Ako sa vám osvedčila prírodná kozmetika?

lyongirl
20. máj 2008

Ahojte žienky, chcem sa spýtať, či niekto používate prírodné kozmetické prípravky, napr. Weledu, alebo aj niečo iné, čo nepoznám a ako sa Vám osvedčili prírodné produkty. Uvažujem o tom, nakoľko mám problémy s pleťou a už neviem, čo si na ňu dať... Zaujalo ma bambucké maslo a aj všeličo iné.
Potešia ma nejaké postrehy, rady a pod. Ďakujem.

ecinazuz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alena222
4. jan 2010

Rada by som pridala moj názor:
ORIFLAME= ROPNA KOZMETIKA
Odporucam weleda,lavera,logona,alverde.

dahlia23
5. jan 2010

ja tiež používam Nobilis Tilia. občas niečo kúpim v DMke - Alverde, ale na Nobilis nedám dopustiť. 🙂

mywiel
5. jan 2010

Na Welledu nedam dopustit, aj pretoze sa vyraba u nas... 😉 ale je fakt uzasna, pouzivam ju ja aj pre dcérku. Po sampone z Calenduly su nadherné lesklé vlasy. 😉 😵

kalu
5. jan 2010

Já už několik let používám na pleť kosmetiku Saloos a nemůžu si ji vynachválit- k pleti je hrozně jemná- mám problematickou a velmi citlivou pleť a Saloos výrobky jsou pro mě naprosto ideální.
Jinak mám taky dobrou zkušenost s přír.kosmetikou Alverde,Weleda,Uterkam,Cannaderm (mám tedy jen jeden krém, ale je výborný)
naopak lavera je na můj vkus moc přeparfémovaná 😒
V podstatě používáme s malou jen přírodní kosmetiku,z té konvenční jen když něco dostanu jako dárek

cinkxa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliettte
20. feb 2010

ja mam tiez vlasy suche, vlnite a v podstate preto si ich nefarbim, rozmyslala som nad henou, alebo nejakou farbou- nie trvacou ale s zmyvatelnou, ale skusala som len palette, podla kadernicky palette vobec nie je dobra znacka, inak na vlasy som pouzivala schwarzkopf- kondicioner po umyti-neoplachuje sa, zvlhcujuci, aj sampon, ale je to pre mna dost drahe, tak som ostala pri yves rocher- sampon aj kondicioner, inak som este mala z body shopu- medovy sampon a kondicioner-tiez klasicke zmyvatelne ale podla mna dobre, tiez som skusala od manufaktury pivny balzam ale je moc tuhy a nemyslim ze by vlasom pomahal, tiez prijmem dobre rady, pouzivam pravidelne aj serum na konce, mozno by bolo dobre ho davat aj kazdy den, alebo na suche vlasy su asi najlepsie prave bezoplachove zvlhcovacie kondicionery, ktore sa mozu davat aj kazdy den,

rimmel
20. feb 2010

ja pouzivam burts bees 🙂

babula90
20. feb 2010

www.just.sk
ma vela veci na atopický ekzém, psoriázu, odporúčam na 100%
a kúpeľ mlieko-med -ryža je vhodný pre novorodencov. Nijaké sprcháče a kúpele nevysušujú pokožku, naopak.

juliettte
20. feb 2010

tak to treba asi napisat aj do temy o ekzemoch, neviem komu si to pisala, ale v podstate aj mna to zaujima, a dokonca poznam niekoho kto z justu objednava, niektore veci proste na tomto svete asi maju byt presne tak ako su 🙂

babula90
21. feb 2010

juliette, tusim som to tam uz pisala, nepamatam 😒
ale tu som to chcela tiež napísať, nerobia reklamu a nepozná to každý.

juliettte
21. feb 2010

ja som skusala zatial len bodyfresh na tvar, lebo je to dost drahe pre mna, mas nieco konkretne vyskusane? alebo sa mam riadit len popisom vyrobkov?

babula90
21. feb 2010

juliette, pýtaj sa, mám vyskúšaných strašne moc 🙂 zamilovala som sa do Justu.
Bodyfresh na tvár ani nie 😒 skôr na telo.. inak je to velmi koncentrované, takže všetkého stačí málo a dlhoo to vydrží.
Odporúčam Deo intim- úplne super vec, Deo plus so šalviou- vydrží 4 mesiace- unisex, aj pre teenegerov vhodné, slezový krém na tvár mi veľmi dobre robí.
A na choroby tymianovy krem a Eucasol- tak bez toho už by sme nemohli žiť, velmi skracuje choroby a znižuje teplotu-včera sme sa o tom znovu presvedčili, malá mala teploty, po natretí tymianom je bez nej.

babula90
21. feb 2010

a dnes som sa kúpala v morskom kúpeli, balada 🙂 aj vodu škoda vypustiť 😀 voňala celá kupelna.

juliettte
23. feb 2010

neboj, bodyfresh pouzivam len lokalne ked mam nejake zapaly na tvari, inak som skusala u znamej nejake mlieko pred tym ako mi dala skusit ten bodyfresh, inak tymi mastickami zasobila aj priatelovych rodicov takze ked som u nich a nieco nas chyta tak nas priatelova mamka hned ponatiera, teoreticky nevie ci to pomaha ale je ten typ, ktory berie veci pozitivne tak si musime povedat ze to pomoze 🙂 ked mam upchaty noc tak tiez pouzivam eukasol,ked budem nad niecim rozmyslat tak sa poradim,

babula90
23. feb 2010

aha 😉
OK, kedyykolvek napis. Aj Sinusan do nosa je vyborny, pri boelsti hrdla dokonca aj do ust. 😲 😀

kobyliacik
23. feb 2010

Zdravím, keď bola Karinka malá, používali sme Sebamed (destký syndet a krémy).

Rada by som však poprosila o radu, videla som, že ste tu rozoberali aj Weledu, kúpila som zubný gél na prevenciu zubných kazov a kameňa, ale nikde (ani na škatuľke ani na internete) som nenašla interval používania. Neviete niektorá poradiť?

katalin1984
11. mar 2010

sice toto neni 100%bio, ale nam sa osvedcilo: www.albarello.sk

rimmel
28. mar 2010

ahojte co hovorite na znacky decleor, ci origins, hlavne co sa tyka pletovejkozmetiky? diki

zitaje
30. mar 2010

Ja som sa asi pred dvomi mesiacmi dala na kozmetiku Alverde a musela som ju prestat pouzivat, lebo som sa z nej vyhadzovala. Chvilu mi trvalo, ze to je tymi kremami. 😅 Uplne zlu plet som mala, furt nejaka vyrazka. Po vysadeni do dvoch dni plet cista.
Je mi to trochu luto, taka som bola rada, ze som nasla nieco prirodne za prijatelnu cenu. 😒 No ale co narobim.

leena24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kendra
11. dec 2010

Chcela by som sa spýtať, či nevie niekto, kde by som v Košiciach pozháňala prírodnú kozmetiku Saloos. Zvyčajne objednávam cez net, ale takto to strašne dlho trvá a neviem, či by to došlo do Vianoc. Vďaka.

jonka2
29. dec 2010

ja používam prírodnú kozmetiku saloos http://www.bionatural.sk/saloos-m-1.html ich kozmetická rada bio karité obsahuje aj bambucké maslo http://www.bionatural.sk/pletova-kozmetika-balz...

cherryann
14. jan 2011

Já užívám přípravky z rady Saloos, nakupuju tady: http://www.rostlinybudoucnosti.cz/
Konkrétně mám Bio konopní olej a balzám na atopický ekzém a zatím se zdá, že pomáhá 🙂 (Uvidíme v létě, v zime to není moc akutní)

butrik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
butrik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kukucg
28. apr 2011

@kobyliacik ak je to ten klasicky zubny gel v zltom obale detsky tak inerval je proste ako umyvas zuby, je to vlastne zubna pasta, len vo forme gelu 😉