Ako riešite problémy s posielaním peňazí za predaný tovar?

damiana
6. dec 2011

Ahojte. Potrebujem poradit. Mam strasne zlu skusenosť z predajom na bazary. Až sa mi rozum pozastavuje, ako niekto moze tak klamat. Jedna sa oto, ze som od "nemenovanej" pani kupila bundicku, ktora mi po vyplatení stale nechodila, tak som dotičnu kontaktovala, ta mi nato napisala, ze bundicku poslala, ale pojde sa informovat na postu, ze kde je problem. Potom mi napisala, ze bundicka je stale na poste, ze sa balik stratil a ona ho musi ist prebalit,lebo so starou peciatkou ho nemozu poslat. Opytala sa ma, ci este bundicku chcem, alebo mi ma vratit peniaze. Tak som jej napisala, ze chcem bundicku. Ked zasa nechodila, zasa som jej napisala, vtedy uz bola chora, a ze ju este neposlala. Tak som si vyziadala vratit peniaze. Suhlasila. A tu nastal problem. Peniaze mi "ževraj" odoslala 30.11. ked mi ani 3.12. nenabehli, pisala som jej ze co sa deje? Ona mi odpisala, ze peniaze poslala este toho 30.11. a ja ju klamem, ze mi nenabehli, a zacala sa vyhrazat, ze ma manzela pravnika, a bude to riesit sudnou cestou... Skoro som onemela. Peniaze nenabehli ani v 5.12. , tak som jej este pisala, nech skontroluje cislo uctu, ci sa nahodou nepomilila a neposlala to niekomu inemu. Jasne, ze to uz mi poslala daky vypis, ci co to bolo, ze peniaze odoslala, ale musela zadat datum 5.12., a ze ked mi nabehnu peniaze este raz, tak uvidim...
Jasne, že už som vedela, ze dnes mi peniaze nabehnu (6.12.) ked ze ich vcera odoslala. Este mam to tusenie, ze ich poslala aj dnes a skusa namna nejaku habaduru. Nastastie mam vypisy a tie nepustia, no nie??
Mate niekto podobnu skusenosť? Alebo riesili ste uz podobny problem. Dakujem za vsetky dotazy !

mandragora22
6. dec 2011

ahoj, hod svoj pribeh tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/
a kludne aj s nazvom nicku, nech si dame viacere pozor na takychto ludi 😉 😉 take veci sa nerobia, takto zavadzat a natahovat..

damiana
autor
6. dec 2011

@mandragora22 vies mna najviac trapy to, ze doticna, to somnou vobec nechcela riesit, hned sa ohradila tym, ze to bude riesit sudnou cestou, ze si ziadam od nej peniaze,ktore mi uz prisli, Mohla chcet vidiet, moj vypis, no nie, rada by som jej ho poslala, viem, ze stat sa moze vselico, ze peniaze sa mohli niekde "pozabudnut" ja som to riesila slusne, iba som sa pytala, a ona ma hned obvinila,ze klamem, ze peniaze na ucte mam. Jasne mam, ale nabehli az dnes, na moje naliehanie....

mandragora22
6. dec 2011

@damiana tak ju posli do prdele, nech si to riesi sudnou cestou, ved mas vypis, kedy ti prisli peniaze, nie? a napokon, to riesenie sudnou cestou by prinalezalo skor tebe, ved ona ta tahala za nos niekolko tyzdnov, nie ty ju, netrap sa, ona ta neda na sud, ved to je trapne pre taketo talafatky davat niekoho na sud preboha ziveho! ale inak, niekoho mi to sialene pripomina, poslem ti IP

liz_lemon
6. dec 2011

@damiana nechapem, co chcela riesit sudnou cestou, ved ty si bola ta ukratena, lebo si nemala ani peniaze ani bundu...takychto ludi sa netreba bat, vymyslaju si hluposti, aby zastrasili ludi

damiana
autor
6. dec 2011

@mandragora22 moj manzel sa namne smeje,že čo si z toho robim tazku hlavu...ale mna to vazne stve, a som fakt zvedava, ci mi v nasledujucich dnoch este pridu od nej peniaze, lebo mam taky citak,ze to uz musi tak zahrat, ze mi ich poslala dva krat... Ta "nemenovana" ma inzeraty aj tu, aj na mimibazare, aj babybazare. Toto sa udialo cez mimibazar. Nejde mi len do hlavy, ze kolko tam ma dobrych hodnoteni, a prave mne sa musi stat toto... ☹

lypka
6. dec 2011

@damiana to si ešte obstála dobre. ja som peniaze poslala a nedošla mi ani postielka, ani peniaze späť ani žiadna komunikácia, takže tak 😒

damiana
autor
6. dec 2011

@lypka a nedalo sa to nejako riešiť dalej??

lypka
6. dec 2011

@damiana no neviem ako som jej raz ked mi po týždni nič neprišlo tak mi napísala, že poslala až v piatok lebo skôr nestihla, lenže ked neprišla ani na další týžden tak som písala zasa a to už ani obraz ani zvuk a tak už prešiel mesiac, no ale ked je toto chýba no nech si to užije 😠 môže sa stať čokoľvek, že sa nedá ale mesiac je už dlho takže zverejním aj nick : mh6

bebemaly
6. dec 2011

@damiana vieš ako je to príslovie, zlodej kričí chyťte zlodeja,fakt smutné ☹

damiana
autor
6. dec 2011

@bebemaly na toto prislovie som aj zabudla 😉 , len neviem, ci sa ma natom clovek smiat alebo plakat... 🙂 ☹

damiana
autor
6. dec 2011

@lypka no tak to je vrchol, a islo o velku sumu?

lypka
6. dec 2011

@damiana nebolo to zasa také horibilné 15 eur, ale na rozhadzovanie nemáme takže dosť

damiana
autor
6. dec 2011

@lypka Aj toto bola suma 9,40€ ,ale boli to moje peniaze, na ktore som sa len pytala, a ona hned, ze peniaze mam a ze jej klamem a blabla, ked som jej napisala, ze ma moze dat na sud, ze mam svedomie ciste, ze vypisy nepustia,tak peniaze mi zazracne dnes nabehli a mozno ja uz v tejto chvili "celím obvineniu" z klamstva. 😀

damiana
autor
6. dec 2011

@mandragora22
@liz_lemon
@lypka
@bebemaly Tak toto mi prislo pred par minutami od skvelej predavajucej : Napisala som jej , ze Ok, mozme to riesit cez pravnikoz 😀 😀 😀
Ona : Ešte niečo máte na srdiečku ? Riaditeľ Tatrabanky je náš známy, u mňa
chyba nenastala.
No , vidíte, tak to bude riešiť môj a Váš právnik 🙂 Mňa takisto
výpisy nepustia.
Nechajme to tak, lebo dohadovať sa pre pár eur, nato fakt nemám čas,
chuť ani náladu.
Som rada, že sa to vyriešilo aspoň tak, že máte peniaze, koľko , to už
nebudem riešiť.

To uz ake znamosti, manzel pravnik, riaditel Tatrabanky jej znamy, ako klobuk dolu 😀

bebemaly
6. dec 2011

@damiana jááááj, ťapka je to, dýchaj veľa dýchaj...úplne chápem tvoje rozčúlenie, zažila som niečo podobné, ale pani je zrejme choromyseľná, tam sa nedohádaš, takže platí čo som napísala v úvode 🙂

damiana
autor
6. dec 2011

@bebemaly 😀 😀 😀

mandragora22
6. dec 2011

@damiana hej, presne ako pise
@bebemaly 😀 😀 😀 😀 😀

mirkita
6. dec 2011

@damiana tak toto je iny vtipny pribeh, najma ta nakopirovana komunikacia...ide zjavne o nejaku hlupucku pani ktora sa ohana uplne nepodstatnymi znamostami...vsak v tatrabanke pracujem neviem kolko sto riaditelov...a co by cez necho chcela riesit??? a ze ma manzela pravnika...to je asi stary trik 😀 asi sa len netreba zlaknut takychto blabolov..pani ta mozno skusala pokial sa das alebo nestihala poslat peniaze tak zahrala divadielko a este si mysli ze z toho vysla ako super poctivec 😀

damiana
autor
6. dec 2011

@mirkita presne ako si napisala 😉

sisaha
6. dec 2011

@damiana absolutne si z toho nerob tazku hlavu. Take "poctive" tu uz boli, co sa ohanali vsetkymi moznymi pravnikmi a riaditelmi...Tym riaditelom TB som sa neskutocne pobavila 😀.

damiana
autor
6. dec 2011

@sisaha no to hej, ten riaditel dostal uz aj mna, na plnej ciare 😀 😀 Este par mailov, a bude mat znamosti aj u toho najvyssieho 😀 😝

sisaha
6. dec 2011

@damiana zasada - ak sa ti niekto začne ohanať znamostami, tak nielen, že nikoho nepozna, ale nevie kam z konopí....a mna práve najviac vytocia práve takí, čo poznajú otcovho koňa psa... 🙂

damiana
autor
6. dec 2011

@sisaha 😀 😀 no to mas pravdu, ona totiz pozna kade-koho, ale samu seba asi nie 😀 😝

damiana
autor
6. dec 2011

sranda je,co napisala tu poslednu vetu, ze jej je jedno kolko mi poslala penazy hoc aj 2x, uz to nebude riesit 😀 😀 , aka mila, co si len kupim za tie "peniaze navyse" 😀 😝 . Bodaj sa jej chcelo stikat najmenej odteraz do rana 😀

liz_lemon
7. dec 2011

@damiana okrem toho, taketo "problemy" s platbami sa riesia vzdy v banke, pretoze banka poskytne vypis transakcii platieb, a to je jasny dokaz, a keby aj platbu poslala, a ta k tebe nedosla, vratili by jej ju naspat na ucet, sud by ju hnal kade lahsie, ak by tam otravovala s takymi hlupostami, sama sa strapnila, takymi vyrokmi o pravnikoch
zjavne islo o osobu, co to skusala, ci sa zlaknes

libka1
7. dec 2011

no fasa story, ale aspon som sa na rano pobavila nad ludskou hlupostou 😀
@damiana nic si z nej nerob, skoda stracat cas myslienkami na nu 😝