozhodli, že sa presťahujeme do domu. Doteraz som však pri nich nikdy nemusela riešiť schody, tak sa toho trošku obávam. Stavebné práce sú už v plnom prúde a téma schodiska je ešte stále otvorená - aké schody a ako vyriešiť to, aby si tam na nich drobec neublížil.

janinah
9. aug 2013

schody urobte normálne a dáte zábranu na schody

hradnapani
9. aug 2013

@jankaberto to nie je len o detoch, ale aj o dospelych. Urcite by som dbala na naozaj nesmyklavy povrch, plus by som tam dala aj nejake protismykove pruzky. A kvalitne zabradlie, aby sa mohli aj deti pridrziavat. A aby schodisko splnalo normy, co sa tyka naslapnej vysky schodov, aby nebolo prilis strme. Mne osobne sa nepozdavaju z hladiska bezpecnosti tocite schodiska. Ale deti si velmi rychlo zvyknu na vsetko 😉 A tie zabrany - branicky na schodisko su super vec.

katkanova
9. aug 2013

@jankaberto moji svokrovci maju v dome schody z akych mam zavrate ked si predstavim nasho maleho v ich blizkosti -popisem ti ich a take nedajte 😀 kratke na naslapnutie, tocite, mramorove a smyklave a tvrde, so zabradlim ktore miestami nie je 🙂 takze presny opak toho a navrch branicku

katkas1
9. aug 2013

suhlasim s janinah, zabrany uplne stacia, ked sa moje deti neprizabili este na schodoch a ani sa nepokusaju o to aby otvorili zabranu tak to postaci aj u inych 😀

jankaberto
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
13. aug 2013

@jankaberto tie zabrany - branicky vyzeraju takto: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5022...
dostat ich obcas aj v lidli, ale vzdy ich najdes v ikey, baumaxe ci hornbachu. V jednom z tych poslednych dvoch menovanych obchodoch som videla branicky aj v drevenom dekore, tak sa vam budu mozno viac hodit k drevenym schodom 😉

zuzana_kov
6. dec 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

Zienky poradte!! :( U nas je momentalne tiez aktualna tema schodov, som z toho zufala s 2mi detickami ....dajte set nejake rady prosiiim, pripadne ake mate skusenosti deti+schody

opica
6. dec 2015

Ja som nestandardna matka, mam dve deti,ktore vedeli jednu z prvych veci,ked zacali lozit vychadzat a schadzat zo schodov. Ppkial mate v d

opica
6. dec 2015

Sa mi to odoslalo skor...
Pokial mate v dome schody, urcite je to lepsie riesenie ako zabrany. Takisto mame krb, kvety na zemi a nikdy som nemusela specialne riesit, ze by sa chytali alebo ich likvidovali. Vzdy je najlepsie naucit a vysvetlit...ono to chce nejaky cas, ale raz tu zabranu date dole, pripadne zabudnete a moze fakt nastat pruser

bosoriak
6. dec 2015

@zuzana_kov Kym boli deti lezuni, mali sme branicky z IKEA. Ked sa naucili chodit, ucila som ich chodit aj po schodoch. Od tych 2.5-3 rokov chodili po schodoch same. Parkrat spadli samozrejme, naucili sa, ze sa chodi pri zabradli a ze po schodoch sa chodi opatrne. Zas z toho netreba robit taku vedu. dieta aj ked spadne na schodoch, neznamena to, ze sa hned dolame, neboj 🙂

petra_maminka
7. dec 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

@zuzana_kov Tak my ked sme stavali dom tak sme vedeli ze pridu deticky, nejak sa na to myslelo vtedy a uprimne tiez som sa obavala ze co male deti a drevene schody, ale nakoniec cassom som prisla na t ze ved na tych drevenych sa vlastne vobec nesmyka 😀 neviem ci len ja osmmala take obavy, ale urcite sa nicoho neboj, max. padne batola na zadok 🙂 ved vzdy si das nanho pozor

1tatiana137
7. dec 2015
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

urcite treba zabranu, aby si deti neublizili

zuzana_kov
9. dec 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

dakujem za kazdu radu !! 🙂 tak urcite zabranu dame na schody ked budu deti malicke.....
@petra_maminka a to mate nejake specialne tei schody ked sa nesmykaju? myslim nejaku upravu ci obyc?

sisaka
9. dec 2015

ja som to riesila ako @opica a uplne s nou suhlasim , naucila som syna po tych schodoch lozit (normalne som mu ukazala, ako to robit bezpecne) a neskor chodit, nemusela som saliet, co sa bude diat, ak sa zabudne dat zabrana, ci sa ocitneme na navsteve, kde zabrany nemaju. Mam kamosku, ktora pouzivala zabrany a obe jej deti mali dlhodobo problem schadzat zo schodov a to aj v starsom veku, ku nam ani koli schodom nechcela chodit, lebo im musela stat za zadkom ( tym nechcem povedat, ze to tak musi byt, mozno len boli motoricky nezdatni)

petra_maminka
12. dec 2015
Používateľ petra_maminka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petra_maminka.

suhlasim s sisaka, jednoznacne je to lepsie, aj ked par razy padne na rit tak pochopi ze treba byt opatrne ;)

@zuzana_kov viesco ja ti neviem povedat ci to je nejaka specialna vrstva na tych schodoch, vybavoval to manzel :D ale ja si mylsim ze nie, ze to je len klasicke drevo ale mozem sa spytat ak by ta to moc zaujmalo, napis mi do spravy potom, ale inak su to taketo schody podobne velmi empate.sk/schody-a-schodiska/stupnicove-schody/stupnicove-schody-3

zuzana_kov
21. dec 2015
Používateľ zuzana_kov je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zuzana_kov.

@petra_maminka dakujem ti este raz za radu 🙂 urcite sa do spravy ozvem, ak budem daco potrebovat sa este spytat a dakujem za stranku urcite mrknem na to ked bude trosku viac casu 🙂