Ako sa naučiť cudzí jazyk?

ceciiilia
19. máj 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat ci mate niekto skusenost, ze ste chodili do jazykovej skoly a tam vas od zakladov ucili jazyk az do podoby, ze ste nim vedeli hovorit ja plynule.
Mala by som zaujem zacat sa ucit rusky, avsak neviem ci to ma zmysel v jazykovej skole, ci ma to naozaj naucia. Dakujem za odpoved 🙂

tinuska4
19. máj 2013

ahoj, mne sa naozaj velmi paci, ak niekto polozi otazku, ci ma niekto nieco nauci..sama sa musis ucit! je to na tebe, nie na niekom inom,ty musis do toho investovat a byt trpezliva, a hlavne to chce cas, ludia v dnesnej dobe sa chcu naucit rychlo a vela, si toho schopna? potom chod do rusky hovoriacej krajiny, kde budes rozpravat vkuse rusky, tak sa naucis (po case) :o))) vzdy musis zacat od zakladu, slovna zasoba, kratke vety, a potom sa dalej rozvijat, a co najviac rozpravat.
najdi si ucitela ak ti vyhovuje face to face, a ak si ho mozes dovolit, najlepsie nejakeho Rusa,ktory tu zije, ale podla mna by mal byt povolanim ucitel, pretoze aj ja, sice rozpravam po slovensky ale neucim tento jazyk, lebo nim nie som. drzim palce :o)

patesladko
19. máj 2013

ja som toho názoru ako tinuska4.. som učiteľka NJ a ANJ, učím decká v školách.. tam som názoru, že inak to nejde, aby získali nejaký základ, najhlavnejšie však je venovať sa tomu a chcieť sa to naučiť.. ja osobne som napríklad a angličtinou začala dva roky pred univerzitou a niekedy som to na výške mala ťažké, bolo cítiť rozdiel medzi mnou a mojimi spolužiakmi, ktorí z tohto jazyka maturovali.. neriešila som to doučovaniami, proste som si sadla a učila sa.. nič iné ťa nezachráni, bohužiaľ, ale je to tak.. doučujem aj kamarátkinu sestru momentálne, ale je to hrozné, baba si nerobí úlohy, príde na 60minút a čaká, že jej nalejem niečo do hlavy, čo z nej spraví native speaker-a ☹
ak sama chceš, dokážeš si nájsť aj dosť materiálov, hlavne, keď si začiatočník, stačí ti učebnica pre samoukov, kvalitný slovník a internet ako vidím máš, takže nič iné nepotrebuješ, existuje aj x stránok na komunikáciu s rodenými hovoriacimi, kde sa môžeš popýtať aj na gramatiku, ak ti niečo nie je jasné.. môj priateľ sa momentálne samo-učí nórsky a poviem ti, už má za sebou tri učebnice, nemá problém si prečítať stránky v nórčine, keď niečo nerozumie, kukne v slovníku..

trish31
19. máj 2013

Ja som chodila na spanielcinu do najprv do jazykovej skoly a nedalo mi to absolutne nic.Potom som si zaplatila sukromnu doucovatelku,kocku,co zila odmalicka na Costa Rice,vzdy sme sa stretavali v kaviarni na hodinku a pol,prebrali jednu lekciu,citala so mnou,pomahala mi,uz po par lekciach som vedela pekne sa dohovorit,teraz sem tam aj s muzom prehodim spanielsky nieco a vlastne vdaka nej som sa naucila pekne spanielsky.Nie je to uzasne,ale dohovorim sa a rozumiem.Takze podla mna sukromny doucovatel je najlepsi,mimochodom ma vysla lacnejsie ako jazykovka 😉

A stranka ako tu uz bolo spominane,na pisanie si s inymi ludmi zo zahranicia je uplne super,mne to dost pomahalo,dokonca som si tam aj muza nasla....

kavaapalma
19. máj 2013

napriklad je dobra stranka www.livemocha.com ja sa tam tiez snazim ucit anglinu...

stanley02
28. máj 2015

Ked mas ciel a chces sa don dostat, vzdy existuje viacero moznosti. Lenze nie kazda je rovnako ucinna.
Rovnako to plati aj pri uceni jazyka. Mozes si zobrat ucebnicu a ucit sa sama. Naucit sa slovicka cez slovnik. Ist na kurz. Pozerat filmy v cudzom jazyku. Ist na jazykovy pobyt.

No nech uz si vyberies cokolvek, tvojim cielom je asi vediet hovorit. Na to existuje iba jedna najlepsia metoda. Rozpravaj v danom jazyku. Nic prekvapive, ja viem. Ale toto je asi jediny sposob, ako sa naucit rozpravat cudzim jazykom. V takom pripade môžeš ísť na jazykový pobyt, ale to by si podla mna mala mať aspon nejake zaklady jazyka, aby si nieco vedela. Mozes ist aj na kurz, ale daj si pozor na to, aby si sa tam len nebiflovala slovicka. Niektore skoly ale pouzivaju speak direct method. A uci sa nou aj rustine Napr. http://topenglish.sk/speak-direct-method-kurzy-... Sice tu nenajdes rustinu, ale mas tam nejake informacie o tejto metode. Ak by si teda sla na nejaky kurz, tak urcite by nemal byt len o uceni sa slovicok, ale hlavne o rozpravani.

meusicka
28. máj 2015

ahoj, nooo pokial si rozhodnuta ze ten jazyk sa naucis tak to ta bude pohanat aby tomu naozaj aj tak bolo. mozes sa zapisat na nejaky kurz, kde ziskas zaklady, ale potom to je na tebe ako na ne budes dalej budovat. resp. co mas v plane, ja sobne si myslim, ze ked mas schopne zaklady a stym skocis do tzv. hlbokej vody, teda pojdes niekam kde sa tym jazykom hovori, to ta potom najlepsie nakopne aby si na ten zaklad dalej budovala.
ja osobne som sa plynule naucila hovorit este pocas skoly, NJ ale ked som sa prestahovala do AT tak som na ten moj zaklad, co tu kazdy obdivoval, naozaj este nabrala kopu dalsich vyrazov a dennym pouzivanim som nabrala sebaistotu a pod. je sice pravda ze uz aj na SVK som pracovala vo firme kde som denne pouzivala ci uz NJ alebo AJ. a oba som mala zo skoly. takze prichodom do AT som bvobec nepocitovala obavy ze by som to nemala zvladnut.
rustina s inac aj mne pozdava.... tak ti drzim palce ... ved a aj hovori kolkymi jazykmi rozpravas tolko krat si clovekom 😉

patkaza
1. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

naučia ťa tam toho hodne ale treba sa vzdelávať aj samostatne a prípadne vybehnuť niekde za hranice a skúšať hovoriť cudzim jazykom v praxi ... napr. ukraina je vhodná kto sa nebojí 🙂 ... podobne pri uení s jazykmi to majú aj deti http://akoapreco.com/ako-naucit-dieta-hovorit/

lucyan
21. aug 2016

Ahoj, ja som do jazykovky nechodil ale učím sa teraz cez online kurz angličtina bez biflovania. Je to riadne fajn kurz, pretože počúvam a zároveň čítam a vyslovujem potom vety a frázy po anglicky 🙂 Ak by si našla niečo podobné na ruštinu, tak určite odporúčam, takto to vyzerá: www.anglictina-bez-biflovania.sk/osobne-zamena-...