Ako sa zbaviť čiernych vlasov?

karolinocka
19. feb 2014

Potrebujem sa zbaviť čiernej farby vlasov (hoci som si nikdy čiernu nedala - len tmavohnedú, no vlasy vyzerajú ako čierne). Mám už dosť šedivých vlasov (a to som sotva po tridsiatke 😢 ) a keď mi vyrastajú, z tej tmavej farby to príšerne "svieti". Neviem, čo bude najlepšie - melír a naň bledá farba - či niečo iné? Najlepšie by mala poradiť kaderníčka, ale už som počula všelijaké strašidelné historky, ako to dopadlo - čiže najradšej by som k nej išla s jasnou predstavou, čo chcem. Poraďte, kto s tým máte skúsenosť...

zabiatko25
19. feb 2014

@karolinocka no ja som sa tmavej zbavovala sama 😀 a dopadlo to celkom normalne....samozrejme, robila som to postupne....kupila som si farbu nejaku blond co zosvetli cca o 4-6odtienov...tak najskor som pouzila tu, ta mi vytiahla vlasy o nieco a dala som na to potom svetlejsiu hnedu....takto som to urobila ale tri mesiace po sebe... teraz mam svetlo hnede a teda podobne mojej povodnej farbe...
mozno ma tu mnohe budu chciet ukrizovat za to, ze taketo pokusy robim sama, ale popri malom dietati, prerabani bytu atd, clovek nema cas behat po kadernickach

ichbinich
19. feb 2014

@karolinocka:
Ja som kdesi citala, ze na zbavenie farby je dobry baby sampon...
Neviem, co je na tom pravdy, ale to je urcite najlacnejsia a najmenej rizikova verzia 😉
Inak nieco podobne sa stalo svagrinej, dala si "stredny blond" odtien a mala ich krasne tmavohnede... :-/ Farba bola pekna, ale nie to, co chcela...

lea132
19. feb 2014

@karolinocka ja som toto riešila dva mesiace dozadu..prirodzenú farbu mám špinavý blond a 10 rokov som sa farbila na hnedo, už to vyzeralo ako čierna..Bola som u kadernicky, 5 hodín:-P Najprv mi vlasy odfarbila, co trvalo dlho, lebo mi nechcela farba pustiť..Nakoniec mi dala farbu, ktoru som si vybrala ( karamelovu)..teraz mám vlasy take ako keby husto melirovane, este to nechytilo úplne rovnako všade, ale vyzerá to fajn. Len asi 15 cm mi musela ostrihať, lebo z tých farba nie a nie pustiť.

mimla
19. feb 2014

Odfarbovač alebo melír. Z toho budú vlasy tak hnusne žlté. A trvá to dosť dlho, tým to stiahne čiernu farbu. Na tie hnusné žlté vlasy treba dať farbu, akú si želáš. Ale veľmi to na tých odfarbených vlasov nedrží, tak treba po kratšom čase farbenie (už bez odfarbovania) opakovať. Budem hádať, bola to tá "čokoládovo hnedá"?

katrinka8
19. feb 2014

@karolinocka - ahoj, aj ja som to pred x rokmi riesila (tiez tmavohneda chytena po x razoch na cierno uz). Mne to napravala kadernicka asi na 2 alebo 3x (uz nepamatam celkom), aby som to mala co najprirodzenejsie. Urobila mi 2x po sebe vlastne postupne vzdy bledsi melir. Najprv do tych ciernych urobila o par odtienov bledsi (aby to ale nekricalo, proste aby to bolo prirodzene), po par tyzdnoch opat bledsi, potom zase... 😉 Nerobila to naraz, aby nemusela pouzit agresivnu nejaku chemiu a aby to neznicilo vlasy. Proste postupne radsej az do takmer blond 😀 (moja prirodzena a skutocna farba, ktoru mam opat uz niekolko rokov iba s melirom)

karolinocka
autor
20. feb 2014

Ako tak čítam, postup je približne rovnaký (a dlhodobejší).... buď hustejší melír alebo výrazne bledšia farba - čo spôsobí na hlave chvíľkovú "farebnú katastrofu" 😀 😝 a potom na to "pľasknúť" farbu, akú chcem. No a to, že žiadna z Vás z týchto procedúr neoplešatela, je dobré znamenie 😉 . Ďakujem za rady .... asi sa do toho pustím (ale pre istotu počkám na dovolenku v robote, keby bol náhodou výsledok dozelena 😠 )