Ako sa vám osvedčila prírodná kozmetika?

lyongirl
20. máj 2008

Ahojte žienky, chcem sa spýtať, či niekto používate prírodné kozmetické prípravky, napr. Weledu, alebo aj niečo iné, čo nepoznám a ako sa Vám osvedčili prírodné produkty. Uvažujem o tom, nakoľko mám problémy s pleťou a už neviem, čo si na ňu dať... Zaujalo ma bambucké maslo a aj všeličo iné.
Potešia ma nejaké postrehy, rady a pod. Ďakujem.

dazdovka
27. júl 2012

Ahojte, mate niektora skusenost s DEOKRYSTAL-om proti poteniu? Vedel by mi niekto popisat vlastnu skusenost a od ktoreho vyrobcu ste mali?

organicday
24. aug 2012

@zitaje nie je prírodné ako prírodné. Lacná bio kozmetika je vždy podozrivá. Je na to jednoduchý dôvod - kvalitné spracovanie ozaj kvalitného bio materiálu je nákladné, a preto ozajstná seriózna organická/bio kozmetika nie je tá najlacnejšia. Tu si ale treba uvedomiť - dostaneš len to, za čo si zaplatíš...
Ako sa zorientovať a odlíšiť ozaj bio kozmetiku od marketingových trikov.? čítaj ingrediencie - kvalitná bio kozmetika neobsahuje:
Látky ropného pôvodu (parafín....), Silikóny - blokujú prirodzené funkcie pokožky a upchávajú póry.
Propylenglykol – bežné rozpúšťadlo v kozmetike, dáva sa do súvisu s alergiami.
PEG – polyethylenglykol
Parabény - konzervanty, spúšťače alergií
Ftaláty – poškodzovanie vnútorných orgánov, vplyv na plodnosť
Suroviny získavané z mŕtvych zvierat (napr. Kolagén – veľké molekuly upchávajú póry)
GMO – geneticky modifikované suroviny
EDTA, DMDM, phenoxyethanol

Okrem toho, čo bio kozmetika neobsahuje, je ale nanajvýš dôležité to, čo obsahuje! Neznamená, že ak ti povedia, že toto a toto neobsahuje napr. parabény, že to bude aj dobré - v konečnom dôsledku môže byť taký výrobok možno neškodný, ale s minimálnym, ak nejakým, efektom...

Preto vyberaj kozmetiku, ktorá: 1. Neobsahuje syntetické a ropné látky, 2. Obsahuje cenné a účinné látky prírodného a organického pôvodu.

danabel
12. okt 2012

Ahojte, máte niekto skúsenosti s Chlorella Pura Cosmetics?

andeza
2. feb 2013

Ahojte. Ja mam skusenosti s Original ATOK -om, celkom sa mi zapacili ich pletove vody a masky. Najviac mi sadla pletova voda s jazminom, tato http://www.original-atok.eu/oab1190.html a je fakt ze super. A to ani nehovorim o tej voni 🙂 Ked tak premyslam, pouzivam vlastne od nich celu jazminovu radu 😀 A urcite neobsahuje vyssie spominane chemicke potvory, takze sa nemam coho obavat.

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bratislavcanka_nm
27. mar 2013

Na problemy s pletou je dobra kozmetika z prirodnej siry. Sira ma dobre antibakterialne ucinky a v prirodnej forme ju plet dobre znasa. Ja pouzivam mydlo JF Sulfur. Je dostupne v niektorych lekarnach, ale da sa kupit aj cez internet na www.bezakne.sk

ariana01
10. aug 2013

Caute, chcem sa spytat na prirodnu kozmetiku Alverde, preco je 3x lacnejsia ako ostatne prirodne kozmetiky napr. Lavera, saloos... ked je vraj certifikovana prirodna. Chcela by som ju vyskusat no neviem ci jej mozem verit ked je taka lacna oproti inym prirodnym kozmetikam. Vdaka za odpovede.

graziela
30. nov 2013

Ahojte, ja mozem osobne odporucit nimbovu kozmetiku. Na sk este nie je velmi znama. Nimba-zeleny strom, ktr. ma povod v Indii. Je idealna pre problematicku plet - akne, ekzemy, psoriazu, lupiny, opary, sucha koza...
Zacala som ju pouzivat pre vlastnu potrebu, trapia ma casto ekzemy, synator ma atopicky ekzem a dcerke nedavno diagnostikovali psoriazu :(
Dnes sme uz aj predajcovia tejto prirodnej kozmetiky. Ak by ste mali niektora zaujem, napiste do IP, nechcem tu robit reklamu.

betka22betka
1. jan 2014

ak prírodnú kozmetiku, tak určite JUST. Produkty zo Švajčiarska, s dlhoročnou tradíciou so zárukou vrátenia peňazí pri nespokojnosti. Pri akné by som určite doporučila aj produkty na očistu organizmu. Niektoré problémy nestačí riešiť len zvonka. Ja som poradkyňou už 15 rokov, poznám tieto produkty z vlastnej skúsenosti. Používa ich celá moja rodina.Základné informácie sú na www.just.sk, kto by mal záujem, poradím aj cez email. Treba určite vyskúšať!

beruha
1. jan 2014

@betka22betka no ja by som celkom aj chcela vyskusat nieco nove... na plet . Taka nejaka sada ze kremy,voda,mlieko... mam suchu az velmi suchu plet a urcite uz by to malo byt aj na vrasky...🙂 tento rok budem mat 35☹... ach jaj,ako ten cas leti...🙂

betka22betka
1. jan 2014

@beruha Moja dcéra už vyskúšala všelijaké produkty, ale po vyskúšaní si nemôže vynachváliť tieto produkty. Je poradkyňou firmy JUST.
Viac na www.just.sk. vložím sem z Popisu produktov :
Produkty z radu Vital JUST : Zloženie z vybranej švajčiarskej medovky a plesnivca alpského vytvára hodnotný základ pre špeciálne vyvinutý anti-aging komplex na ošetrovanie suchej a náročnej pleti. Celý rad poskytuje vyvážené spektrum, ktoré ideálne využíva potenciál krásy vašej pokožky.
Čistiaci gél :Každodenné zaťaženie pleti nečistotami, make-upom, líčidlami a zvyškami odumretých buniek môžete ráno a večer odstrániť čistiacim gélom. Jeho účinky sú tak jemné a efektívne, že dôkladne vyčistená pleť nepocíti žiadne podráždenie. Upokojujúci extrakt plesnivca alpského, medovky a panthenolu je pre pleť hotovým balzamom. Po umytí oceníte oživený prirodzený vzhľad. Pleť je tak ideálne pripravená na aplikáciu ďalších produktov.

Denný krém :Blahodarne zloženie podporuje efektívnu bunkovú aktivitu, chráni pred predčasným starnutím pleti, dodáva jej intenzívnu vlhkosť a dodatočne podporuje vlastnú obnovu pokožky.Krém vás prekvapí ľahkosťou a úžasným rýchlym vstrebávaním. Anti-age komplex ochráni vašu pleť pred nepriaznivými účinkami vonkajšieho prostredia a pred pôsobením voľných radikálov. Kombinácia extraktu z jačmeňa a kyseliny hyalurónovej dodá nielen potrebnú vlhkosť, ale vďaka lipozómom preniká hlbšie do pokožky. Postupné uvoľňovanie účinných látok zlepší ochranu pleti počas celého dňa. V prípade veľmi suchej pleti aplikujte pod krém VJ Hydrogél.
Hydrogél: Veľmi jemný gél je výdatným dodávateľom vlhkosti. Vďaka kombinácii kyseliny hyalurónovej s extraktom z jačmeňa /vytvárajú nano film/ je vlhkosť v pleti uchovaná dlhodobo. Anti-age komplex s obsahom medovky a plesnivca chráni pleť pred podráždením a voľnými radikálmi počas celého dňa. Bráni predčasnému starnutiu pleti. Pleť je vďaka Hydrogélu hladká, pružná a veľmi jemná.
Nočný krém : Pleť namáhaná počas celého dňa potrebuje v nočných hodinách zvýšenú výživu. Bambucké maslo s jojobovým olejom poteší náročnú a suchú pleť nielen mimoriadnou starostlivosťou, ale aj rýchlym vstrebávaním. Anti-age komplex znásobí upokojenie a regeneračné procesy v pleti, ktoré sú maximálne podporené ceramidmi, zlepšujúcimi ochrannú bariéru pleti. Kyselina hyalurónová s jačmenným extraktom uchováva vlhkosť a zodpovedá za odpočinutý,

mima267
1. jan 2014

Ahoj🙂. Tento problém som mala v minulosti aj ja. Všetko možné som odskúšala a žiadny krémik mi nesadol. Vyskúšala som mnoho drahých krémov, či už od Annemarie Borlind, La Prairie, atď, ale mne osobne tieto krémiky nepomohli. Až kým som nespoznala produkty od Just, ktoré iba odporúčam. Jedná sa o prírodné produkty. Je tam množstvo vynikajúcich krémikov. Moja kamarátka mala vyčerpanú pleť so samým akné. Začala používať z Justu Vital Just a pleť sa jej krásne napravila. Druhá kamarátka používa iba Levaduľový krémik, s ktorým je nesmierne spokojná. A čo sa týka mňa, tak používam momentálne San Activ krémik z morskej soli. Ja si krémiky z Justu striedam. Nemám vôbec žiadne akné. Ale môžem ich naozaj iba odporučiť tak, ako aj celkové produkty🙂

beruha
2. jan 2014

@betka22betka dakujem velmi pekne za odpoved. vyrobky som si pozrela a musim povedat, ze sa mi velmi pozdavaju len to este neviem aka je cena. . . 😅 horsie je, ze sa mi nechce koli ich kupe stretavat sa s nejakymi predajcami . . . tento system vobec nemusim. . . ved radit sa da aj pisomne alebo telefonicky , nie len osobne . . . 😒 poradite? da sa vobec k vyrobkom just dostat aj inak ako len cez priamy predaj?

mima267
3. jan 2014

Nie je začo🙂. Samozrejme, poradím Vám s čímkoľvek. Ak by ste mala záujem, tak ja Vám rada pošlem aj katalóg a keby si niečo vyberiete, tak Vám to môžem aj objednať a doručiť poštou. Ja mám vo zvyku, že vždy každý produkt osobne popíšem, aj na čo všetko sa má používať. A či sa môžete dostať k Justu aj ináč ako len cez priamy predaj? Tak bohužiaľ nie. Je to len cez poradcov. Posielam Vám aj dnešný link, kde doporučujú Just:http://plnielanu.zoznam.sk/c/2803/terapeutka-radi-co-je-pricinou-bolesti-chrbtice-a-ako-s-nimi-zatocit

betka22betka
3. jan 2014

@mima267 komu ste adresovali Váš príspevok ?

mima267
3. jan 2014

Príspevok patril Vám🙂

lyongirl
autor
10. feb 2014

@gabriel123 ahoj, tú diskusiu som založila v r. 2008, už je 2014 😀, takže už to nie je aktuálne 🙂

19021989
9. mar 2014

Ahojte, ja som začala používať novú prírodnú kozmetiku TianDe z Tibetu. Je naozaj výborná, hlavne krémiky na tvár a na ruky. Tu je jedna z ich stránok. http://tianderuzomberok3.webnode.sk/produkty/st...

marigoldviolet
10. mar 2014

Používam všetko prírodné, dokonca aj dekoratívnu 🙂 Mám rada značky Akamuti, Weleda, Desert Essence a mnohé ďalšie, naposledy som si však obľúbila jednoduché bambucké maslo, môžete si o ňom niečo prečítať aj tu: http://bambuckemaslo.sk/ 🙂

fankis
1. apr 2014

Pouzivam bio kozmetiku Bione cosmetics uz par rokov a zatial som nadmieru spokojna.Nerobili mi dobre klasicke kremy,ktore som pouzivala pred tym,tak som musela skusit nieco prirodne.Cena je tiez vyborna takze nemam dovod na zmenu

majdulienka
15. máj 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

mna dlho trapilo akne a pocas tehotenstva sa este zhorsilo.Tiez som objavila tuto prirodnu kozmetiku a konkretne tento krem mi celkom pomohol http://www.bione.sk/bio-antakne/ uvidim ako sa mi plet upravi ked sa mi skludnia hormony 🙂

fankis
4. jún 2014

konkretne tento krem som este od nich neskusala.Nastastie sa mi problemy s pletou vyhli pocas tehotenstva.Tak drzim palce nech pomoze

majdulienka
4. jún 2014
Používateľ majdulienka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od majdulienka.

ja ho uz mam doma,vysledok vidim uz teraz,dufam,ze sa to este zlepsi ako sa po narodeni dietatka vratia hormony do normalu

timis
5. jún 2014

... skúste prírodnú exotickú kozmetiku Pure Fiji z Pacifiku..... ja ju používam každý deň, je čisto prírodná, prírodný kokosový olej....fakt super majú v ponuke a krémy proti vráskam atď...

diablicek6
18. júl 2014

ja tiez pouzivam bione a som velmi spokojna. Kupujem to cez bioteku http://www.bioteka.sk/bione pretoze si tam viem skombinovat aj nieco ine ako bione a ceny maju rovnake. Kupujem od nich ak kokosovy olej na varenie http://www.bioteka.sk/cocomas-kokosovy-olej-na-... a dalsie dobroty.

kkikka121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkikka121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nutrimas
26. aug 2014

Pozyvame Vas na nasu stranku, kde podstatnu cast nasej ponuky tvori prave prirodna kozmetika, o.i u mamiciek na MK a aj u nas doma velmi oblubena kozmetika Nobilis Tilia, samozrejme aj mnohe ine ;)
Ponuku neustale rozsirujeme o nove produkty, budeme radi, ak nas navstivite, pri vybere Vam radi poradime 🙂
Ten spravny produkt pre Vas si mozete vybrat v kategorii podla typu pokozky alebo ucelu pouzitia.

virginia
17. sep 2014

@timis kde kupujes Pure Fiji? Mam ich velmi rada, ale na SK sa k nim neviem dostat.

Pokial ide o moju oblubenu prirodnu kozmetiku, tak kupujem JASON alebo uplne 100% prirodnu Deep Steep.
Daju sa najst tu: http://www.vasakrasa.sk/telova-kozmetika/